VIZIJA MISIJA VERTYBĖS
Dienos klausimas
Ar žinote, kad nuo 2020 m. sausio 1 d. privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokos dydis 42,37 Eur?
Taip, žinau
Nežinau
Man neaktualu

Pradžia


PLUNGĖS VERSLO IR TECHNOLOGIJŲ MOKYKLOS MOKSLEIVIAI SUŽINOJO DAUG NAUJO APIE PSD

 Plungės verslo ir technologijų mokyklos bendruomenė susitikime su ligonių kasų atstove domėjosi aktualiais privalomojo sveikatos draudimo (PSD) klausimais, susipažino su pagrindinėmis ligonių kasų funkcijomis. Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Inga Kvedarienė mokyklos bendruomenei priminė, kad vykstant į kelionę reikėtų pasiimti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), kurią išduoda ligonių kasos.

Pranešėja paaiškino mokiniams, kad asmenis iki 18 metų PSD draudžia valstybė. Šiaulių TLK nuotrauka.

Draustumas valstybės lėšomis užtikrinamas bendrojo lavinimo, profesinių, aukštesniųjų ir aukštųjų mokyklų dieninių skyrių moksleiviams ir studentams, taip pat Lietuvos Respublikos piliečiams ir kitų valstybių piliečiams, nuolat gyvenantiems Lietuvoje ir studijuojantiems Europos Sąjungos valstybių narių aukštųjų mokyklų dieniniuose skyriuose.

„Jaunuoliai, kurie nebesimoko pagal nuolatinės studijų formos studijų programas, nevykdo jokios darbinės veiklos ir nėra draudžiami valstybės lėšomis dėl kitų priežasčių – nepatenka į PSD draudžiamųjų kategorijas ir turi už save kas mėnesį mokėti PSD įmokas“, – tvirtino I. Kvedarienė.

Išvykstantiesiems studijuoti į Europos Sąjungos (ES) valstybių narių aukštąsias mokyklas pagal nuolatinės studijų formos studijų programas, sveikatos draudimas Lietuvoje patvirtinamas tik tada, kai teritorinei ligonių kasai pateikiama ant firminio aukštosios mokyklos blanko parašyta akademinė pažyma, patvirtinanti, kad jaunuolis studijuoja aukštojoje mokykloje, ir asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas. Studentai PSD draudžiami vieneriems mokslo metams, todėl pažymą iš aukštųjų mokyklų turi pristatyti kiekvienais mokslo metais.

Plungės verslo ir technologijų mokyklos bendruomenei pranešėja papasakojo, kad ligonių kasos sudaro sutartis su sveikatos priežiūros įstaigomis ir apmoka joms už draudžiamiesiems suteiktas asmens sveikatos priežiūros paslaugas. Draudžiamiesiems kompensuoja galūnių, sąnarių ir organų protezų įsigijimo ir protezavimo išlaidas, vaistų ir medicinos pagalbos priemonių įsigijimo išlaidas, sanatorinio-reabilitacinio gydymo išlaidas.

Be to, ligonių kasos finansuoja ligų prevencijos programas, kontroliuoja asmens sveikatos priežiūros paslaugų, apmokamų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto, kiekį ir kokybę bei atlieka PSDF biudžeto lėšų naudojimo analizę. 

Ligonių kasos taip pat kontroliuoja draudžiamiesiems teikiamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą ir tinkamumą, skelbia informaciją apie savo veiklą, informuoja draudžiamuosius apie teikiamas asmens sveikatos priežiūros paslaugas, jų teikimo tvarką ir sąlygas.

Šiaulių teritorinės ligonių kasos informacija

Ligonių kasos kviečia:


Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222. 

 
Twitter MySpace LinkedIn Facebook
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas
Kaip mus rasti?Vaizdo medžiaga

Leidiniai

E. valdžios vartaiVaistų komitetas

Pasitikrinti savo PSD draustumą

Elektron. prašymas išduoti Europos sveikatos draudimo kort.

Ką svarbu žinoti užsienyje gyvenantiems lietuviams 

Informacija apie PSD

Informacija - vaizdinė medžiaga

Nuoroda į esveikata.lt

E. sveikata naudojimo gairės

Valstybinė mokesčių inspekcija 

Grįžtamojo ryšio modelio projektas

Antibiotikus vartok atsakingai

TLK-10-AM, ACHI ir kodavimo standartų el. vadovas

Viskas apie DRG

 SODRA

Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalas