VIZIJA MISIJA VERTYBĖS
Klausiame
Ar žinote, kad bendrojo lavinimo mokyklas ir nuolatines studijas baigiantys moksleiviai ir studentai valstybės lėšomis yra apdrausti iki rugpjūčio 31 d.?
Taip, žinau
Nežinau
Man neaktualu

Pradžia


KAIP GAUTI KOMPENSACIJĄ PERKANT KOREKCINIUS AKINIUS?

Šiaulių teritorinė ligonių kasa (TLK) sulaukia gyventojų klausimų, ar perkant korekcinius akinius galima gauti kompensaciją.

Šiaulių teritorinės ligonių kasos specialistai informuoja, kad gyventojams, apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu, dalis akinių lęšių kainos gali būti kompensuojama.

Akinių lęšiai Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis tiek vaikams, tiek suaugusiems pacientams kompensuojami gydytojui oftalmologui nustačius, kad geriau reginčiosios akies aštrumas su visiška korekcija neviršija 0,4 regėjimo aštrumo.

Vaikams pagal gydytojų receptus akinių lęšiai kompensuojami ne dažniau kaip kartą per metus, o suaugusiems pacientams – kartą per dvejus metus. Kompensuojamoji suma vaikams siekia 39 eurus, suaugusiems – 78 eurus.

Akinių lęšiai pacientams skiriami dėl įvairiausių ligų, kurios pažeidžia regėjimą: lęšiuko ligų, gyslainės ir tinklainės ligų, glaukomos, stiklakūnio ir akies obuolio ligų, regėjimo nervo ir regėjimo takų ligų, akies raumenų, akomodacijos ir refrakcijos sutrikimų, ragenos transplantato ir kitų.

Šiaulių TLK primena, kad gydytojui oftalmologui išrašius receptą kompensuojamiesiems akinių lęšiams dėl jų įsigijimo reiktų kreiptis į optikas, kurios yra sudariusios sutartis su TLK.

Šiaulių TLK taip pat sulaukia klausimų, ar galima gauti kompensaciją perkant kontaktinius lęšius. Šiaulių TLK specialistai informuoja, kad kontaktiniai lęšiai nekompensuojami, nes nėra priskiriami prie akinių lęšių. Kompensuojamieji lęšiai yra dedami į akinių rėmelius.

„Pirmiausia žmogui reikėtų kreiptis į akių gydytoją recepto. Įsitikinęs, kad paciento regėjimo aštrumas su korekcija neviršija 0,4 regėjimo aštrumo vienetų, gydytojas išrašo kompensuojamąjį receptą. Tada su šiuo receptu reikėtų kreiptis į vieną iš optikų, kuri yra sudariusi sutartį su TLK“,– pataria Šiaulių TLK Kontrolės skyriaus vedėja Dalia Ozolienė.

Šiaulių TLK svetainėje yra nurodytas sąrašas optikų, kuriose priimami kompensuojamieji receptai /index.php?1230124853

Šiaulių teritorinės ligonių kasos informacija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas
Kaip mus rasti?


Apklausa

Vaistų komitetas

Pasitikrinti savo PSD draustumą

Elektron. prašymas išduoti Europos sveikatos draudimo kort.

Projektas

Ką svarbu žinoti užsienyje gyvenantiems lietuviams 

Informacija apie PSD

Informacija - vaizdinė medžiaga

Nuoroda į esveikata.lt

E. sveikata naudojimo gairės

Valstybinė mokesčių inspekcija 

Grįžtamojo ryšio modelio projektas

Antibiotikus vartok atsakingai

TLK-10-AM, ACHI ir kodavimo standartų el. vadovas

Viskas apie DRG

 SODRA

Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalas