VIZIJA MISIJA VERTYBĖS
Klausiame
Ar žinote, kad Europos sveikatos draudimo kortelę galite užsisakyti internetu ir gauti ją į namus ar ofisą registruotu paštu Lietuvos Respublikos teritorijoje?
Taip, žinau
Nežinau
Man neaktualu
Naujienos
DIDESNI ATLYGINIMAI – IR GREITOSIOS PAGALBOS MEDIKAMS
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad greitosios medicinos pagalbos (GMP) darbuotojai, kurie pirmieji dažniausiai susiduria su koronavirusu užsikrėtusiais pacientais, taip pat gaus 15 procentų didesnį atlyginimą. Šie priedai skirti už darbą pavojingomis sąlygomis jų sveikatai.  
BŪTINOS PASLAUGOS SERGANTIESIEMS ONKOLOGINĖMIS LIGOMIS TEIKIAMOS IR KARANTINO METU

Šiaulių teritorinė ligonių kasa sulaukia onkologinėmis ligomis sergančių pacientų klausimų, ar Lietuvoje įvestas karantinas nesutrikdys jiems paskirtų planinių konsultacijų, operacijų bei kitų procedūrų. Primename, kad užtikrinant pacientų saugumą būtinos procedūros onkologiniams pacientams teikiamos ir karantino metu.

MEDIKAMS ATLYGINIMAI AUGS GREIČIAU IR DIDĖS DAUGIAU

Įvertinus iššūkius ir grėsmes, kylančias medikų bendruomenei kovojant su koronavirusu (COVID-19), nuspręsta ankstinti šiais metais numatytą galutinį medikų atlyginimų didinimo etapą, dėl kurio buvo sutarta pasirašant susitarimą su medikų profesinėmis sąjungomis. Taigi medikų algos didės nelaukiant rudens – jau balandį, o ne rugsėjį, kaip buvo numatyta.

VALSTYBINĖ LIGONIŲ KASA: ATIDEDAMAS ŽALOS PACIENTAMS ĮMOKŲ MOKĖJIMAS
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja šalies sveikatos priežiūros įstaigas, kad įmokų, kaupiamų specialioje banko sąskaitoje ir skirtų pacientams padarytai žalai atlyginti, mokėjimas kai kurioms įstaigoms yra nukeliamas.
VALSTYBINĖS LIGONIŲ KASOS DIREKTORIAUS KREIPIMASIS Į GYDYMO ĮSTAIGŲ VADOVUS
Gerbiamieji medicinos įstaigų vadovai,   paskelbus Lietuvos Respublikos teritorijoje karantiną, asmens sveikatos priežiūros įstaigos galimai suteiks mažiau Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis apmokamų paslaugų. Tai iš tiesų galėtų turėti neigiamos įtakos įstaigų gaunamoms pajamoms.   Tačiau Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK), suprasdama Jūsų nerimą dėl to, nori visus nuraminti ir patikinti, kad šiuo sudėtingu laikotarpiu gydymo įstaigoms bus sumokėta tiek, kiek planuota – neatsižvelgiant, ar visos numatytos paslaugos buvo suteiktos.
ŠIAULIŲ TLK DARBĄ TĘSIA NUOTOLINIU BŪDU

Lietuvos Respublikos Vyriausybei nusprendus kovo 16 dieną paskelbto karantino laikotarpį pratęsti iki balandžio 13 dienos, Šiaulių teritorinė ligonių kasa (TLK) darbą tęsia nuotoliniu būdu. Praėjusią savaitę Šiaulių TLK darbuotojai gyventojams išsiuntė ar per įgaliotą asmenį perdavė 587 Europos sveikatos draudimo korteles (ESDK), 75 kortelę pakeičiančius sertifikatus, 37 asmenims pagal jų atsiųstus dokumentus nustatė privalomąjį sveikatos draudimą (PSD) valstybės lėšomis. Primename, kad draustiems asmenims ESDK kortelę nemokamai galima užsisakyti internetu. Lietuvoje gyvenančiam asmeniui užsakyta ESDK gali būti siunčiama paštu – registruotu laišku. Gyvenantiesiems užsienyje ESDK siuntimo paštu paslauga neteikiama – jiems siunčiamas sertifikatas.

Į KAUNĄ ATGABENTA DIDŽIULĖ ASMENS APSAUGOS PRIEMONIŲ MEDIKAMS SIUNTA

Šį rytą Kauno oro uoste nusileido lėktuvas su daugiau nei 3,2 mln. asmens apsaugos priemonių Lietuvos medikams. Iškrovus jos iš karto bus gabenamos 5 pagrindinėms ligoninėms, GMP centrams ir bus paskirstytos mobiliesiems punktams.

SU KORONAVIRUSU KOVOJANTIEMS MEDIKAMS – 15 PROC. DIDESNI ATLYGINIMAI
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga šiandien pasirašė įsakymą ir pakeitė Sveikatos priežiūros paslaugų dėl koronaviruso (COVID-19) organizavimo tvarkos aprašą, papildydamas jį nauju punktu dėl medikų atlyginimų didinimo. Nuo šiol su koronavirusu kovojantiems medikams – 15 proc. didesni atlyginimai.
REKOMENDUOJAMA VIEŠOSE VIETOSE DĖVĖTI ASMENS APSAUGOS PRIEMONES

Šalyje paskelbus karantiną ir daugėjant infekuotųjų naujuoju koronavirusu (COVID-19) atvejų, sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo Aurelijaus Verygos nurodymu, gyventojams patariama pasirūpinti asmens apsaugos priemonėmis.

TELŠIUOSE RYTOJ PRADĖS VEIKTI MOBILUSIS PUNKTAS

Darbui paruoštas ir nuo rytojaus 12 val. Telšiuose pradeda veikti mobilusis punktas, kuriame pacientams bus imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso (COVID-19). Punktas įkurtas aikštelėje tarp Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir viaduko, šalia buvusio karinio miestelio.

Archyvas
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas
Kaip mus rasti?


Vaizdo medžiaga

Leidiniai

E. valdžios vartaiApklausa

Vaistų komitetas

Pasitikrinti savo PSD draustumą

Elektron. prašymas išduoti Europos sveikatos draudimo kort.

Ką svarbu žinoti užsienyje gyvenantiems lietuviams 

Informacija apie PSD

Informacija - vaizdinė medžiaga

Nuoroda į esveikata.lt

E. sveikata naudojimo gairės

Valstybinė mokesčių inspekcija 

Grįžtamojo ryšio modelio projektas

Antibiotikus vartok atsakingai

TLK-10-AM, ACHI ir kodavimo standartų el. vadovas

Viskas apie DRG

 SODRA

Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalas