VIZIJA MISIJA VERTYBĖS
Klausiame
Ar nepavykus priskambinti į gydymo įstaigą Jums buvo perskambinta?
Taip
Ne
Neskambinau

Pradžia


JEIGU DARBO SANTYKIAI KITOJE ES ŠALYJE NUTRŪKSTA, ATSIRANDA PRIEVOLĖ MOKĖTI PSD ĮMOKAS LIETUVOJE

Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistai įspėja, kad kitose Europos Sąjungos šalyse darbo netekę asmenys, kurie gyvena Lietuvoje ir pristatę S1 dokumentą čia naudojasi sveikatos priežiūros paslaugomis, turėtų laiku pasirūpinti savo privalomuoju sveikatos draudimu (PSD).

Svarbu žinoti, kad svetur darbą praradusiems Lietuvos piliečiams kitų ES šalių kompetentingų įstaigų išduotos pažymos nustoja galioti, o tuo pačiu nutrūksta ir privalomojo sveikatos draudimo galiojimas bei teisė gauti sveikatos priežiūros paslaugas Lietuvoje.

„Jeigu asmuo nebedirba kitoje šalyje, jis turi pasirūpinti privalomuoju sveikatos draudimu Lietuvoje. Pavyzdžiui, įsidarbinti Lietuvoje, pradėti savarankiškai mokėti privalomojo sveikatos draudimo įmokas ar kt.  Kitaip gali susidaryti PSD įmokų skola“, – paaiškina Šiaulių TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Inga Kvedarienė.

Dėl susidariusių įmokų skolos gyventojai privalo kreiptis į PSD įmokų administratorių – Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybą (SODRĄ).

Išimtis taikoma asmenims, kurie draudžiami valstybės lėšomis pagal Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatymą https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.28356/asr . Tai – neįgalieji, asmenys, gaunantys bet kurios rūšies pensiją ar šalpos kompensaciją, moterys, kurioms suteiktos nėštumo ir gimdymo atostogos, ir nedirbančios moterys nėštumo laikotarpiu 70 dienų (suėjus 28 nėštumo savaitėms ir daugiau) iki gimdymo ir 56 dienas po gimdymo, vienas iš tėvų, auginantis vaiką iki 8 metų arba auginantis du ir daugiau nepilnamečių vaikų, asmenys, sergantys visuomenei pavojingomis užkrečiamosiomis ligomis, ir kiti.

Šiaulių TLK specialistai primena S1 dokumento pateikimo tvarką, kai asmuo gyvena Lietuvos Respublikoje, bet dirba kitoje ES šalyje. Tokiu atveju dėl dokumento S1 reikėtų kreiptis į ES šalies, kurioje žmogus dirba ir yra apdraustas socialiniu draudimu, kompetentingą įstaigą – vietos ligonių kasą, socialinio draudimo ar kitą įstaigą.

Ši įstaiga, vadovaudamasi nacionaliniais teisės aktais, priima sprendimą išduoti dokumentą S1 ar atitinkamą E formos pažymą, jei toje ES šalyje dokumentai S1 dar nėra išduodami. Dokumentą S1 reikia užregistruoti bet kurioje Lietuvos Respublikos teritorinėje ligonių kasoje.

Užregistravęs pasirinktoje Lietuvos Respublikos teritorinėje ligonių kasoje dokumentą S1, asmuo įgyja teisę gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis teikiamas asmens sveikatos priežiūros paslaugas bei kompensuojamuosius vaistus tokia pat tvarka, kaip ir Lietuvoje privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti asmenys. Žmogui suteiktų sveikatos priežiūros paslaugų ir įsigytų kompensuojamųjų vaistų išlaidas apmoka teritorinė ligonių kasa. Vėliau Privalomojo sveikatos draudimo išlaidas kompensuoja kompetentinga įstaiga, išdavusi dokumentą S1.

„Šiaulių teritorinė ligonių kasa šiemet jau sulaukė 1241 dokumento S1, o visi jį užregistravę asmenys įgijo teisę gydytis Lietuvoje ir gauti reikalingus kompensuojamuosius vaistus bei medicinos pagalbos priemones“, – sako Šiaulių TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Inga Kvedarienė.

Ligonių kasų specialistų atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus skaitykite https://cutt.ly/mgfiBpc

Šiaulių teritorinės ligonių kasos informacija

Ligonių kasos kviečia:


Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222. 
Twitter MySpace LinkedIn Facebook
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas
Kaip mus rasti?


Registracija internetu

Apklausa

Vaistų komitetas

Pasitikrinti savo PSD draustumą

Elektron. prašymas išduoti Europos sveikatos draudimo kort.

Projektas

Ką svarbu žinoti užsienyje gyvenantiems lietuviams 

Informacija apie PSD

Informacija - vaizdinė medžiaga

Nuoroda į esveikata.lt

E. sveikata naudojimo gairės

Valstybinė mokesčių inspekcija 

Grįžtamojo ryšio modelio projektas

Antibiotikus vartok atsakingai

TLK-10-AM, ACHI ir kodavimo standartų el. vadovas

Viskas apie DRG

 SODRA

Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalas