Dienos klausimas
Ar žinote, kad norėdami būti drausti Lietuvoje PSD, EEB ir ES šalyse studijuojantys pagal nuolatinės studijų formos programas jaunuoliai teritorinei ligonių kasai kasmet turėtų pateikti aukštosios mokyklos išduotą akademinę pažymą?
Taip, žinau
Nežinau
Man neaktualu

Pradžia


SKATINAMAS DARBUOTOJŲ NEPAKANTUMAS KORUPCIJAI

Bendrame Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) darbuotojų susirinkime Administravimo skyriaus vyriausiasis specialistas Dainius Miškinis pristatė Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) Korupcijos prevencijos koordinavimo ir kontrolės komisijos parengtą apžvalgą, kurioje pateikiami per pastaruosius trejus metus vykdytų VLK ir teritorinių ligonių kasų darbuotojų nepakantumo korupcijai apklausų rezultatai. 

 

Pranešėjas paaiškino, kodėl atliekamos darbuotojų nepakantumo korupcijai apklausos, ir paragino kuo aktyviau dalyvauti tokiose apklausose.

 

D. Miškinis taip pat priminė, kad TLK darbuotojai, vykdydami savo funkcijas, negali priimti dovanų, galinčių sukelti interesų konfliktą. Šiaulių TLK nuotrauka.

Paaiškino, jog tokia dovana laikytinas bet koks neatlygintinai perduotas turtas, daiktas, suteikta paslauga, gauta nauda arba pranašumą suteikiančios sąlygos, o taip pat nuolaida, vaišinimas, skolinimas, transporto ir apgyvendinimo paslaugos, maitinimo paslaugos, mokymai ar teisinį pranašumą suteikiančios sąlygos ir panašiai.

 

Jeigu neatlygintinai perduodant turtą, apdovanotasis turi kažką už tai atlikti, arba, atvirkščiai, neatlikti, arba tai daroma už jau atliktus tam tikrus veiksmus, tai yra ne dovanojimas, o neteisėta veika – papirkimas. Tokiu atveju tariama dovana gali būti laikoma nusikalstamos veikos objektu – kyšiu. Vadinamąją dovaną paėmęs TLK darbuotojas neišvengiamai veiks interesų konflikto situacijoje, todėl ir jo priimami sprendimai, tikėtina, negalės būti objektyvūs bei nešališki, kaip to reikalauja viešasis visuomenės interesas.

 

Šis TLK darbuotojų informavimas – tęsinys švietimo priemonių, kuriomis siekiama skatinti darbuotojų sąmoningumą ir nepakantumą korupcijos apraiškoms. Šiaulių TLK nuotrauka.

TLK darbuotojų mokymai antikorupcinėmis temomis vyksta kasmet. Jų metu paskaitų skaityti kviečiami Specialiųjų tyrimų tarnybos atstovai, TLK darbuotojai supažindinami su specialiai parengtomis rekomendacijomis, kaip derėtų elgtis, susidūrus su neteisėtais dovanų siūlymo atvejais. 

Šiaulių TLK informacija

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu (8 5) 232 2222 
Twitter MySpace LinkedIn Facebook
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas