Dienos klausimas
Ar žinote, kad teisę į dantų protezavimo paslaugas, kompensuojamas iš PSDF biudžeto, turi ne tik vaikai, senatvės pensijos amžiaus sulaukę asmenys, nedarbingi ar iš dalies nedarbingi asmenys, bet ir asmenys, kuriems taikomas gydymas dėl burnos,
Taip, žinau
Nežinau
Man neaktualu

Pradžia


SUSITIKIME SU UŽIMTUMO TARNYBOS DARBUOTOJAIS APTARTI AKTUALŪS PSD KLAUSIMAI

Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) Gyventojų aptarnavimo skyriaus specialistai dalyvavo susitikime su Užimtumo tarnybos Šiaulių skyriaus darbuotojais. Pastarieji domėjosi pagrindiniais privalomojo sveikatos draudimo (PSD) klausimais, kuriuos reikėtų priminti gyventojams, besikreipiantiems į Užimtumo tarnybą. Susitikimo metu ligonių kasų ir Užimtumo tarybos specialistai tarėsi, kaip kuo geriau informuoti bedarbius jiems aktualiais PSD ir sveikatos priežiūros paslaugų klausimais, kad būtų išvengta įvairių nesusipratimų.

 

Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Inga Kvedarienė. Šiaulių TLK nuotrauka. 

Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Inga Kvedarienė paminėjo atvejus, kai Užimtumo tarnyboje užsiregistravę bedarbiai tikisi, kad sveikatos priežiūros paslaugas galės gauti iš karto. Tačiau duomenys į Draudžiamųjų privalomuoju sveikatos draudimu registrą apie šių asmenų draustumą patenka tik po kelių dienų, todėl šią informaciją turėtų žinoti ir užregistruoti asmenys.

Taip pat ligonių kasų atstovė paaiškino, kodėl svarbu iš užsienio grįžusiems emigrantams ne tik kreiptis į Užimtumo tarnybą, bet ir deklaruoti gyvenamąją vietą Lietuvoje. „Jeigu žmogui suteikiamas bedarbio statusas, o tuo pačiu ir galimybė naudotis kompensuojamomis sveikatos priežiūros paslaugomis, bet jis nėra deklaravęs savo gyvenamosios vietos Lietuvoje, jo duomenys nepatenka į Draudžiamųjų privalomuoju sveikatos draudimu registrą. Tokiu atveju nei gydymo įstaigos, nei ligonių kasos „nemato“ žmogaus draustumo, nes oficialiai jo net nėra šalyje“, – tvirtino I. Kvedarienė.

Susitikime su Užimtumo tarnybos Šiaulių skyriaus darbuotojais. Šiaulių TLK nuotrauka. 

Kitas svarbus aspektas, į kurį atkreiptas Užimtumo tarnybos specialistų dėmesys, – asmenys įgiję valstybės lėšomis draudžiamųjų statusą, išregistruojami iš Užimtumo tarnybos registro ir būna drausti PSD valstybės lėšomis iki mėnesio pabaigos. Užimtumo tarnybos konsultantai buvo pakviesti priminti tokiems asmenims – nedirbančioms nėščiosioms, sulaukusioms 28 nėštumo savaičių, vienam iš tėvų, auginančiam nepilnamečius vaikus, atvykti į ligonių kasą patvirtinti teisės būti draustam valstybės lėšomis, nes duomenys apie juos Draudžiamųjų privalomuoju sveikatos draudimu registre neatsiranda savaime.

„Visais atvejais, kai pasikeičia asmens statusas, Užimtumo tarnybos specialistai buvo pakviesti žmogų įspėti, kad jis privalo mokėti PSD, arba rekomenduoti kreiptis į TLK dėl draustumo nustatymo“, – pažymėjo I. Kvedarienė.

Užimtumo tarnybos Šiaulių skyriaus darbuotojai uždavė įvairių jų darbui su klientais aktualių klausimų. Vienas tokių, ar gyventojas, vykdantis individualią veiklą ir turintis bedarbio statusą, privalo mokėti PSD įmokas, kokiam terminui ir nuo kada darbuotojas, dirbantis pagal paslaugų kvitus žemės ūkyje ar miškininkystėje, įgyja teisę į ligonių kasų apmokamas sveikatos priežiūros paslaugas, ar vakarinių studijų studentai yra drausti PSD, jeigu jie nėra užsiregistravę Užimtumo tarnyboje.

Šiaulių TLK atstovė priminė, kad per papildomą draudimo mėnesį  PSD įmokos nesumokėjęs, bet sveikatos priežiūros paslaugomis pasinaudojęs asmuo, padaro žalą Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetui, kurią vėliau tenka atlyginti, o taip pat sumokėti praleistą PSD įmoką.

Šiaulių TLK informacija

Ligonių kasos kviečia:


Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222. 
Twitter MySpace LinkedIn Facebook
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas