VIZIJA MISIJA VERTYBĖS
Klausiame
Per kiek laiko po karantino telefonu arba internetu pavyksta užsiregistruoti pas gydytoją reikiamoje gydymo įstaigoje?
Iškart ar beveik iškart
Per kelias valandas
Užtrunka apie 1 dieną
Per 2 ar daugiau dienų
Nepavyksta

Pradžia


SERGANTIESIEMS CUKRINIU DIABETU – APIE TEISĘ NEMOKĖTI PRIEMOKOS UŽ VAISTUS IR KITAS AKTUALIJAS
Lietuvos diabeto asociacijos ir Elektrėnų diabeto klubo kvietimu Vilniaus teritorinė ligonių kasa (Vilniaus TLK) cukriniu diabetu sergančiųjų savarankiško gyvenimo įgūdžių ugdymo mokymuose pristatė šiai žmonių grupei svarbias aktualijas ir pagrindinę naujovę – daliai gyventojų suteiktą teisę nemokėti paciento priemokos.
 
Nuo š. m. liepos 1 dienos įsigaliojusi paciento priemokų už vaistus ir medicinos pagalbos priemones (MPP) padengimo tvarka palengvina finansinę naštą didelei daliai šalies senjorų ir neįgaliųjų. Vilniaus TLK Kontrolės skyriaus patarėja, laikinai vykdanti vedėjo pareigas, Aimė Dumšienė paaiškino esminius šių pokyčių aspektus daugiau kaip pusšimčiui sergančių cukriniu diabetu gyventojų ir slaugytojų, susirinkusių į Elektrėnų savivaldybės bibliotekoje vykusius mokymus.
 
Dabar visiems 75 metų ir vyresniems žmonėms, taip pat senatvės pensininkams ir neįgaliesiems, jei jų pajamos (pensijos, socialinės išmokos, pašalpos) nesiekia nustatyto 95 proc. minimalių vartojimo poreikių dydžio (šiuo metu 257 Eur), dengiamos priemokos už kompensuojamuosius vaistus ir MPP.
 
Informaciją, ar žmogui dengiama ši priemoka, vaistinės mato savo naudojamose e. sistemose. Jei vis dėlto tuo metu, kai pacientas įsigyja vaistus, šios informacijos vaistinė dar neturi ir žmogus priemoką susimoka pats, jis gali kreiptis į teritorinę ligonių kasą su prašymu padengti šias išlaidas. Paaiškėjus, kad apdraustasis turi teisę į priemokos padengimą ir sumokėjo nepagrįstai, teritorinė ligonių kasa perveda sumokėtą sumą į apdraustojo nurodytą sąskaitą.
 
A. Dumšienė paaiškino, kokių dokumentų reikia kreipiantis į TLK, kad būtų padengta nepagrįstai sumokėta paciento priemoka. Atvykus į teritorinę ligonių kasą arba el. paštu turi būti pateikti:
 
  • laisvos formos raštiškas prašymas, kuriame nurodyta banko sąskaita, į kurią turi būti grąžinti nepagrįstai sumokėti pinigai;
  • asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas arba jo kopija;
  • e. recepto, pagal kurį po liepos 1 d. įsigytas vaistas ar MPP, už kurią mokėta priemoka, kopija;
  • kasos kvito kopija arba raštiškas vaistinės patvirtinimas, kad asmuo priemoką sumokėjo;
  • prašymą teikiančio asmens sutikimas dėl asmens duomenų tvarkymo.

 

Vilniaus TLK atstovė atkreipė dėmesį, kad gyventojai gali patys pasitikrinti, ar jiems turi būti padengiama paciento priemoka. Jiems tereikia prisijungti prie savo paskyros e. sveikatos portale.
 
Mokymų dalyviams A. Dumšienė taip pat paaiškino pagrindines kompensuojamųjų vaistų, medicinos pagalbos ir ortopedijos techninių priemonių skyrimo bei išrašymo aktualijas. Pabrėžė, kad teisę juos išrašyti turi tik sveikatos priežiūros specialistai, dirbantys sveikatos priežiūros įstaigose, sudariusiose sutartį su teritorine ligonių kasa. Vilniaus TLK atstovė priminė, kad esant cukriniam diabetui tęsti gydymą kompensuojamaisiais vaistiniais preparatais gali išplėstinės praktikos slaugytojas, o nustatęs, kad būklė pakito ar reikia koreguoti gydymą, − siųsti pacientą pas šeimos gydytoją konsultuotis.
 
A. Dumšienė kalbėjo apie kompensuojamųjų vaistų A sąrašą, paaiškino, kad pagal receptą vienu kartu galima įsigyti vaistų iki 6 mėnesių gydymo kursui. MPP iš C sąrašo diabetu sergantiems asmenims kompensuojamos 100 proc. MPP, kurios gali būti išrašomos pakartotinai, pirmą kartą išrašomos ne ilgesniam nei 1 mėn. laikotarpiui. Jei priemonė tinkama, pakartotinai ji gali būti išrašoma 6 mėnesiams. Jau ketverius metus tam tikrų kompensuojamųjų MPP iš C sąrašo gydytojo skyrimu gali išrašyti bendrosios praktikos ir bendruomenės slaugytojai ar slaugytojai diabetologai.
 
A. Dumšienė priminė ir pacientų pareigas, paaiškindama sergančiųjų cukriniu diabetu neretai vengiamo glikozilinto hemoglobino rodiklio tyrimo svarbą, norint tinkamai kontroliuoti gliukozės kiekį kraujyje ir skirti kompensuojamuosius vaistus diabetui gydyti. Vilniaus TLK atstovė taip pat apžvelgė esmines 100 proc. bazinės kainos kompensuojamų ortopedijos technikos priemonių skyrimo tvarkos aktualijas, atsakė į mokymų dalyvių klausimus.
 
Vilniaus TLK jau daug metų dalyvauja Lietuvos diabeto asociacijos renginiuose, juose pristatydama šia liga sergantiems gyventojams svarbias naujienas bei pokyčius. Taip įstaiga prisideda prie asociacijos siekio edukuojant pagerinti šiems pacientams gyvenimą.
 
Vilniaus teritorinės ligonių kasos informacija

Ligonių kasos kviečia:


Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222. 
Twitter MySpace LinkedIn Facebook
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas
Kaip mus rasti?


Apklausa

Vaistų komitetas

Pasitikrinti savo PSD draustumą

Elektron. prašymas išduoti Europos sveikatos draudimo kort.

Projektas

Ką svarbu žinoti užsienyje gyvenantiems lietuviams 

Informacija apie PSD

Informacija - vaizdinė medžiaga

Nuoroda į esveikata.lt

E. sveikata naudojimo gairės

Valstybinė mokesčių inspekcija 

Grįžtamojo ryšio modelio projektas

Antibiotikus vartok atsakingai

TLK-10-AM, ACHI ir kodavimo standartų el. vadovas

Viskas apie DRG

 SODRA

Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalas