Dienos klausimas
Ar žinote, kad Europos sveikatos draudimo kortelė garantuoja būtinosios medicinos pagalbos paslaugų išlaidų kompensavimą, tik jei paslaugos buvo suteiktos valstybinei sveikatos sistemai priklausančioje gydymo įstaigoje?
Taip, žinau
Ne, nežinau
Man neaktualu

Pradžia


MOKINIAI SUŽINOJO, KOKIŲ PROFESIJŲ ŽMONĖS DIRBA ŠIAULIŲ TERITORINĖJE LIGONIŲ KASOJE

Šiaulių teritorinėje ligonių kasoje (TLK) lankėsi Šiaulių Gegužių progimnazijos septintų ir aštuntų klasių mokiniai, besidomintys įvairiomis profesijomis ir norintys sužinoti, kokių sričių profesionalai dirba Šiaulių teritorinėje ligonių kasoje. Šiaulių TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vyriausioji specialistė Inga Kvedarienė mokiniams papasakojo apie ligonių kasų funkcijas ir specialistus, kurie atlikdami savo darbą prisideda prie šių funkcijų vykdymo.

Šiaulių TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vyriausioji specialistė Inga Kvedarienė mokiniams papasakojo apie ligonių kasų funkcijas ir specialistus, kurie atlikdami savo darbą prisideda prie šių funkcijų vykdymo. Šiaulių TLK nuotrauka.

Kadangi ligonių kasos vykdo gana daug ir įvairių funkcijų, pavyzdžiui, sudaro sutartis su sveikatos priežiūros įstaigomis ir apmoka joms už draudžiamiesiems suteiktas asmens sveikatos priežiūros paslaugas, kompensuoja draudžiamiesiems galūnių, sąnarių ir organų protezų įsigijimo ir protezavimo, vaistų ir medicinos pagalbos priemonių įsigijimo išlaidas, kontroliuoja asmens sveikatos priežiūros paslaugų, apmokamų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto, kiekį ir kokybę bei draudžiamiesiems teikiamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą ir tinkamumą, šioms funkcijoms vykdyti reikia įvairiausių profesijų žmonių.

Šiaulių teritorinėje ligonių kasoje dirba gydytojai, farmacijos specialistai, ekonomistai, buhalteriai, visuomenės sveikatos ir informacinių technologijų specialistai, teisininkai ir kitų sričių profesionalai, kad visi šie darbai ir funkcijos būtų atlikti laiku ir kokybiškai. 

Susitikimo metu mokiniams taip pat buvo suteikta žinių apie privalomojo sveikatos draudimo teikiamą naudą.

Pranešėja priminė mokiniams, kad asmenis iki 18 metų privalomuoju sveikatos draudimu draudžia valstybė. Draustumas valstybės lėšomis užtikrinamas bendrojo lavinimo, profesinių, aukštesniųjų ir aukštųjų mokyklų dieninių skyrių moksleiviams ir studentams, taip pat Lietuvos Respublikos piliečiams ir kitų valstybių piliečiams, nuolat gyvenantiems Lietuvoje ir studijuojantiems Europos Sąjungos valstybių narių aukštųjų mokyklų dieniniuose skyriuose.

„Jaunuoliai, kurie nebesimoko pagal nuolatinės studijų formos studijų programas, nevykdo jokios darbinės veiklos ir nėra draudžiami valstybės lėšomis dėl kitų priežasčių – nepatenka į PSD draudžiamųjų kategorijas ir turi už save kas mėnesį mokėti PSD įmokas“, – pabrėžė Šiaulių teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vyriausioji specialistė Inga Kvedarienė.

Išvykstantiesiems studijuoti į Europos Sąjungos (ES) valstybių narių aukštąsias mokyklas pagal nuolatinės studijų formos studijų programas, sveikatos draudimas Lietuvoje patvirtinamas tik tada, kai teritorinei ligonių kasai pateikiama ant firminio aukštosios mokyklos blanko parašyta akademinė pažyma, patvirtinanti, kad jaunuolis studijuoja aukštojoje mokykloje, ir asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas. Studentai PSD draudžiami vieneriems mokslo metams, todėl pažymą iš aukštųjų mokyklų turi pristatyti kiekvienais mokslo metais.

 

Šiaulių TLK informacija 
Twitter MySpace LinkedIn Facebook
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas