VIZIJA MISIJA VERTYBĖS
Klausiame
Per kiek laiko po karantino telefonu arba internetu pavyksta užsiregistruoti pas gydytoją reikiamoje gydymo įstaigoje?
Iškart ar beveik iškart
Per kelias valandas
Užtrunka apie 1 dieną
Per 2 ar daugiau dienų
Nepavyksta

Pradžia


IŠVYKUS BE EUROPOS SVEIKATOS DRAUDIMO KORTELĖS GALIMA GAUTI JĄ PAKEIČIANTĮ SERTIFIKATĄ

Pasitaiko atvejų, kai gyventojai išvyksta į užsienį, nepastebėję, kad jų Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) galiojimas baigėsi, ir nespėję išsiimti naujos. Kaip reikėtų elgtis patekus į tokią padėtį?

„Svarbiausia vykstančiajam į Europos šalis būti draustam privalomuoju sveikatos draudimu (PSD), o ESDK yra tik tai įrodantis dokumentas“, – sako Šiaulių teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Inga Kvedarienė.

Išvykusieji be ESDK arba kelionės metu ją praradusieji gali informuoti vietinę už sveikatos draudimą atsakingą įstaigą, kuri pagal asmens gyvenamąją vietą kreipsis į Lietuvos teritorinę ligonių kasą (TLK) su prašymu atsiųsti ESDK pakeičiantį sertifikatą.

Jeigu neturėdamas ESDK žmogus pateko į ligoninę, jos administracijos atstovas gali kreiptis į TLK su prašymu atsiųsti patvirtinimą, kad asmuo Lietuvoje yra draustas PSD. Tokiu atveju TLK medicinos paslaugas teikiančios šalies ligoninei išsiųs sertifikatą, laikinai pakeičiantį ESDK. Suteiktų sveikatos priežiūros paslaugų išlaidas apmokės medicinos pagalbos paslaugas teikiančios šalies ligonių kasa pagal savo šalies teisės aktais nustatytą tvarką ir įkainius, o Lietuvos pilietis gydymo įstaigai turės sumokėti tik paciento priemoką.

 „Kadangi sveikatos priežiūros paslaugas teikia tiek viešosios, tiek privačios gydymo įstaigos, atvykus į Europos šalies gydymo įstaigą visada reikėtų pasidomėti, ar ji priklauso nacionalinei sveikatos sistemai. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamą būtinąją medicinos pagalbą apdraustieji gali gauti tik tose gydymo įstaigose, kurios dalyvauja atitinkamos Europos šalies nacionalinėje sveikatos sistemoje“, – atkreipia dėmesį I. Kvedarienė.

Ligonių kasos negali apmokėti už medicinos pagalbą, jei ji suteikta gydymo įstaigoje, nedalyvaujančioje nacionalinėje sveikatos sistemoje. Ligonių kasos taip pat nekompensuoja paciento priemokų ir gydymo paslaugų, kurios pagal atitinkamos Europos šalies nacionalinius teisės aktus nėra apmokamos valstybinio sveikatos draudimo lėšomis.

Jeigu viešėdamas Europos Sąjungos (ES), Europos ekonominės erdvės (EEE) šalyse ar Šveicarijoje žmogus neturi nei ESDK, nei ją pakeičiančio sertifikato, jam suteiktų būtinosios medicinos pagalbos paslaugų išlaidas teks apmokėti pačiam, bet grįžęs į Lietuvą dėl išlaidų kompensavimo asmuo galės kreiptis į TLK, kuriai reikės pateikti išrašą iš medicininių dokumentų apie užsienyje gautas sveikatos priežiūros paslaugas ir mokėjimus patvirtinančių dokumentų originalus.

Išvykstantiesiems į kelionę reikėtų pasidomėti, kokios paciento priemokos ir mokesčiai taikomi konkrečioje Europos šalyje – ši informacija skelbiama ligonių kasų interneto svetainėse.

Primename, kad grįžtantiesiems iš koronaviruso infekcijos paveiktų šalių, būtina saviizoliacija, o grįžtantiesiems iš itin paveiktų šalių – ir testas dėl koronaviruso.

 

 

Šiaulių teritorinės ligonių kasos informacija

 
Twitter MySpace LinkedIn Facebook
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas
Kaip mus rasti?


Apklausa

Vaistų komitetas

Pasitikrinti savo PSD draustumą

Elektron. prašymas išduoti Europos sveikatos draudimo kort.

Projektas

Ką svarbu žinoti užsienyje gyvenantiems lietuviams 

Informacija apie PSD

Informacija - vaizdinė medžiaga

Nuoroda į esveikata.lt

E. sveikata naudojimo gairės

Valstybinė mokesčių inspekcija 

Grįžtamojo ryšio modelio projektas

Antibiotikus vartok atsakingai

TLK-10-AM, ACHI ir kodavimo standartų el. vadovas

Viskas apie DRG

 SODRA

Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalas