Dienos klausimas
Ar žinote, kad asmuo gali būti draustas sveikatos draudimu tik vienoje iš Europos Sąjungos, Europos ekonominės erdvės šalių ar Šveicarijos konfederacijoje?
Taip, žinau
Nežinau
Man neaktualu

Pradžia


PO SAM DERYBŲ SU MEDICINOS PROFSĄJUNGOMIS – TRYS PASIŪLYMAI VYRIAUSYBEI

Sveikatos apsaugos ministerijos ir medicinos darbuotojų profesinių sąjungų atstovų derybinėje grupėje buvo suformuluoti trys pasiūlymai, kaip didinti medicinos darbuotojų atlyginimus, kurie bus pateikti Vyriausybei.

SAM siūlo nuo gegužės mėnesio 20 procentų  didinti atlyginimus visiems sveikatos darbuotojams, tačiau prieš tai reikia rasti papildomus apie 20 mln. eurų prie jau turimo maždaug 70 mln. PSDF biudžeto rezervo. Lietuvos gydytojų sąjunga siūlo susitarti dėl 3 metų perspektyvos ir fiksuoti sumas, kad 2020 metais vidutinis gydytojo darbo užmokestis būtų 2,5 tūkst., slaugytojo – 1,2 tūkst. eurų, pasirašant susitarimą trims metams su konkrečiais įsipareigojimais.

Susitikime buvo vertintas ir trečiasis – Lietuvos medikų sąjūdžio – siūlymas nuo sausio 1-osios visų medikų atlyginimus didinti 30 proc. kas biudžetui papildomai kainuotų mažiausiai 204 mln. eurų. 

Lietuvos medikų sąjūdžio tarybos pirmininkas Vytautas Kasiulevičius akcentavo, kad susitikime pasiektas labai svarbus sutarimas, kuriam pritarė ir sveikatos apsaugos ministras – inicijuoti nacionalinį susitarimą. V. Kasiulevičius patvirtino, kad ir toliau dirbs šioje derybinėje grupėje siekiant nacionalinio susitarimo.

Lietuvos gydytojų sąjungos prezidento Liutauro Labanausko teigimu, nacionalinio susitarimo idėja yra palaikoma mažiausiai dešimt metų. Tačiau kaip profesinei sąjungai, organizacijai svarbiau yra turėti juridiškai patvirtintus dokumentus. L. Labanauskas patvirtino, kad nacionalinis susitarimas yra labai geras ir svarbus dokumentas, ir LGS dalyvaus jį sudarant bei teiks savo pasiūlymus.

Kitas derybinės grupės susitikimas yra numatomas po dviejų savaičių. 

 

Lina Bušinskaitė-Šriubėnė
Sveikatos apsaugos ministro patarėja
tel. +370 5 219 3330,
mob. +370 683 76527, 
el. paštas lina.sriubene@sam.lt

Gabrielė Banaitytė
Ryšių su visuomene projektų vadovė
Sveikatos strateginės plėtros skyrius
tel.+370 5 260 4719,
el. paštas gabriele.banaityte@sam.lt
Twitter MySpace LinkedIn Facebook
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas