VIZIJA MISIJA VERTYBĖS
Dienos klausimas
Ar žinote, kad galite gauti kompensaciją už tarpvalstybinę sveikatos priežiūra, jeigu asmens sveikatos priežiūros paslaugos buvo suteiktos kitoje ES ar EEB šalyje?
Taip, žinau
Nežinau
Man neaktualu

Pradžia


PASIRŪPINKITE SAVO SVEIKATA UŽSIENYJE NETUŠTINDAMI PINIGINĖS

Lietuvos gyventojai, vykstantys atostogauti į Europos šalis, dažniausiai pasirūpina Europos sveikatos draudimo kortele (ESDK). Pastaruoju metu Šiaulių teritorinėje ligonių kasoje  ESDK kortelių išduodama tris kartus daugiau nei ankstesniais metais – apie 30 tūkstančių vienetų per metus. Turintieji šią kortelę gali jaustis saugesni:  jei  išvykos metu juos ištiktų ūmus sveikatos sutrikimas ar trauma, privalomuoju sveikatos draudimu (toliau – PSD) apdraustiems asmenims būtinoji medicinos pagalba Europos šalyse būtų teikiama nemokamai.

Vis dėlto pasitaiko, kai draudimui nutrūkus tuo metu neapdraustas asmuo pasinaudoja nebegaliojančia ESDK ir gauna nemokamas gydymo paslaugas užsienyje. Tokiu atveju  nustatoma žala Privalomajam sveikatos draudimo fondui (PSDF), kurią vėliau tenka atlyginti.

Štai į Jungtinę Karalystę išvykusiai Šiaulių apskrities gyventojai šios šalies sveikatos priežiūros įstaigoje buvo suteikta būtinosios medicinos pagalbos paslaugų už 2255,62 euro. Nors moteris pateikė ESDK, tačiau tuo metu  ji nebuvo drausta privalomuoju sveikatos draudimu, todėl turės atlyginti visas gydymo išlaidas. Be to, minėta suma nebuvo atlyginta geranoriškai, todėl gyventojai teks papildomai sumokėti ir už teismo bei už antstolio darbą.

Kitai Šiaulių apskrities gyventojai 1015,93 eurų vertės būtinosios medicinos pagalbos paslaugos buvo suteiktos Švedijoje. Šiuo atveju taip pat buvo pateikta ESDK, nors moteris paslaugų teikimo metu nebuvo drausta PSD. Žalą gyventoja atlygino geranoriškai, todėl išvengė papildomų išlaidų teismui bei antstoliui.

Pernai Šiaulių TLK veiklos zonoje nustatyta 17 neteisėto ESDK panaudojimo atvejų, žala PSDF  biudžetui sudarė daugiau nei 8000 eurų. Didžioji žalos dalis atlyginta, sudaryta viena sutartis dėl žalos atlyginimo dalimis, dėl keturių asmenų, atsisakiusių geranoriškai atlyginti žalą PSDF biudžetui,  kreiptasi į teismą.

Šiaulių TLK taip pat primena, kad ESDK negarantuoja medicinos paslaugų išlaidų apmokėjimo, jei žmogus kreipiasi į gydymo įstaigą, nepriklausančią valstybinei tos šalies sveikatos sistemai. Ši kortelė taip pat  neužtikrina paciento priemokų (mokesčių) ir transportavimo išlaidų kompensavimo, jei dėl nelaimingo atsitikimo ar ligos užsienyje jam tenka vykti namo.

Gavęs pranešimą dėl žalos atlyginimo asmuo gali pasirinkti: arba iš karto atlyginti visą žalą, arba atvykti į TLK ir pasirašyti sutartį dėl žalos PSDF biudžetui atlyginimo dalimis. Jei žalą padaręs asmuo turi galimybę atlyginti žalą PSDF biudžetui iš karto, lėšas turi pervesti į Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos, Europos a. 1, 03505, Vilniaus m., kodas 191351679, atsiskaitomąją sąskaitą LT217300010002484333, „Swedbank“ AB.

 Teritorinėse ligonių kasose galimybės atlyginti žalą nėra (nei grynaisiais pinigais, nei banko kortelėmis, nei kitais būdais).


Paskutinis atnaujinimas: 2016-07-12 16:06:23
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas
Kaip mus rasti?Vaizdo medžiaga

Leidiniai

E. valdžios vartaiGyventojų aptarnavimo vertinimo apklausa

Vaistų komitetas

Pasitikrinti savo PSD draustumą

Šiaulių teritorinė liginių kasa įspėja

Ką svarbu žinoti užsienyje gyvenantiems lietuviams 

Informacija apie PSD

Informacija - vaizdinė medžiaga

Nuoroda į esveikata.lt

E. sveikata naudojimo gairės

Valstybinė mokesčių inspekcija 

Grįžtamojo ryšio modelio projektas

Antibiotikus vartok atsakingai

TLK-10-AM, ACHI ir kodavimo standartų el. vadovas

Elektron. prašymas išduoti Europos sveikatos draudimo kort.

Viskas apie DRG

 SODRA

Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalas