Dienos klausimas
Ar žinote, kad teisę į dantų protezavimo paslaugas, kompensuojamas iš PSDF biudžeto, turi ne tik vaikai, senatvės pensijos amžiaus sulaukę asmenys, nedarbingi ar iš dalies nedarbingi asmenys, bet ir asmenys, kuriems taikomas gydymas dėl burnos,
Taip, žinau
Nežinau
Man neaktualu

Pradžia


KOKIOS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS PASLAUGOS TEIKIAMOS REGOS SUTRIKIMŲ TURINTIEMS ŽMONĖMS?

Į Šiaulių teritorinę ligonių kasą (TLK) kreipiasi regos sutrikimų turintys pacientai, klausdami, kokios sveikatos priežiūros paslaugos jiems priklauso nemokamai. Spalio 10 -ąją minėdami Pasaulinę regėjimo dieną primename, kad profilaktiškai ar pajutus regos sutrikimo požymius pirmiausia reikėtų apsilankyti pas savo šeimos gydytoją.

Šeimos gydytojas kasmet profilaktiškai turi patikrinti ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikų bei vyresnių nei 65 metų žmonių regėjimą. 19–40 metų amžiaus žmonėms kartą per dvejus metus tikrinamas regėjimas o, esant indikacijoms – akispūdis. 41–65 metų amžiaus žmonių regėjimas tikrinamas  kartą per dvejus metus, akispūdis, esant indikacijoms –  kartą metuose. Prireikus platesnio ištyrimo – pacientas siunčiamas pas gydytoją oftalmologą.

Privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apdrausti pacientai, turėdami siuntimą, gali patys pasirinkti gydytoją specialistą bet kurioje sveikatos priežiūros įstaigoje, turinčioje sutartį su ligonių kasa. Oftalmologo konsultacijai siunčiantis gydytojas privalo informuoti pacientą, kur tokios paslaugos teikiamos ir nurodyti bent tris įstaigas.

Pacientui gydantis stacionare būtinais vaistais, medicinos pagalbos priemonėmis (MPP) turi aprūpinti pačios sveikatos priežiūros įstaigos, todėl pacientui jų pirkti nereikia. Be to, gydymo įstaigos privalo pacientą informuoti apie nemokamai teikiamas paslaugas. Ligonių kasų specialistų klausiama, ar reikia mokėti už akies lęšiuką, kai atliekama akies lęšiuko keitimo operacija.

„Operacijai atlikti reikalingi medikamentai bei MPP, taip pat akių lęšiukai apmokami Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis", – tvirtina Šiaulių teritorinės ligonių kasos Kontrolės skyriaus vedėja Dalia Ozolienė.

Vedėjos teigimu, ne visi pacientas žino, kad galima pasinaudoti ir kompensacija akinių lęšiams. PSDF lėšomis tiek vaikams, tiek suaugusiems pacientams akinių lęšiai apmokami gydytojui oftalmologui nustačius, kad geriau reginčiosios akies aštrumas su visiška korekcija neviršija 0,4 regėjimo aštrumo. Vaikams pagal gydytojų receptus akinių lęšiai kompensuojami ne dažniau kaip kartą per metus, o suaugusiems – kartą per dvejus metus. Kompensuojamoji suma vaikams siekia 38 eurus, suaugusiems – 76 eurus.

Gydytojui oftalmologui išrašius receptą kompensuojamiems akinių lęšiams, dėl jų įsigijimo reikėtų kreiptis į optikas, su kuriomis TLK yra sudariusios sutartis.

Iš PSDF biudžeto kompensuojami ir vaistai glaukomai, akies kraujagyslių uždegimui (uveitui) gydyti.

 

 

Ligonių kasos kviečia:


Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222.

 

Šiaulių teritorinės ligonių kasos informacija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas