Dienos klausimas
Ar žinote, kad pildydami gyventojų pajamų ir turto deklaracijas, visais 2016 m. įmokų ir skolų klausimais turite kreiptis į SODRĄ, o ne į teritorinę ligonių kasą?
Taip, žinau
Nežinau
Man neaktualu

Pradžia


LIGONIŲ KASOS ATSTOVAI SUSITIKO SU SERGANČIŲJŲ CUKRINIŲ DIABETU BENDRIJA

Kauno teritorinės ligonių kasos (TLK) atstovai dalyvavo susitikime su sergančiųjų cukriniu diabetu bendrijos „Aronija“ nariais.

 

 

Kauno TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėjo pavaduoja Rasa Valinskaitė-Barščevičienė pateikė informaciją apie vaistų skyrimo, išrašymo tvarką, jų išlaidų kompensavimą, aptarė slaugos paslaugas, teikiamas sergantiems diabetu, taip pat informavo apie aktualius teisės aktų pakeitimus.

 

„Nuo praeitų metų liepos mėnesio pacientams reikalingus vienkartinius švirkštus, diagnostines juosteles gali išrašyti ne tik šeimos gydytojas, bet ir bendrosios praktikos, bendruomenės slaugytojai bei slaugytojas diabetologas", – sakė Rasa Valinskaitė-Barščevičienė.

 

 

 Pranešimą skaito R. Valinskaitė-Barščevičienė. Kauno TLK nuotrauka.

 

Vyko aktyvi diskusija apie medicininę reabilitaciją. Susirinkusieji išreiškė nuoskaudą, kad šiomis paslaugomis pasinaudoti beveik neįmanoma. „Negalima teigti – „man priklauso medicininė reabilitacija", nes tai nusprendžia ne pacientas, ne teritorinė ligonių kasa, o tik gydantis gydytojas. Tik jis, vadovaudamasis medicininės reabilitacijos gydytojo išvadomis, gali nuspręsti, ar žmogui reikalinga medicininė reabilitacija, ar ši paslauga įtakos sveikatos būklės pagerėjimą ir priimti sprendimą dėl reabilitacijos tikslingumo" , – aiškino R. Valinskaitė-Barščevičienė.

 

Pasak jos, pirmas reabilitacijos etapas gydytojo gali būti skiriamas pacientui ūmiuoju jo ligos laikotarpiu. Šeimos gydytojas ligonį siunčia tik pakartotinei ar palaikomajai reabilitacijai, kitoms reabilitacijoms rūšims jis gali siųsti išimtinais atvejais, suderinęs su TLK. Beje, ligonių kasos funkcija – patikrinti, ar pacientas yra apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu, ar jis einamaisiais metais dėl tos pačios ligos nesinaudojo medicinine reabilitacija bei patvirtinti, ar paslauga bus apmokama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų.

 

Kauno sergančiųjų diabetu bendrijos „Aronija“ nariai susitikimo metu. Kauno TLK nuotrauka.

 

 

Pašnekovė susirinkusius supažindino ir su tomis paslaugomis, kurios teikiamos tik sergantiemsiems cukriniu diabetu, t. y. konsultavimo paslaugos, gydomasis pedikiūras, diabetinės pėdos priežiūra ir kt.

 

Pacientams buvo padalinti Valstybinės ligonių kasos lankstinukai „Ar žinote, ką garantuoja privalomasis sveikatos draudimas?", „Ką reikia žinoti apie kompensuojamuosius vaistus ir medicinos pagalbos priemones" bei spalvoti atvirlaiškiai, kviečiantys žmones aktyviau pasinaudoti prevencinėmis sveikatos programomis.

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Veronika Pečkienė

Kauno teritorinės ligonių kasos vyriausioji specialistė ryšiams su visuomene

Tel. (8 37) 207 759

El. paštas veronika.peckiene@vlk.lt

 

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888. 

 
Twitter MySpace LinkedIn Facebook
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas