Dienos klausimas
Ar žinote, kad nuo 2019 m. sausio 1 d. privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokos dydis 38.74 Eur?
Taip, žinau.
Nežinau.
Man neaktualu.
Naujienos
TARPTAUTINĖJE KONFERENCIJOJE SEIME BUS IEŠKOMA ATSAKYMŲ, KAIP PAGERINTI SVEIKATOS SISTEMOS EFEKTYVUMĄ


Balandžio 26 d., penktadienį, Seimo Sveikatos reikalų komitetas kartu su Sveikatos apsaugos ministerija, Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA) ir organizacija „Youth Cancer Europe“ rengia tarptautinę konferenciją „Būdai gerinti sveikatos sistemos efektyvumą“. Konferencija vyks Seimo III rūmuose, Konferencijų salėje. Pradžia – 10 val.

KOKIOS TRUKMĖS BŪTINASIS DARBO STAŽAS GARANTUOJA SVEIKATOS DRAUDIMĄ VALSTYBĖS LĖŠOMIS?


Šiaulių teritorinė ligonių kasa sulaukia niekur nedirbančių vyresnio amžiaus gyventojų klausimų, kokios trukmės darbo stažas jiems garantuoja sveikatos draudimą, apmokamą valstybės lėšomis.

SVEIKI SULAUKĘ ŠVENTŲ VELYKŲ!


Mielieji,

Lai Velykų Prisikėlimo varpo gausmas atveria mūsų širdis gyvenimo džiaugsmui ir vilčiai. Apgaubkime mums brangius žmones meile ir dėmesiu, vertinkime ir saugokime tai, kas amžina, tikra. Linkiu, kad Velykų džiaugsmas pasiektų kiekvienus namus, kiekvieną šeimą, kiekvieną žmogų.

Šviesių ir jaukių Jums šventų Velykų!

VLK DIREKTORIUS APIE SVEIKATOS SISTEMOS VERTINIMĄ: DALIS ASPEKTŲ JAU TOBULINAMI
Sveikatos priežiūros finansavimui ir organizavimui trūksta nuoseklumo, konstatavo Aukščiausiosios  audito institucijos (AAI) pirmą kartą atliktas 2010–2018 m. laikotarpio sveikatos priežiūros sistemos vertinimas. Pasak Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) direktoriaus Gintaro Kacevičiaus, kai kurie vertinime minimi aspektai, susiję su privalomuoju sveikatos draudimu, jau yra tobulinami, kitus – spręsti bus imtasi jau artimiausiu metu. 
TELŠIUOSE VYKS KONFERENCIJA „RACIONALIOS ANTIBIOTIKOTERAPIJOS AKTUALIJOS IR PERSPEKTYVOS“

2019 m. gegužės 3 d. (penktadienį), 13 val., Regioninės Telšių ligoninės salėje (Kalno g. 40, Telšiai) Lietuvos klinikinės farmakologijos draugija kartu su Šiaulių teritorine ligonių kasa (TLK) ir Vaistų komitetu organizuoja mokslinę praktinę konferenciją-diskusiją „Racionalios antibiotikoterapijos aktualijos“.

LIGONIŲ KASŲ ATSTOVĖ SUSITIKO SU ŠIAULIŲ MIESTO ŠIRDININKŲ KLUBO BENDRUOMENE


Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Inga Kvedarienė susitikusi su Šiaulių širdininkų klubo bendruomene papasakojo apie privalomojo sveikatos draudimo (PSD) naudą, supažindino su pagrindinėmis ligonių kasų funkcijomis, priminė, kad vykstant į kelionę reikėtų pasiimti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), kurią išduoda ligonių kasos.  

KOVA SU PARKINSONO LIGA: PERNAI TAM PRIREIKĖ BEVEIK 5 MILIJONŲ EURŲ


Pernai kovai su Parkinsono liga išleista 4,8 mln. eurų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF), praneša Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK). Tai – 14 proc. daugiau nei 2017 m., kai buvo panaudota per 4,17 mln. eurų. Šiandien minint Pasaulinę sergančiųjų Parkinsono liga dieną, VLK kartu su Lietuvos Parkinsono ligos draugija ragina nedelsiant kreiptis į šeimos gydytoją, jei tik įžvelgiami pirmieji ligos simptomai.
MAŽEIKIŲ RAJONO GYVENTOJAMS PRISTATYTOS KOMPENSUOJAMŲJŲ DANTŲ PROTEZAVIMO PASLAUGŲ NAUJOVĖS


Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Inga Kvedarienė Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro kvietimu praėjusį ketvirtadienį dalyvavo viename iš „Sveikatos dienos Mažeikiuose 2019“ renginių. Susitikime su Mažeikių rajono gyventojais ligonių kasų atstovė pristatė pranešimą „Visos naujovės apie dantų protezavimą“.

LIGONIŲ KASOS: PACIENTAI KOMPENSUOJAMIEMS VAISTAMS SUTAUPĖ MILIJONUS


15 milijonų eurų – tiek lėšų vos per metus sutaupė Lietuvos pacientai, įsigydami kompensuojamuosius vaistus, rodo Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) atlikta analizė. Iš viso pernai vaistų kompensavimui išleista daugiau nei 230 mln. eurų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų.  
LIGONIŲ KASOS: VIS DAUGIAU GYDYMO ĮSTAIGŲ TEIKS NEMOKAMAS PASLAUGAS


Teritorinės ligonių kasos (TLK) šiemet su gydymo įstaigomis pasirašė net 48 sutartimis daugiau nei pernai. Taip plečiamas gydymo įstaigų skaičius, kuriose pacientai galės gauti kokybiškas ir saugias paslaugas. Už jas papildomai mokėti nereikės – gydymo paslaugos apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF).
LIGONIŲ KASŲ ATSTOVĖ SUSITIKO SU ŠIAULIŲ KRAŠTO SERGANČIŲJŲ DIABETU KLUBO „LEMTIS“ BENDRUOMENE


Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) Kontrolės skyriaus vedėja Dalia Ozolienė susitikime su Šiaulių krašto sergančiųjų diabetu klubo „Lemtis“ bendruomene priminė, kaip kontroliuoti šią klastingą ligą, kokias paslaugas sergantiesiems diabetu gali suteikti šeimos gydytojas bei kokios ilgalaikio stebėjimo paslaugos kompensuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto.

DAR DAUGIAU VAISTŲ BUS KOMPENSUOJAMI 100 PROCENTŲ


Apie 80 tūkstančių sergančių žmonių už vaistus mokės mažiau – jiems primokėti reikės mažiau, nes jų vartojami vaistai nuo balandžio 1 d. pradedami kompensuoti 100 proc., o iki tol jie buvo apmokami tik 50 procentų. Ši naujovė leis šiems pacientams per ateinančius metus sutaupyti ne mažiau kaip 3 mln. eurų.

KOMPENSUOS NAUJUS VAISTUS NUO VĖŽIO

Netrukus pacientams Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis bus kompensuojami 6 inovatyvūs vaistai. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistų teigimu, dauguma šių brangių vaistinių preparatų padės žmonėms kovoje su vėžiu.

 
STEBĖTOJŲ TARYBOJE APTARTOS PACIENTAMS PALANKIOS NAUJOVĖS


Kovo 29 dieną, penktadienį, vykusiame Stebėtojų tarybos posėdyje aptartas Šiaulių teritorinei ligonių kasai (TLK) skirtas 2019 m. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetas, su asmens sveikatos priežiūros įstaigomis (ASPĮ) sudarytos sutartys, apsvarstytos 2019 m. Šiaulių TLK išlaidos ir pareigybių sąrašas. Stebėtojų tarybai posėdžio pradžioje pristatytas naujasis Valstybinės ligonių kasos (VLK) direktorius Gintaras Kacevičius, suradęs galimybę atvykti į Šiaulių teritorinę ligonių kasą, kad savo akimis pamatytų, su kokiais darbais ir iššūkiais susiduria kolegos regione.  

DARBĄ PRADEDA NAUJAS VALSTYBINĖS LIGONIŲ KASOS VADOVAS – GINTARAS KACEVIČIUS


Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymu nuo kovo 28 dienos vadovauti Valstybinei ligonių kasai prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) pradeda Gintaras Kacevičius. Jis į pareigas skiriamas 5 metų kadencijai. Iki šiol G. Kacevičius ėjo Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) vyriausiojo patarėjo pareigas. 
„BREXIT“: KĄ REIKIA ŽINOTI APIE PRIVALOMĄJĮ SVEIKATOS DRAUDIMĄ?


Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad, patvirtinus susitarimą dėl išstojimo iš ES, sveikatos paslaugų kompensavimo pokyčių nebus. Pereinamuoju laikotarpiu JK taikys socialinės apsaugos sistemas koordinuojančių reglamentų nuostatas – tai galioja ir dabar. 

LIGONIŲ KASŲ ATSTOVĖ SUSITIKO SU ASOCIACIJOS „SALVIA“ BENDRUOMENE


Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) Kontrolės skyriaus vedėja Dalia Ozolienė susitikime su Šiaulių miesto moterų krūties patologijos asociacijos „Salvia“ bendruomene aptarė aktualius sveikatos draudimo klausimus, pateikė informaciją apie šeimos gydytojo medicinos normoje numatytus tyrimus, kurių atlikimo išlaidos kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.

ŠAUKIAMAS STEBĖTOJŲ TARYBOS POSĖDIS

Šių metų  kovo 29 dieną, penktadienį, 10 valandą, Šiaulių teritorinėje ligonių kasoje, Vilniaus g. 273,  posėdžių salėje (18 kabinetas) šaukiamas Stebėtojų tarybos posėdis.

MINISTRAS A. VERYGA: „BŪKIME SĄMONINGI – NESISKIEPIJIMAS ATSIGRĘŠ PRIEŠ MUS PAČIUS“


Kodėl Lietuva išgyvena tymų protrūkį ir ką daryti, kas jis būtų suvaldytas? Kaip apsisaugoti nuo tymų ir ar skiepytis būtina? Apie tai pokalbis su sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga.

SEIMAS SPRĘS, AR LEISTI NEPASITURINTIEMS VAISTUS IR MEDICINOS PRIEMONES GAUTI NEMOKAMAI


Seimas po pateikimo pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui sudaryti galimybes, kad mažas pajamas gaunantys žmonės kompensuojamuosius vaistus bei jiems reikiamas medicinos pagalbos priemones (MPP) galėtų gauti nemokamai ir už tai nereikėtų primokėti nė cento.

SEIMAS RATIFIKAVO SUTARTĮ TARP LIETUVOS IR LATVIJOS DĖL GMP PASLAUGŲ


Seimas ratifikavo greitosios medicinos pagalbos (GMP) paslaugų teikimo pasienyje tarp Lietuvos ir Latvijos sutartį – priėmė tai numatančius sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos inicijuotus įstatymo pakeitimus. Tai leis užtikrinti geresnį ir greitesnį GMP paslaugų teikimą pasienio ruože gyvenantiems žmonėms.

LIGONIŲ KASOS: LIETUVOJE VIS MAŽIAU GYDOMASI ANTIBIOTIKAIS


Pernai Lietuvoje suaugę pacientai suvartojo net 20 proc. mažiau Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis kompensuojamų antibiotikų nei 2017 m. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistų teigimu, tai rodo, jog gydytojai pacientams antibiotikus skiria racionaliau. 

Archyvas
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas