VIZIJA MISIJA VERTYBĖS
Klausiame
Ar žinote, kad Europos sveikatos draudimo kortelę galite užsisakyti internetu ir gauti ją į namus ar ofisą registruotu paštu Lietuvos Respublikos teritorijoje?
Taip, žinau
Nežinau
Man neaktualu

Pradžia


ŠIAULIŲ TLK DARBUOTOJAI DALYVAVO ANTIKORUPCINIAME SEMINARE

Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) darbuotojai dalyvavo konsultaciniame seminare „Antikorupcija 2.0: kaip sukurti gerąjį pavyzdį?“. Seminaro metu lektorius Sergejus Muravjovas pasidalijo naujausiais atradimais ir tendencijomis, kaip užkirsti kelią korupcijai ir padidinti organizacijos skaidrumą. Nagrinėjant įvairias praktines situacijas aptarta, kaip tinkamai reaguoti į su korupcija susijusias rizikas ir jas suvaldyti.

Lektorius Sergejus Muravjovas pasidalijo naujausiais atradimais ir tendencijomis, kaip užkirsti kelią korupcijai ir padidinti organizacijos skaidrumą. Šiaulių TLK nuotrauka.

 

Pagal šiemet paskelbtus „Transparency International“  tyrimo „Korupcijos suvokimo indeksas, 2018“  rezultatus, pernai Lietuvai buvo skirti 59 balai ir 38 vieta tarp tyrime vertinamų 180 pasaulio valstybių. Lyginant su 2017 metais, KSI rezultatas nepasikeitė – Lietuvos įvertis ir pasaulinis reitingas išliko toks pats. Aukščiausiais KSI balais įvertintos šios valstybės: Danija (88 balai), Naujoji Zelandija (87 balai) ir Suomija (85 balai). Vidutinis Europos Sąjungos (ES) valstybių įvertis – 65 balai.

Tarp Baltijos valstybių lydere išlieka Estija, kurios KSI įvertis išaugo 2 balais ir siekia 73 balus, o skirta vieta pasaulio valstybių reitinge pakilo trimis pakopomis į 18 vietą. Latvijos KSI išliko toks pats – 58 balai, tačiau pozicija pasauliniame kontekste sumažėjo viena vieta – Latvija šiemet 41 pasaulyje.  Nuo 2012 metų Estijos ir Latvijos KSI padidėjo 9 balais, o Lietuvos – 5 balais.

ES valstybių kontekste Lietuvos balas išlieka 6 balais žemesnis ir Lietuva tarp 28 ES valstybių narių, kaip ir 2017 metais, atsidūrė 16-18 vietoje.

Korupcija yra pavojingas ir sudėtingas reiškinys, darantis didelę žalą valstybei, visuomenei, žmogaus teisėms. Korupcija susijusi ne tik su sąžiningumo ir etikos, bet ir su ekonominiais klausimais, nes ji kenkia teisėtai ekonomikai, sąžiningoms prekybos, investicijų ir konkurencijos aplinkybėms ir sąlygoms valstybėje.

Dėl korupcijos gali būti pažeistos esminės žmogaus teisės į sveikatos apsaugą, nuosavybę, išsilavinimą. Korupcija iškreipia rinkos mechanizmus ir sukuria nelygias sąlygas verslui plėtotis, didina kainas, mažina įplaukas į biudžetą, kai kyšiais išsisukama nuo mokesčių, baudų, kitų privalomų mokėjimų, prastėja viešųjų paslaugų kokybė.

Seminarą vedęs lektorius Sergejus Muravjovas yra „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas. Jis yra ir „Baltosios bangos“ iniciatyvos tarybos narys, „Žinių radijo“ patariamosios tarybos narys bei Vilniaus miesto Centro poliklinikos ir Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės stebėtojų tarybų narys.

Šiaulių TLK informacija

Ligonių kasos kviečia:


Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222. 
Twitter MySpace LinkedIn Facebook
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas
Kaip mus rasti?


Vaizdo medžiaga

Leidiniai

E. valdžios vartaiApklausa

Vaistų komitetas

Pasitikrinti savo PSD draustumą

Elektron. prašymas išduoti Europos sveikatos draudimo kort.

Ką svarbu žinoti užsienyje gyvenantiems lietuviams 

Informacija apie PSD

Informacija - vaizdinė medžiaga

Nuoroda į esveikata.lt

E. sveikata naudojimo gairės

Valstybinė mokesčių inspekcija 

Grįžtamojo ryšio modelio projektas

Antibiotikus vartok atsakingai

TLK-10-AM, ACHI ir kodavimo standartų el. vadovas

Viskas apie DRG

 SODRA

Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalas