Šiaulių teritorinė ligonių kasa

Dienos klausimas
Ar žinote, kad teisę į dantų protezavimo paslaugas, kompensuojamas iš PSDF biudžeto, turi ne tik vaikai, senatvės pensijos amžiaus sulaukę asmenys, nedarbingi ar iš dalies nedarbingi asmenys, bet ir asmenys, kuriems taikomas gydymas dėl burnos,
Taip, žinau
Nežinau
Man neaktualu
Naujienos
JEIGU SUSIRGIMAS VIRUSINIS, ANTIBIOTIKŲ NEREIKIA


Lapkričio 18 -ąją minima Europos supratimo apie antibiotikus diena. Be to, prasideda Pasaulinė supratimo apie antibiotikus savaitė. Šia proga Šiaulių teritorinė ligonių kasa (TLK) primena, kaip nesuklysti skiriant ir vartojant antibiotikus: jeigu susirgimas virusinis, antibiotikų visai nereikia. Perteklinis antibiotikų vartojimas skatina bakterijų atsparumą, išreguliuoja žarnyno mikroflorą.

ŠIAULIŲ TLK DARBUOTOJAI DALYVAVO ANTIKORUPCINIAME SEMINARE


Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) darbuotojai dalyvavo konsultaciniame seminare „Antikorupcija 2.0: kaip sukurti gerąjį pavyzdį?“. Seminaro metu lektorius Sergejus Muravjovas pasidalijo naujausiais atradimais ir tendencijomis, kaip užkirsti kelią korupcijai ir padidinti organizacijos skaidrumą. Nagrinėjant įvairias praktines situacijas aptarta, kaip tinkamai reaguoti į su korupcija susijusias rizikas ir jas suvaldyti.

LIGONIŲ KASOS: PAGALBINIO APVAISINIMO BŪDU JAU GIMĖ TIEK, KIEK GYVENA DŪKŠTO MIESTE
Pagalbinio apvaisinimo būdu Lietuvoje jau gimė daugiau kaip 780 naujagimių arba beveik tiek pat, kiek gyvena Dūkšto mieste, Ignalinos raj. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai primena, kad visa reikalinga pagalba negalinčioms vaikų susilaukti šeimoms – medikų procedūros ir vaistai – teikiami be papildomo mokesčio, t. y. kompensuojami iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF).
ŽEMAIČIŲ KALVARIJOS BENDRUOMENĖ DOMĖJOSI SVEIKATOS PRIEŽIŪROS PASLAUGOMIS


Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Inga Kvedarienė susitikime su Žemaičių Kalvarijos bendruomene pristatė pranešimą apie Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas sveikatos priežiūros paslaugas.

ŠIAULIŲ UNIVERSITETO GIMNAZIJOS MOKSLEIVIAI DOMĖJOSI PRIVALOMUOJU SVEIKATOS DRAUDIMU


Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Inga Kvedarienė  lapkričio 6 dieną susitiko su Šiaulių universiteto gimnazijos baigiamųjų klasių mokiniais. Susitikime kalbėta aktualiomis temomis: apie valstybės garantuojamą sveikatos priežiūrą moksleiviams ir studentams – studijuojantiems Lietuvoje ar užsienyje, galimybę gauti Europos sveikatos draudimo kortelę.

PSICHOLOGINĖ PAGALBA VAIKAMS IR PAAUGLIAMS: PRADEDAMOS TEIKTI NAUJOS PASLAUGOS
Iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) pradėta apmokėti už naujas vaikams ir paaugliams reikalingas psichosocialinės reabilitacijos paslaugas bei išplėstines psichikos sveikatos specialistų konsultacijas. Tai padės užtikrinti, kad psichikos ir elgesio sutrikimų turintys pacientai gautų daugiau ir įvairesnių jiems reikiamų paslaugų bei galėtų sėkmingai integruotis visuomenėje, gyventi pilnavertį gyvenimą.
VĖŽIO DIAGNOSTIKA: SPARČIAI DAUGĖJA BESITIKRINANČIŲJŲ DĖL VIENOS LIGOS
Šiemet Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis finansuojamoje storosios žarnos vėžio prevencinėje programoje dalyvavo net 17 tūkst. žmonių daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai ragina ir kitus gyventojus nedelsti ir nemokamai pasitikrinti dėl šios klastingos ligos.
PASAULINĘ INSULTO DIENĄ ŠIAULIŲ REGIONE PASIRAŠYTAS SVEIKATOS SISTEMOS DALININKŲ BEI SOCIALINIŲ PARTNERIŲ MEMORANDUMAS


Spalio 29-ąją, Pasaulinę insulto dieną, Šiaulių regione įsteigtas insulto komitetas, kurio pirmininke išrikta Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) laikinoji vadovė Dalia Miniauskienė. Integruodamas skirtingų socialinių partnerių veiklą, komitetas sieks Šiaulių regione sumažinti sergamumą ir mirštamumą nuo insulto, skatins gyventojus dar aktyviau dalyvauti širdies ir kraujagyslių ligų prevencinėje programoje. Sutvirtindami savo pasiryžimą siekti šio kilnaus tikslo, Šiaulių regiono sveikatos sistemos dalininkai ir socialiniai partneriai pasirašė memorandumą.

DANTŲ PROTEZAVIMO LAUKIANČIŲJŲ EILĖS TIRPSTA


Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad šalyje sparčiai mažėja laukiančiųjų dantų protezavimo paslaugų eilė. Šių metų viduryje paslaugų laukė apie 78 tūkst. žmonių, kai dar praėjusių metų pradžioje eilėje buvo dvigubai daugiau pacientų – apie 180 tūkstančių.  
PRIMINĖ, KUO BŪTINAI TURI PASIRŪPINTI IŠVYKSTANTIEJI STUDIJUOTI Į ES


Šiaulių teritorinė ligonių kasa (TLK) sulaukia kreipimųsi jaunuolių, nuo rudens pradėjusių studijuoti Europos Sąjungos (ES) šalių aukštosiose mokyklose ir norinčių susitvarkyti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) dokumentus.

LIGONIŲ KASOS STABDO NAUJŲ UŽSAKYMŲ PRIĖMIMĄ IR APMOKĖJIMĄ ĮTARIAMOSE ORTOPEDIJOS ĮMONĖSE
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Vilniaus apygardos valdybai kartu su Vilniaus apygardos prokuratūra pradėjus didelio masto ikiteisminį tyrimą dėl ortopedine įranga prekiaujančių bendrovių, Valstybinė ligonių kasa (VLK) stabdo naujų užsakymų priėmimą ir apmokėjimą tyrime figūruojančiose įmonėse.
GIMDOS KAKLELIO VĖŽYS: PREVENCIŠKAI PASITIKRINA TIK KAS KETVIRTA MOTERIS


Nors Lietuvoje nemokamai pasitikrinančių dėl gimdos kaklelio vėžio moterų skaičius kasmet išlieka stabilus, ligonių kasų specialistai ir medikai sunerimę – dėl šios klastingos onkologinės ligos šiemet prevencinėje programoje sudalyvavo tik kas ketvirta tikslinio amžiaus gyventoja. Moterys raginamos nedelsti ir susirūpinti savo sveikata jau šiandien.
PAPRASTAS BŪDAS GAUTI KOMPENSUOJAMĄJĮ KLAUSOS APARATĄ


Pacientas, kuriam reikia klausos aparato, pirmiausia turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris duos siuntimą gydytojo specialisto konsultacijai. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamą klausos aparatą, įvertinęs paciento sveikatą ir nustatęs klausos aparato poreikį, gali skirti  gydytojas otorinolaringologas. Jis pacientui išduoda medicinos dokumento išrašą (forma 027/a).

AUGANTIS PSDF BIUDŽETAS KITĄMET SUDARYS 2,3 MILIJARDUS EURŲ
Ministrų kabinetas pritarė kitų metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto projektui, kuris toliau bus svarstomas Seime. Planuojama, kad ateinančių metų PSDF biudžetas, palyginti su šiemet, bus didesnis 241 mln. eurų ir iš viso sudarys 2,3 mlrd. eurų, o išlaidos – 2,1 mlrd. eurų.
BOSO DIENOS PROGA – NUOŠIRDI KOLEKTYVO PADĖKA VADOVEI


Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) darbuotojai Boso dienos proga pasveikino savo vadovę Dalią Miniauskienę. Įteikdami originalią gėlių puokštę darbuotojai vadovei dėkojo už sukurtą motyvuojančią  darbo aplinką ir nuoširdų dėmesį kiekvienam komandos nariui.

SVEIKATOS SPECIALISTAI DAR AKTYVIAU KVIES GYVENTOJUS LAIKU UŽKIRSTI KELIĄ LIGOMS, TARP JŲ – IR INSULTUI


Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) konferencijų salėje vyko bendras Šiaulių ir Telšių regionų savivaldybių gydytojų, visuomenės sveikatos biurų ir Respublikinės Šiaulių ligoninės specialistų susitikimas, kuriame buvo pristatytos prevencinių programų vykdymo aktualijos Šiaulių TLK veiklos zonoje bei atkreiptas dėmesys į insulto prevenciją ir visuomenės sąmoningumo skatinimą, susidūrus su šia ūmia liga. Po susitikimo įvairių sričių sveikatos specialistai sutarė dar aktyviau kviesti gyventojus dalyvauti prevencinėse programose ir laiku užkirsti kelią sunkioms ligoms, tarp jų – ir insultui.

VYRIAUSYBĖ PRITARĖ PSDF BIUDŽETO VYKDYMO ATASKAITAI
Vyriausybė pritarė 2018 m. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto vykdymo ataskaitai, kuri bus teikiama Seimui. Pernai PSDF biudžeto pajamos ir išlaidos sudarė apie 1,8 mlrd. eurų. Tai ne tik užtikrino nenutrūkstamą sveikatos priežiūros išlaidų apmokėjimą PSDF biudžeto lėšomis, bet ir sudarė galimybę padidinti gydymo paslaugų įkainius, kas leido kelti atlyginimus medikams, apmokėti naujas, iki šiol nekompensuotas gydymo paslaugas, kompensuoti daugiau būtinų vaistų ligoniams.
KOKIOS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS PASLAUGOS TEIKIAMOS REGOS SUTRIKIMŲ TURINTIEMS ŽMONĖMS?


Į Šiaulių teritorinę ligonių kasą (TLK) kreipiasi regos sutrikimų turintys pacientai, klausdami, kokios sveikatos priežiūros paslaugos jiems priklauso nemokamai. Spalio 10 -ąją minėdami Pasaulinę regėjimo dieną primename, kad profilaktiškai ar pajutus regos sutrikimo požymius pirmiausia reikėtų apsilankyti pas savo šeimos gydytoją.

VALSTYBINĖ LIGONIŲ KASA: GRIPO VAKCINA JAU PASIEKĖ LIETUVĄ
Pirmosios 50 tūkstančių keturvalentės gripo vakcinos dozių, kuriomis nemokamai bus skiepijami rizikos grupėms priklausantys žmonės, jau pasiekė Lietuvą. Jos artimiausiu metu bus pradėtos pristatinėti šalies gydymo įstaigoms.
KAIP ELGTIS ŪMAUS INSULTO ATVEJU, BUS MOKOMA SUSITIKIME

Spalio 8 dieną, 10 valandą, Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) konferencijų salėje organizuojamas Šiaulių ir Telšių regionų savivaldybių gydytojų, visuomenės sveikatos biurų ir Respublikinės Šiaulių ligoninės specialistų susitikimas, kuriame bus pristatomos prevencinių programų vykdymo aktualijos Šiaulių TLK veiklos zonoje, aptarti visuomenės informavimo, prevencinių programų ir insulto žinomumo gerinimo klausimai.

SUSITIKIME SU RADVILIŠKIO KRAŠTO BENDRUOMENE ATSAKYTA Į GYVENTOJAMS AKTUALIUS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS KLAUSIMUS


Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) vadovė Dalia Miniauskienė ir Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Inga Kvedarienė susitikime su Radviliškio krašto bendruomene skaitė pranešimus apie Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas sveikatos paslaugas, paaiškino, kokiais atvejais pacientams skiriama medicininė reabilitacija, pristatė ligonių kasų apmokamą dantų protezavimo tvarką.

VYRESNIO AMŽIAUS GYVENTOJAI KVIEČIAMI DAUGIAU DĖMESIO SKIRTI LIGŲ PREVENCIJAI


Minint Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistai kviečia vyresnio amžiaus gyventojus daugiau dėmesio skirti ligų profilaktikai bei ankstyvai ligų diagnostikai. Tai padėtų pagerinti vyresnio amžiaus žmonių sveikatą ir užtikrinti sveikesnį senėjimą.

KOMPENSUOJAMŲJŲ VAISTŲ KAINYNAS PASIPILDĖ NAUJAIS GENERINIAIS VAISTAIS
Šiandien įsigaliojo naujasis Kompensuojamųjų vaistų kainynas. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistų teigimu, medikamentų prieinamumas nuolat gerėja. Taip pat gerokai mažėja kompensuojamųjų vaistų priemokos.  
LIGONIŲ KASOS: PASITIKRINTI ŠIRDIES SVEIKATĄ NIEKO NEKAINUOJA, BET GALI IŠGELBĖTI GYVYBĘ


Paskutinį rugsėjo sekmadienį minima Pasaulinė širdies diena. Šia proga Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai ir medikai ragina visuomenę skirti dėmesio savo sveikatai ir nemokamai pasitikrinti dėl širdies ir kraujagyslių ligų. Tokią galimybę gyventojams suteikia Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis finansuojama širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programa.
PRIVALOMASIS SVEIKATOS DRAUDIMAS – NAUDA KIEKVIENAM
Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) modelis Lietuvoje veikia daugiau nei dvidešimtmetį, tačiau dar ir šiandien gyventojams kyla klausimų, kodėl kas mėnesį privaloma mokėti PSD įmokas, kodėl vieni moka mažiau, kiti – daugiau, ar šis draudimas tikrai naudingas, o gal verta draustis privačiu sveikatos draudimu?
Archyvas
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas