Šiaulių teritorinė ligonių kasa

Dienos klausimas
Ar žinote, kad norėdami būti drausti Lietuvoje PSD, EEB ir ES šalyse studijuojantys pagal nuolatinės studijų formos programas jaunuoliai teritorinei ligonių kasai kasmet turėtų pateikti aukštosios mokyklos išduotą akademinę pažymą?
Taip, žinau
Nežinau
Man neaktualu
Naujienos
ŠIAULIŲ TERITORINĖS LIGONIŲ KASOS DARBUOTOJAI DALYVAVO ANTIKORUPCINĖJE AKCIJOJE


Rugsėjo 18 dieną Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) Gyventojų aptarnavimo ir Administravimo skyriaus specialistai dalyvavo interaktyvioje akcijoje „Korupcijos detektorius“. Akcijos dalyviai turėjo galimybę pasitikrinti, ar yra atsparūs korupcijai. Jiems reikėjo žengti pro Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) korupcijos detektoriaus vartus, pastatytus prie Šiaulių turizmo informacijos centro.

DAUGĖJA BESITIKRINANČIŲJŲ DĖL KRŪTIES VĖŽIO


Per pirmuosius septynis šių metų mėnesius prevenciškai dėl krūties vėžio pasitikrino 6 000 moterų daugiau nei tuo pat metu pernai. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai džiaugiasi didėjančiu gyventojų aktyvumu bei ragina ir kitas moteris jungtis prie savo sveikata besirūpinančiųjų būrio ir tokiu būdu užkirsti kelią šiai klastingai ligai.
ŠIAULIŲ TLK KVIEČIA VYRUS PASITIKRINTI DĖL PROSTATOS VĖŽIO


Artėjant rugsėjo 15-ajai – Pasaulinei kovos su prostatos vėžiu dienai, Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistai primena apie Lietuvoje vykdomą prostatos vėžio prevencinę programą ir kviečia kreiptis į šeimos gydytojus bei pasitikrinti sveikatą vyrus nuo 50 iki 69 m. (imtinai), o jei šia liga sirgo tėvas ar broliai – nuo 45 metų.

KONFERENCIJOJE ATKREIPTAS DĖMESYS Į LIGONIŲ KASŲ APMOKAMAS PSICHOTERAPIJOS PASLAUGAS


Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) Kontrolės skyriaus vyriausiasis specialistas Darius Dicevičius rugsėjo 7–8 dienomis dalyvavo Vilniuje vykusioje Lietuvos Kognityvinės ir elgesio terapijos asociacijos (LKETA) konferencijoje, kurioje skaitė pranešimą apie psichoterapijos paslaugų teikimo teisinius aspektus ir jų apmokėjimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto galimybes.

LIGONIŲ KASŲ ATSTOVAS DALYVAUS LIETUVOS KOGNITYVINĖS IR ELGESIO TERAPIJOS ASOCIACIJOS METINĖJE KONFERENCIJOJE


Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) Kontrolės skyriaus vyriausiasis specialistas Darius Dicevičius rugsėjo 7-8 dienomis dalyvaus Vilniuje vyksiančioje Lietuvos Kognityvinės ir elgesio terapijos asociacijos (LKETA) konferencijoje, kurioje skaitys pranešimą apie psichoterapijos paslaugų teikimo teisinius aspektus ir jų apmokėjimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto galimybes.   

11 ATSAKYMŲ Į KLAUSIMUS APIE PSD, KURIUOS JAUNIMUI SVARBU ŽINOTI RUGSĖJĮ


Rugsėjis daugeliui mokyklą ar studijas pabaigusių jaunuolių reiškia ne tik naujo gyvenimo pradžią bet ir naujus įsipareigojimus. „Sodra" ir Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad nuo rugsėjo nebestudijuojantiems ir dirbti nepradėjusiems jaunuoliams gali tekti savarankiškai pradėti mokėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas, o į užsienio aukštąsias mokyklas išvykstantys studentai turi pasirūpinti pažymomis.
VAISTŲ KOMITETAS: GYDYMAS VAISTAIS TURI BŪTI EFEKTYVUS IR SAUGUS


Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) veiklos zonoje veikiantis Vaistų komitetas šiuo metu atlieka antitrombozinių vaistų išrašymo, vartojimo ir gydymo efektyvumo stebėsenos duomenų analizę. Ši užduotis Vaistų komitetui patikėta remiantis Vaistų politikos gairių įgyvendinimo priemonių planu, kurį savo įsakymu yra patvirtinęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. 

ILGĄ LAIKĄ NESILANKIAU PAS GYDYTOJĄ – NUO KO PRADĖTI?
Ligonių kasų specialistai dažnai sulaukia žmonių kreipimųsi, kuriems ilgą laiką – kai kuriems net dešimtmetį ar daugiau – neteko kreiptis į gydymo įstaigas. Jie teiraujasi, nuo ko pradėti ir kur reikia kreiptis, norint gauti ligonių kasų kompensuojamą šeimos gydytojo ir gydytojų specialistų pagalbą?
IŠMINTINGASIS VAISTŲ SĄRAŠAS SKATINS VAISTUS VARTOTI RACIONALIAU
Pacientui vaistai turi būti skiriami atsižvelgus į jo sveikatos būklę, parenkant tinkamiausią dozę bei optimalų gydymo laikotarpį, gydymo kaštai – palankiausi tiek pacientui, tiek visuomenei. Šiuos racionalaus vaistų vartojimo principus Lietuvoje, tikimasi, padės stiprinti Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) iniciatyva planuojamas rengti rekomendacinio pobūdžio vadinamasis Išmintingasis vaistų sąrašas, skirtas sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistams bei pacientams.
LIGONIŲ KASŲ SPECIALISTAI SUSITIKO SU „MOKSLEIVIAI Į VYRIAUSYBĘ“ DALYVIAIS
Nacionalinio projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę" dalyviai Dominykas Ragelis (Marijampolės marijonų gimnazija) ir Eglė Noreikaitė (Klaipėdos licėjus) lankėsi Valstybinėje ligonių kasoje prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ir Vilniaus teritorinėje ligonių kasoje (TLK).
PATIKSLINTOS IŠ PSDF APMOKAMŲ SVEIKATOS PRIEŽIŪROS PASLAUGŲ TEIKIMO SĄLYGOS
Siekiant racionalaus biudžeto planavimo, suvienodintas Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis apmokamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų klasifikavimas. Be to, siekiant aiškumo ir suderinamumo su kitais teisės aktais, patikslintas odontologinių, dienos chirurgijos paslaugų, paliatyviosios pagalbos teikimas. 
LIGONIŲ KASOS: GYVENTOJŲ ŽINIOS APIE SVEIKATOS PASLAUGAS LIETUVOJE NĖRA PAKANKAMOS

Neatlygintinai informuoti pacientus Lietuvoje apie jiems priklausančias ligonių kasų apmokamas paslaugas per metus panoro pustrečio šimto įstaigų. Tai gydymo įstaigos, vaistinės ir kiti partneriai, kurie pernai prisijungė prie Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informavimo kampanijos „Žinoti sveika". Organizatoriai kviečia prisijungti dar daugiau šalies viešų bei privačių įstaigų.

LIGONIŲ KASOS DVIRATININKAMS PRIMINĖ, KAS SVARBIAUSIA KELIONĖSE
Šį sekmadienį, rugpjūčio 18 dieną, vyks didžiausias dviračių renginys Baltijos šalyse „Iki Velomaratonas", prie kurio prisijungia ir Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK). Specialiai įrengtame informaciniame paviljone VLK specialistai visiems apsilankiusiems sveikatingumo šventėje pristatys, kuo kelionėse naudinga Europos sveikatos draudimo kortelė (ESDK), atsakys į kitus rūpimus klausimus apie sveikatą.
KOKIUS TYRIMUS ŠEIMOS GYDYTOJAS GALI PASKIRTI NEMOKAMAI?
Ligonių kasos dažnai sulaukia gyventojų klausimų, kokius tyrimus šeimos gydytojas gali skirti pacientui. Taip pat teiraujamasi, ar konkretus tyrimas turi būti apmokėtas Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis, ar už jo atlikimą privalomuoju sveikatos draudimu apsidraudęs žmogus turi susimokėti pats. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai primena, kad jei tyrimas pacientui išties reikalingas ir gydytojas tokį skiria, tuomet jis bus apmokėtas PSDF lėšomis.
LIGONIŲ KASŲ SPECIALISTAI KONSULTAVO DĖL SAUGIŲ ATOSTOGŲ
Klaipėdos teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistai rugpjūčio 10 d. dalyvavo Europos Komisijos atstovybės renginyje „Žalios ir saugios europiečių atostogos 2019". Palangoje vykusiame renginyje kurorto gyventojams ir svečiams TLK specialistai pasakojo apie kelionėse praversiančią Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK).
GERĖJA MEDICINOS PAGALBOS PRIEMONIŲ PRIEINAMUMAS
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atnaujino tvarką ir nuo šiol pacientams kompensuojamų medicinos pagalbos priemonių (MPP) skyrimas gali būti nuolat pratęsiamas be apsilankymo pas šeimos gydytoją, kol pacientui bus reikalingos MPP.
ŠALYJE DAUGĖS GREITOSIOS MEDICINOS PAGALBOS BRIGADŲ
Siekiant užtikrinti efektyvesnį greitosios medicinos pagalbos (GMP) paslaugų teikimą, šalyje plečiamas GMP brigadų skaičius. Numatyta, kad 5 šalies regionų, t. y., Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių, stotyse, kurios ne tik teikia paslaugas, bet ir valdo GMP pajėgas, bus papildomai įsteigta iki 4 nuolatinių brigadų kiekvienoje.
RAGINAMA PREVENCIŠKAI RŪPINTIS REGĖJIMU
Kasmet augant įvairaus amžiaus žmonių sergamumui akių ligomis, Vilniaus teritorinė ligonių kasa pabrėžia būtinybę prevenciškai rūpintis regėjimu – sostinės gatvėmis kursuoja tai primenantis troleibusas „Matyti pasaulį – neįkainojama vertybė“.
PACIENTAI NUSTEMBA, SUŽINOJĘ KIEK KAINAVO JŲ GYDYMAS


Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistai ragina pacientus būti išmintingus ir dažniau pasidomėti, kiek kainavo jų gydymas, už kurį ligonių kasos gydymo įstaigoms sumokėjo Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.

KLAUSIATE – ATSAKOME: AR GALI VAIKĄ PAS GYDYTOJĄ ATVESTI SENELIAI?


Įsibėgėjus vasarai, kol tėvai dirba dažnai vaikais rūpinasi seneliai. Taigi, ligonių kasų specialistai neretai sulaukia klausimų, ar prireikus seneliai gali atvesti vaiką pas gydytoją ir gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis apmokamas paslaugas?  
KADA REIKIA MOKĖTI UŽ PASLAUGAS GYDYMO ĮSTAIGOJE?


Dažnai gyventojai kreipiasi į ligonių kasas, iškilus klausimų, ar konkreti paslauga gydymo įstaigoje turi būti suteikta nemokamai, ar už ją teisėtai prašoma susimokėti. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai primena, kad privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apsidraudusiems žmonėms sveikatos priežiūros paslaugos įstaigose, sudariusiose sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis (TLK) yra apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. Tačiau yra išimčių, kuomet pacientui susimokėti ar prisimokėti už paslaugas teks. Kokie tai atvejai?
GERA ŽINIA: PACIENTAMS KOMPENSUOJAMI NAUJOS RŪŠIES ENDOPROTEZAI


Didėja Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamų endoprotezų pasirinkimas. Nuo šiol pacientams kompensuojami ne tik cementinio, bet ir mechaninio tvirtinimo klubo sąnario endoprotezai. Valstybinės ligonių kasos prie sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistų teigimu, šis sprendimas gerokai palengvins finansinę naštą klubo sąnario skausmus kenčiantiems pacientams.  
SKATINAMAS DARBUOTOJŲ NEPAKANTUMAS KORUPCIJAI


Bendrame Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) darbuotojų susirinkime Administravimo skyriaus vyriausiasis specialistas Dainius Miškinis pristatė Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) Korupcijos prevencijos koordinavimo ir kontrolės komisijos parengtą apžvalgą, kurioje pateikiami per pastaruosius trejus metus vykdytų VLK ir teritorinių ligonių kasų darbuotojų nepakantumo korupcijai apklausų rezultatai. 

KAIP Į LIETUVĄ GRĮŽTANTIEMS EMIGRANTAMS PASIRŪPINTI SAVO IR VAIKŲ PRIVALOMUOJU SVEIKATOS DRAUDIMU?


Šiaulių teritorinė ligonių kasa (TLK) sulaukė į gimtinę grįžusios emigrantės klausimo, kodėl gydymo įstaigoje buvo paprašyta sumokėti už jos mažamečiui vaikui suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas. Šiaulietė domėjosi, kaip pasirūpinti  privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) ir įgyti teisę į apdraustiesiems teikiamas nemokamas sveikatos priežiūros paslaugas ne tik jai pačiai, bet ir sūnui, kuris gimė ne Lietuvoje.

ORTOPEDIJOS TECHNIKOS PRIEMONĖS: KOKIŲ PRIREIKIA DAUGIAUSIA?


Pernai gyventojams iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto kompensuota per 110 tūkst. ortopedijos technikos priemonių, praneša Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK). Daugiausia pacientams prireikė individualiai pagamintos nesudėtingos ortopedinės avalynės ir batų įdėklų, serijiniu būdu arba pagal užsakymą gaminamų įtvarų,  individualiai pagamintos sudėtingos ortopedinės avalynės.
Archyvas
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas