VIZIJA MISIJA VERTYBĖS
Klausiame
Ar žinote, kad Europos sveikatos draudimo kortelę galite užsisakyti internetu ir gauti ją į namus ar ofisą registruotu paštu Lietuvos Respublikos teritorijoje?
Taip, žinau
Nežinau
Man neaktualu

Pradžia


VEIKLĄ PRADĖJĘS VAISTŲ KOMITETAS PRIORITETĄ TEIKIA SAUGIAM IR EFEKTYVIAM PACIENTŲ GYDYMU

Šiaulių teritorinės ligonių kasos veiklos zonoje sudarytas bandomasis vaistų komitetas, kurio pirmininku išrinktas Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) profesorius, gydytojas nefrologas, farmacininkas Romaldas Mačiulaitis, pavaduotoju – Šiaulių teritorinės ligonių kasos direktorius Remigijus Mažeika. Dvejus metus veiksiantis komitetas analizuos kompensuojamųjų vaistų naudojimą ir teiks rekomendacijas asmens sveikatos priežiūros įstaigoms (ASPĮ), kaip užtikrinti kuo racionalesnį kompensuojamųjų vaistų vartojimą.

 

Pirmajame vaistų komiteto posėdyje pirmininku išrinktas Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) profesorius, gydytojas nefrologas, farmacininkas Romaldas Mačiulaitis,  pavaduotoju – Šiaulių teritorinės ligonių kasos direktorius Remigijus Mažeika. Šiaulių TLK nuotrauka. 

 Iš gydytojų, farmacininkų, ligonių kasų ir sveikatos priežiūros įstaigų atstovų sudarytas vaistų komitetas įpareigotas teikti siūlymus Valstybinei ligonių kasai prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) dėl racionalaus kompensuojamųjų vaistų vartojimo reglamentavimo, be to, turės informuoti sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistus, kaip racionaliai skirti kompensuojamuosius vaistus ir teikti asmens sveikatos priežiūros paslaugas, susijusias su kompensuojamųjų vaistų skyrimu.

Pirmajame vaistų komiteto posėdyje naujai išrinktas pirmininkas, profesorius Romaldas Mačiulaitis pabrėžė, kad siekiant racionalus vaistų vartojimo reikėtų orientuotis ne vien tik į pigiausių, bet pacientui tinkamiausių vaistų parinkimą, kai prioritetu laikomas paciento saugumas ir gydymo efektyvumas.

Komiteto pirmininko, profesoriaus Romaldo Mačiulaičio (nuotraukoje centre) nuomone, užtikrinus vaistų vartojimo racionalumą pacientui bus garantuojamas efektyvus ir saugus gydymas. Šiaulių TLK nuotrauka.

Kompensuojamųjų vaistų suvartojimą ir pacientų gydymo efektyvumą komitetas analizuos pagal vaistų skyrimo stebėsenos rodiklius, tarptautinėse vaistų vartojimo apžvalgose skelbiamą informaciją, profesinių draugijų parengtas ligų gydymo rekomendacijas ir kitus duomenis.

Vaistų komitetas skelbs pranešimus sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistams apie racionalų kompensuojamųjų vaistų skyrimą ir vartojimą, organizuodamas seminarus bei konferencijas tobulins sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų profesinę kvalifikaciją.

Mokymuose specialistams bus pateikiama mokslinė, praktinė ir analitinė informacija apie racionalų kompensuojamųjų vaistų skyrimą. Pirmąją mokomąją konferenciją numatyta surengti jau šių metų vasario mėnesį.

Komiteto posėdyje svečio teisėmis dalyvavęs Lietuvos farmacijos sąjungos prezidentas, profesorius Eduardas Tarasevičius sveikino tokio komiteto įkūrimą, dalijosi tarptautine racionalaus vaistų vartojimo patirtimi.


Paskutinis atnaujinimas: 2018-01-16 16:06:55
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas
Kaip mus rasti?


Vaizdo medžiaga

Leidiniai

E. valdžios vartaiApklausa

Vaistų komitetas

Pasitikrinti savo PSD draustumą

Elektron. prašymas išduoti Europos sveikatos draudimo kort.

Ką svarbu žinoti užsienyje gyvenantiems lietuviams 

Informacija apie PSD

Informacija - vaizdinė medžiaga

Nuoroda į esveikata.lt

E. sveikata naudojimo gairės

Valstybinė mokesčių inspekcija 

Grįžtamojo ryšio modelio projektas

Antibiotikus vartok atsakingai

TLK-10-AM, ACHI ir kodavimo standartų el. vadovas

Viskas apie DRG

 SODRA

Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalas