Šiaulių teritorinė ligonių kasa

Dienos klausimas
Ar žinote, kad Europos sveikatos draudimo kortelė negalioja Turkijoje, Ukrainoje ir kitose ne ES ir EEE šalyse?
Taip, žinau.
Nežinau.
Man neaktualu.
Naujienos
PACIENTAI NUSTEMBA, SUŽINOJĘ KIEK KAINAVO JŲ GYDYMAS


Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistai ragina pacientus būti išmintingus ir dažniau pasidomėti, kiek kainavo jų gydymas, už kurį ligonių kasos gydymo įstaigoms sumokėjo Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.

KLAUSIATE – ATSAKOME: AR GALI VAIKĄ PAS GYDYTOJĄ ATVESTI SENELIAI?


Įsibėgėjus vasarai, kol tėvai dirba dažnai vaikais rūpinasi seneliai. Taigi, ligonių kasų specialistai neretai sulaukia klausimų, ar prireikus seneliai gali atvesti vaiką pas gydytoją ir gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis apmokamas paslaugas?  
KADA REIKIA MOKĖTI UŽ PASLAUGAS GYDYMO ĮSTAIGOJE?


Dažnai gyventojai kreipiasi į ligonių kasas, iškilus klausimų, ar konkreti paslauga gydymo įstaigoje turi būti suteikta nemokamai, ar už ją teisėtai prašoma susimokėti. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai primena, kad privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apsidraudusiems žmonėms sveikatos priežiūros paslaugos įstaigose, sudariusiose sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis (TLK) yra apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. Tačiau yra išimčių, kuomet pacientui susimokėti ar prisimokėti už paslaugas teks. Kokie tai atvejai?
GERA ŽINIA: PACIENTAMS KOMPENSUOJAMI NAUJOS RŪŠIES ENDOPROTEZAI


Didėja Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamų endoprotezų pasirinkimas. Nuo šiol pacientams kompensuojami ne tik cementinio, bet ir mechaninio tvirtinimo klubo sąnario endoprotezai. Valstybinės ligonių kasos prie sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistų teigimu, šis sprendimas gerokai palengvins finansinę naštą klubo sąnario skausmus kenčiantiems pacientams.  
SKATINAMAS DARBUOTOJŲ NEPAKANTUMAS KORUPCIJAI


Bendrame Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) darbuotojų susirinkime Administravimo skyriaus vyriausiasis specialistas Dainius Miškinis pristatė Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) Korupcijos prevencijos koordinavimo ir kontrolės komisijos parengtą apžvalgą, kurioje pateikiami per pastaruosius trejus metus vykdytų VLK ir teritorinių ligonių kasų darbuotojų nepakantumo korupcijai apklausų rezultatai. 

KAIP Į LIETUVĄ GRĮŽTANTIEMS EMIGRANTAMS PASIRŪPINTI SAVO IR VAIKŲ PRIVALOMUOJU SVEIKATOS DRAUDIMU?


Šiaulių teritorinė ligonių kasa (TLK) sulaukė į gimtinę grįžusios emigrantės klausimo, kodėl gydymo įstaigoje buvo paprašyta sumokėti už jos mažamečiui vaikui suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas. Šiaulietė domėjosi, kaip pasirūpinti  privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) ir įgyti teisę į apdraustiesiems teikiamas nemokamas sveikatos priežiūros paslaugas ne tik jai pačiai, bet ir sūnui, kuris gimė ne Lietuvoje.

ORTOPEDIJOS TECHNIKOS PRIEMONĖS: KOKIŲ PRIREIKIA DAUGIAUSIA?


Pernai gyventojams iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto kompensuota per 110 tūkst. ortopedijos technikos priemonių, praneša Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK). Daugiausia pacientams prireikė individualiai pagamintos nesudėtingos ortopedinės avalynės ir batų įdėklų, serijiniu būdu arba pagal užsakymą gaminamų įtvarų,  individualiai pagamintos sudėtingos ortopedinės avalynės.
NESKUBĖKITE ATVERTI PINIGINĖS: UŽ VAIKŲ DANTŲ GYDYMO PASLAUGAS SUMOKA LIGONIŲ KASOS


Šiaulių teritorinė ligonių kasa (TLK) primena, kad už vaikų iki 18 metų dantų priežiūros ir gydymo paslaugas apmoka ligonių kasos, jeigu gyventojai dėl šių paslaugų kreipiasi į gydymo įstaigą, kurioje vaikas yra prirašytas ir turinčią sutartį su TLK dėl šių paslaugų teikimo ir apmokėjimo.

ĮSIGALIOJO NAUJAS KOMPENSUOJAMŲJŲ VAISTŲ KAINYNAS


Liepą įsigaliojo naujasis Kompensuojamųjų vaistų kainynas, į kurį įrašyta ir iki šiol nekompensuota veiklioji medžiaga plaučių arterinei hipertenzijai gydyti. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistų teigimu, tai reiškia, kad vaistinių preparatų prieinamumas pacientams nuolat gerėja. Be to, mažėja kompensuojamųjų vaistų priemokos.
APMOKĖJO LIGONIŲ KASA: MEDICINOS PRIETAISUS NAMIE TURI JAU VIRŠ TŪKSTANČIO PACIENTŲ


Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistų teigimu, vis daugiau pacientų, kurių sveikatos priežiūrai reikalingi brangūs medicinos prietaisai, juos išsinuomoja Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Šia nauja galimybe vos per pusantrų metų pasinaudojo daugiau nei tūkstantis žmonių.
ŠIAULIŲ TERITORINĖS LIGONIŲ KASOS VEIKLA APTARTA DARBUOTOJŲ SUSIRINKIME


Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) veikla ir pacientams palankios naujovės aptartos visuotiniame darbuotojų susirinkime. Dėkodama kolektyvui už gerą darbą direktoriaus pavaduotoja Dalia Miniauskienė citavo Justiną Marcinkevičių: „jei iš viso yra pašaukimas, tai kilniausias pašaukimas yra darbas“.

LIGONIŲ KASOS: VASARĄ REABILITACIJOS ĮSTAIGOS NĖRA SKIRTOS POILSIUI


Vasarą žymiai išauga sanatorinio ir reabilitacinio gydymo siuntimų. Gegužę - rugpjūtį, palyginti su kitais mėnesiais, ypač padidėja prašymų vaikų reabilitacijai – net iki keturių kartų. Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) kompensuojamos reabilitacijos paslaugos vaikams nėra atostogos, jos skiriamos ištisus metus ir net kelis kartus. Taip pat specialistai atkreipia dėmesį, kad reabilitacija – tai kompleksinis medicininių reabilitacijos priemonių taikymas siekiant kuo labiau sugrąžinti sutrikusias paciento funkcijas.

LIGONIŲ KASOS RAGINA KUO ANKSČIAU PATIKRINTI VAIKŲ SVEIKATĄ


Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina tėvus per vasarą pasirūpinti vaikų sveikatos pažymėjimais. Specialistai pataria neatidėlioti profilaktinio apsilankymo pas savo šeimos gydytoją bei odontologą, nes vasara yra puikus metas sveikatos patikrai, kad atėjus rudeniui nereikėtų jaudintis dėl ilgų eilių gydymo įstaigose.  

ŠIAULIŲ APSKRITIES SERGANČIŲJŲ IŠSĖTINE SKLEROZE DRAUGIJOS RENGINYJE


Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) Kontrolės skyriaus vedėja Dalia Ozolienė dalyvavo Šiaulių apskrities sergančiųjų išsėtine skleroze draugijos surengtoje konferencijoje, kur pristatė vaistų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo naujoves, papasakojo apie ligonių kasų apmokamas sveikatos priežiūros paslaugas, patarė, ką daryti, kai sveikatos priežiūros įstaigoje didelė eilė, aptarė kitus sergantiesiems aktualius klausimus. Šiaulių universiteto bibliotekoje vykusiame renginyje taip pat kalbėta apie sunkumus, su kuriais susiduria sergantieji išsėtine skleroze ir jų artimieji, pristatytos sergantiesiems skirtos socialinės paslaugos, būsto ir aplinkos pritaikymo galimybės.

LIGONIŲ KASŲ ATSTOVĖ DALYVAVO SERGANČIŲJŲ DIABETU MOKYMUOSE


Lietuvos diabeto asociacijos kvietimu Šiaulių teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Inga Kvedarienė dalyvavo Plungės rajone, Kumžaičių kaime, vykusiuose mokymuose „Gera cukrinio diabeto kontrolė – komplikacijų prevencija“. Cukriniu diabetu sergančiųjų savarankiško gyvenimo įgūdžių ugdymui skirtame renginyje ligonių kasų atstovė perskaitė pranešimą apie Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis apmokamas sveikatos priežiūros paslaugas.  

LIETUVA PIRMAUJA EUROPOJE PAGAL ENDOPROTEZAVIMO OPERACIJŲ OPERATYVUMĄ


Lietuva turi kuo didžiuotis endoprotezavimo srityje. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistų teigimu, palyginus su kitomis Europos valstybėmis, Lietuvoje sąnarių keitimo operacijų eilių nėra, kai kitose šalyse gyventojai priversti laukti savo eilės operuoti sąnarius ištisus metus. 
LIGONIŲ KASOS: SAVIVALDYBĖS AKTYVIAU PRISIDEDA PRIE DANTŲ PROTEZAVIMO EILIŲ MAŽINIMO


Kasmet vis daugiau Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybių prisijungia prie savo teritorijos privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apdraustų gyventojų dantų protezavimo finansavimo ir taip trumpina šių paslaugų laukimo eiles. Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad pernai savo teritorijų gyventojų dantų protezavimui lėšų skyrė virš 20 miestų ir rajonų savivaldybių.  
PRIMINĖ APIE LIGŲ PREVENCIJĄ: ŠIAULIŲ TLK DARBUOTOJAI ORGANIZAVO DVIRAČIŲ ŽYGĮ


Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) darbuotojai birželio 15 dieną, šeštadienį, praleido gamtoje mindami dviračių pedalus. Žygį dviračiais, kaip laisvalaikio praleidimo formą, Šiaulių TLK darbuotojai pasirinko neatsitiktinai – savo asmeniniu pavyzdžiu siekė populiarinti fizinį aktyvumą ir sveiką gyvenimo būdą. Ligų prevencija yra vienas iš  sveikatos apsaugos uždavinių – tad ypač svarbu skatinti žmones daugiau judėti, rūpintis ligų prevencija ir taip užkirsti kelią sunkioms lėtinėms ligoms dar prieš joms atsirandant. 

SVAJONĖS PILDOSI: PAGALBINIO APVAISINIMO BŪDU LIETUVOJE JAU GIMĖ PUSĖ TŪKSTANČIO NAUJAGIMIŲ


Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistų teigimu, šiuolaikinės medicinos pasiekimai įrodo, kad stebuklais tikėti verta. Praėjus vos dvejiems pagalbinio apvaisinimo kompensavimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis metams, pagalbinio apvaisinimo būdu Lietuvoje jau gimė kiek daugiau nei pusė tūkstančio naujagimių.
ĮVARDIJO, KO LIETUVAI PAVYDI DIDŽIŲJŲ ES ŠALIŲ MEDIKAI


Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programa yra viena geriausiai vykdomų vėžio prevencijos programų Lietuvoje, teigia šalies medikai. Jos rezultatais galima didžiuotis ir užsienyje – pagal pasitikrinusių gyventojų skaičių nuo šios rūšies vėžio Lietuva patenka tarp geriausiai šią programą vykdančių Europos Sąjungos (ES) šalių. 
KAIP NELIKTI SKOLINGAM UŽ PAPILDOMĄ SVEIKATOS DRAUDIMO MĖNESĮ?


Šiaulių teritorinė ligonių kasa (TLK) atkreipia gyventojų dėmesį, kad savarankiškai mokantieji privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas turėtų stebėti savo draustumo statusą, nes pasitaiko, kai dirbantieji pagal autorines sutartis, užsiimantieji individualia veikla pagal pažymą, žemės valdytojai, darbovietę pakeitę asmenys mano esą apdrausti, tačiau už gydymą  gali būti skolingi Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetui. Tai paaiškėja nustačius, kad nutrūkus draustumui per vadinamąjį papildomą mėnesį gyventojai gydėsi nemokamai, o PSD įmokos laiku nesumokėjo.

SIGUTĖNŲ KAIMO BENDRUOMENĖ DOMĖJOSI PRIVALOMOJO SVEIKATOS DRAUDIMO TEIKIAMOMIS GARANTIJOMIS


Šiaulių teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Inga Kvedarienė lankėsi Pakruojo rajone, kur susitiko su Sigutėnų kaimo bendruomene. Ligonių kasų atstovė papasakojo susirinkusiesiems apie privalomojo sveikatos draudimo (PSD) teikiamas garantijas, priminė, kad gyventojams reikėtų pasidomėti, kiek kainavo jų gydymas.

VALSTYBINĖJE LIGONIŲ KASOJE VIEŠĖJO DELEGACIJA IŠ UKRAINOS


Valstybinėje ligonių kasoje prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) lankėsi Ukrainos Zaporožės ir Chersono sričių administracijos atstovai, sveikatos departamentų direktoriai, kurie domėjosi, kaip Lietuvoje apmokama už pacientams suteiktas pirminės ambulatorinės sveikatos priežiūros bei stacionaro paslaugas. 
PRIEŠ ATOSTOGAS – SVARBI ŽINIA MOKSLEIVIAMS APIE MOKESČIUS


Mokslo metų pabaiga daliai moksleivių ir studentų gali pateikti staigmeną rudenį, kai baigsis jų privalomasis sveikatos draudimas (PSD) valstybės lėšomis. Todėl mokyklą ar universitetą pabaigusiems jaunuoliams svarbu žinoti keletą dalykų apie sveikatos draudimą ir laiku pasirūpinti dokumentais. 

KELMĖS RAJONO MEDIKAMS PRISTATYTOS RACIONALIOS ANTIBIOTIKŲ TERAPIJOS GAIRĖS


Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) Kontrolės skyriaus vedėja, Vaistų komiteto narė Dalia Ozolienė dalyvavo visuotiniame Kelmės rajono pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) darbuotojų susirinkime, kur perskaitė pranešimą racionalios antibiotikų terapijos klausimais. Pranešėja priminė medikams, kaip nesuklysti skiriant antibiotikus: jeigu susirgimas virusinis, antibiotikų visai nereikia. Perteklinis antibiotikų vartojimas skatina bakterijų atsparumą, išreguliuoja žarnyno mikroflorą.

Archyvas
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas