VIZIJA MISIJA VERTYBĖS
Klausiame
Ar žinote, kad jeigu Jūsų pajamos mažos (nuo 2021 m. kovo 1 d. iki 260 Eur), galite susigrąžinti priemoką už kompensuojamuosius vaistinius preparatus ir medicinos pagalbos priemones?
Taip, žinau
Nežinau
Man neaktualu

Pradžia


SKATINIMAS UŽ EFEKTYVIĄ VEIKLĄ GYDYMO ĮSTAIGAS VERČIA PASITEMPTI
Ligonių kasų specialistų parengti gydymo įstaigų gerų darbo rezultatų rodiklių suvestinės duomenys rodo, kad kai kurie įstaigų veiklos efektyvumo rodikliai, nors ir nežymiai, pernai gerėjo. Įtakos didesniam efektyvumo šuoliui neabejotinai turėjo koronaviruso plitimo situacija.
 
Pagal gerų darbo rezultatų rodiklius pernai buvo vertintos 439 pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros (PAASP) įstaigos. Atkreiptinas dėmesys, kad vertinamos tik su ligonių kasomis sutartis dėl pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų turinčios įstaigos. Daugiausia tai šeimos centrai, poliklinikos, šeimos gydytojų kabinetai – tiek viešos, tiek privačios gydymo įstaigos.
 
Apie PAASP įstaigų gerus darbo rezultatus sprendžiama pagal 16 rodiklių, nuo jų vykdymo priklauso ir finansinis skatinimas. Jie taikomi vertinant šeimos gydytojo komandos veiklą. Minėti rodikliai apima profilaktinių priemonių taikymą, lėtinių ligų priežiūrą, racionalų antimikrobinių vaistų skyrimą, prevencijos priemonių vykdymą ir kt.
 
PAASP įstaigų pasiekti geri darbo rezultatai vertinami sąlyginiais vienetais. Didžiausia pernai surinkta sąlyginių vienetų  suma siekė 38, ją surinko tik viena gydymo įstaiga. Analogiška padėtis buvo ir 2019-aisiais. Daugiausia PAASP įstaigų – net 43 surinko po 18 balų. Tiek pernai, tiek užpernai nė vieno balo negavo tik 1 įstaiga.
 
Duomenys rodo, kad kai kurių numatytų gerų darbo rezultatų rodiklių vykdymas pernai buvo sumažėjęs. Pavyzdžiui, iš dalies dėl karantino įtakos gerokai vangiau nei užpernai pacientai dalyvavo prevencinėse programose, mažesni buvo sergančiųjų lėtinėmis ligomis hospitalizavimo mastai.
 
„Kita vertus, pavyzdžiui, vaikų profilaktinių patikrų intensyvumas išliko beveik toks pats, o antimikrobinių vaistų išrašyta mažiau. Be to, pernai gydymo įstaigoms pavyko nuo gripo paskiepyti daugiau vyresnių nei 65 metų asmenų", – sako Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK)  Duomenų ir analizės skyriaus vedėja Jūratė Sabalienė. Pasak jos, susipažinti su VLK svetainėje skelbiamais  pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros gerų darbo rezultatų rodikliais naudinga tiek sveikatos priežiūros įstaigoms, tiek pacientams. „Vieni galės palyginti savo ir kolegų rodiklius, kiti – matys daugiau informacijos apie įstaigą, kurioje yra prisirašę ar planuoja prisirašyti", – sako J. Sabalienė.
 
Svarbu pažymėti, kad už gerus darbo rezultatus iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) PAASP įstaigos gauna papildomą apmokėjimą. PAASP įstaigų pajamų struktūroje apmokėjimas už gerus darbo rezultatus sudaro beveik 13 procentų.
 
Pernai už gerus darbo rezultatus gydymo įstaigoms iš PSDF buvo skirta 44 mln. eurų. Šiemet šiam tikslui numatyta 45,6 mln. eurų. Papildomai mokėti už gerus darbo rezultatus buvo pradėta 2008 metais.
 
PAASP įstaigų gerų darbo rezultatų rodiklių suvestinę galima rasti čia.
 
blur-hospital.jpg
Piktochart nuotr.
 
Kontaktai žiniasklaidai:
Rimantas Zagrebajev
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyriaus vedėjas
Tel. (8 5) 236 4105
 
Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222.Twitter MySpace LinkedIn Facebook
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas
Kaip mus rasti?


Registracija internetu

Vaizdo medžiaga

Leidiniai

E. valdžios vartaiApklausa

Vaistų komitetas

Pasitikrinti savo PSD draustumą

Elektron. prašymas išduoti Europos sveikatos draudimo kort.

Projektas - Išmintingasis vaistų sąrašas

Ką svarbu žinoti užsienyje gyvenantiems lietuviams 

Informacija apie PSD

Informacija - vaizdinė medžiaga

Nuoroda į esveikata.lt

E. sveikata naudojimo gairės

Valstybinė mokesčių inspekcija 

Grįžtamojo ryšio modelio projektas

Antibiotikus vartok atsakingai

LK-10-AM, ACHI ir kodavimo standartų el. vadovas

Viskas apie DRG

 SODRA

Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalas