VIZIJA MISIJA VERTYBĖS
Klausiame
Ar nepavykus priskambinti į gydymo įstaigą Jums buvo perskambinta?
Taip
Ne
Neskambinau

Pradžia


NESKUBĖKITE Į LIGONIŲ KASĄ – ESDK PATOGIAU IR SAUGIAU SIŲSDINTIS PAŠTU

Siekdama prisidėti prie prastėjančios epidemiologinės situacijos kai kuriuose šalies regionuose suvaldymo, jau daugiau kaip savaitę (nuo spalio 1 dienos) Šiaulių teritorinė ligonių kasa (TLK) gyventojus Radviliškyje, Kelmėje ir Šiauliuose aptarnauja tik nuotoliniu būdu. Vis dėlto net ir dirbant nuotoliniu būdu, pasitaiko tiesioginių žmonių apsilankymų TLK. Specialistai atkreipia gyventojų dėmesį, kad dažniausiai į TLK skubama atsiimti Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK), nors tai paprasčiau galima padaryti atsisiųsdinant kortelę paštu.

Naują paslaugą – ESDK siuntimą paštu registruotu laišku Lietuvoje visiems privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apdraustiems žmonėms – ligonių kasos pradėjo teikti šių metų kovo pradžioje. Šiaulių TLK per septynis šių metų mėnesius paštu išsiuntė 1654 ESDK korteles. „Populiarumo sulaukusi naujovė parodė, kad gyventojams nemokamai į namus ar darbovietę atsisiųsdinti ESDK yra patogu, sutaupoma laiko. Atsižvelgiant į tai, kad Šiaulių regione stebima vis dar įtempta epidemiologinė situacija, siųsdintis ESDK paštu – ne tik patogiau, bet ir saugiau“, – pataria Šiaulių TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Inga Kvedarienė.

Užsisakyti ESDK galima čia https://esdk.vlk.lt/esdk-external/#%21pre-auth-view

ESDK siuntimo paslauga apmokama iš ligonių kasų lėšų.

Šiaulių TLK primena, kad ESDK patvirtina apdraustųjų teisę visose Europos Sąjungos (ES) šalyse, Lichtenšteine, Islandijoje, Norvegijoje, Šveicarijoje ir Jungtinėje Karalystėje (iki šių metų gruodžio 31 dienos) gauti būtinosios medicinos pagalbos paslaugas. Viešnagės šiose valstybėse metu staiga susirgus, paūmėjus lėtinei ligai, gavus traumą, patekus į eismo įvykį ir panašiais atvejais keliautojui suteiktų medicinos paslaugų išlaidas visiškai arba iš dalies apmokės ligonių kasos.

Svarbu žinoti, kad ESDK priima tik valstybių nacionalinėms sistemoms priklausančios gydymo įstaigos,  sudariusios sutartis su ligonių kasomis ar valstybinį sveikatos draudimą įgyvendinančiomis įstaigomis. Už pacientui suteiktą būtinosios medicinos pagalbą sumoka paslaugas teikiančios valstybės ligonių kasa, o priemokas ar mokesčius pacientas moka pats. ESDK negarantuoja planinės sveikatos priežiūros.

VLK duomenimis, pernai ligonių kasos išdavė apie 230 tūkstančių ESDK kortelių ir 7 tūkstančius sertifikatų. Už Lietuvos Respublikos piliečiams suteiktas būtinosios medicinos pagalbos paslaugas Europos šalyse iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo skirti beveik 9 milijonai eurų, apmokėta daugiau kaip 9 tūkstančiai sąskaitų.

Šiaulių teritorinės ligonių kasos informacija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas
Kaip mus rasti?


Registracija internetu

Apklausa

Vaistų komitetas

Pasitikrinti savo PSD draustumą

Elektron. prašymas išduoti Europos sveikatos draudimo kort.

Projektas

Ką svarbu žinoti užsienyje gyvenantiems lietuviams 

Informacija apie PSD

Informacija - vaizdinė medžiaga

Nuoroda į esveikata.lt

E. sveikata naudojimo gairės

Valstybinė mokesčių inspekcija 

Grįžtamojo ryšio modelio projektas

Antibiotikus vartok atsakingai

TLK-10-AM, ACHI ir kodavimo standartų el. vadovas

Viskas apie DRG

 SODRA

Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalas