Šiaulių teritorinė ligonių kasa

Dienos klausimas
Ar žinote, kad nuo 2019 m. sausio 1 d. privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokos dydis 38.74 Eur?
Taip, žinau.
Nežinau.
Man neaktualu.
Naujienos
AKINIŲ LĘŠIAI BUS KOMPENSUOJAMI DIDESNIAM PACIENTŲ SKAIČIUI


Didėja kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių prieinamumas regos sutrikimų turintiems žmonėms. Nuo šiol Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis akinių lęšiai gali būti kompensuojami didesniam pacientų skaičiui.
LIETUVOS IR LATVIJOS SPECIALISTAI APTARĖ ŠALIŲ SVEIKATOS PRIEŽIŪROS FINANSAVIMĄ


Gegužės 21-ąją Valstybinėje ligonių kasoje prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) lankėsi Latvijos nacionalinės sveikatos tarnybos delegacija, vadovaujama šios tarnybos direktoriaus pavaduotojo Edgars Labsvirs. Susitikimo metu buvo apsikeista informacija apie sveikatos priežiūros finansavimo tobulinimą ir sveikatos priežiūros paslaugų bei vaistų prieinamumo užtikrinimą.
ŠIAULIŲ TERITORINĖ LIGONIŲ KASA PRISIDEDA PRIE PILIETINĖS AKCIJOS „ŠIOJE ŠALYJE NĖRA VIETOS ŠEŠĖLIUI"


Šiaulių teritorinė ligonių kasa (TLK) jungiasi prie gegužės 20 dieną Vilniaus Vinco Kudirkos aikštėje startavusios tradicinės akcijos „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui". Prie šios akcijos taip pat prisijungė Valstybinė ligonių kasa (VLK) ir Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio teritorinės ligonių kasos, ragindamos Lietuvos gyventojus atkreipti dėmesį į šešėlinės ekonomikos daromą žalą Lietuvai ir kiekvienam jos piliečiui.

ŠIAULIŲ TERITORINĖJE LIGONIŲ KASOJE LANKĖSI MOKSLEIVIAI


Šiaulių teritorinėje ligonių kasoje (TLK) lankėsi Šiaulių Gytarių progimnazijos septintų ir aštuntų klasių mokiniai, besidomintys įvairiomis profesijomis ir norintys sužinoti, kokių sričių profesionalai dirba Šiaulių teritorinėje ligonių kasoje. Šiaulių TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Inga Kvedarienė mokiniams  papasakojo apie ligonių kasų funkcijas ir specialistus, kurie atlikdami savo darbą prisideda prie šių funkcijų vykdymo.

LIGONIŲ KASOS PRISIJUNGIA PRIE PILIETINĖS AKCIJOS „ŠIOJE ŠALYJE NĖRA VIETOS ŠEŠĖLIUI“


Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) tradiciškai jungiasi prie aštuntus metus vykstančios pilietinės akcijos „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui" ir drauge su organizatoriais primena, kad tik pilietiška ir sąžininga visuomenė gali prisidėti prie šešėlinės ekonomikos mažinimo. Visą savaitę vyksiančios akcijos metu Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Šiaulių ir Klaipėdos teritorinių ligonių kasų darbuotojai lankytojams dalins akcijos skrajutes bei primins apie šešėlinės ekonomikos daromą žalą. 
VALSTYBINĖ LIGONIŲ KASA NUPIRKO VAKCINŲ NUO TYMŲ


Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) nupirko vakcinas nuo tymų. Pirmosios vakcinos dozės Lietuvą turėtų pasiekti jau vasarą.
LIGONIŲ KASŲ ATSTOVĖ SUSITIKO SU SOCIALINĖS NEĮGALIŲJŲ ĮMONĖS DARBUOTOJAIS


Šiaulių teritorinės ligonių kasos Kontrolės skyriaus vedėja Dalia Ozolienė gegužės 15 dieną dalyvavo socialinės neįgaliųjų įmonės „Aksida“ renginyje, kuriame skaitė paskaitą apie medicininę reabilitaciją bei pristatė vaistų kompensavimo naujoves. 

KĄ GARANTUOJA EUROPOS SVEIKATOS DRAUDIMO KORTELĖ?


Artėjant vasaros atostogų sezonui, Šiaulių teritorinė ligonių kasa (TLK) sulaukia gyventojų klausimų, kokias sveikatos priežiūros paslaugas, lankantis Europos šalyse, apdraustajam garantuoja Europos sveikatos draudimo kortelė (ESDK), o kokiais atvejais žmogui tenka mokėti pačiam. 

LIGONIŲ KASOS: NEMOKAMAS SILANTAVIMAS – EFEKTYVI APSAUGA NUO DANTŲ ĖDUONIES


Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad tėvai, auginantys vaikus nuo 6 iki 14 metų, kviečiami pasinaudoti nemokama savo atžalų nuolatinių krūminių dantų silantavimo paslauga. Visos išlaidos už dantų silantavimą bus padengtos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF).
ŠIAULIŲ TERITORINĖS LIGONIŲ KASOS VADOVĖ DALYVAVO BENDRUOMENĖS SVEIKATOS TARYBOS POSĖDYJE


Gegužės 8 d. Dalia Miniauskienė, Šiaulių teritorinės ligonių (TLK) kasos direktoriaus pavaduotoja, laikinai vykdanti direktoriaus funkcijas, dalyvavo Šiaulių miesto savivaldybės Bendruomenės sveikatos tarybos posėdyje, kuriame buvo svarstomi visuomenei aktualūs sveikatos klausimai: tymų epidemiologinė situacija ir šios infekcinės ligos keliamos grėsmės, skiepijimo aprėpčių analizė Šiaulių apskrityje, antibiotikų vartojimo problemos ir siūlymai, kaip racionaliau skirti bei vartoti antibakterinius vaistus. Posėdyje taip pat aptarta Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vykdoma miesto paplūdimių ir jų maudyklų vandens kokybės stebėsena.

PRITARTA DRAUDŽIAMŲJŲ PRIVALOMUOJU SVEIKATOS DRAUDIMU REGISTRO NUOSTATŲ PAKEITIMAMS
Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui atnaujinti Draudžiamųjų privalomuoju sveikatos draudimu registro nuostatus, pagal naujausius šiuo metu galiojančius teisės aktus.
EUROPOS DIENOS ŠVENTĖ: LIGONIŲ KASOS PRIMINS, KAIP SAUGIAI KELIAUTI


Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) prisijungia prie savaitgalį vyksiančio Europos dienos renginio „mES šeima 15 metų". Gegužės 11 d., šeštadienį, VLK kviečia Vilniaus miesto gyventojus bei svečius apsilankyti Lukiškių aikštėje įrengtame paviljone ir sužinoti apie kelionėse praverčiančią Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), užduoti įvairius rūpimus klausimus apie sveikatą bei dalyvauti viktorinoje.
VYRIAUSYBĖ SIEKIA, KAD PACIENTAI GALĖTŲ PAPRASČIAU ĮSIGYTI MEDICINOS PRIEMONIŲ


Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui, kuris leis mūsų šalies pacientams padidinti medicinos pagalbos priemonių (MPP) prieinamumą, sumažinti jų kainas ir pacientų mokamas priemokas. Tuo tikslu Vyriausybė siūlo leisti teritorinėms ligonių kasoms (TLK) sudaryti sutartis ne tik su vaistinėmis, bet ir kitomis mažmeninės prekybos įmonėmis, ko iki šiol nebuvo galima daryti.

TELŠIŲ REGIONO MEDIKAI DOMĖJOSI RACIONALIA ANTIBIOTIKŲ TERAPIJA


Regioninėje Telšių ligoninėje Lietuvos klinikinės farmakologijos draugija kartu su Šiaulių teritorine ligonių kasa (TLK) ir Vaistų komitetu regiono medikų bendruomenę pakvietė į mokslinę praktinę konferenciją-diskusiją „Racionalios antibiotikoterapijos aktualijos“. Renginio metu pranešimus skaitė gydytojas nefrologas ir klinikinis farmakologas, LSMU profesorius Romaldas Mačiulaitis, Šiaulių TLK Kontrolės skyriaus vedėja Dalia Ozolienė, klinikinės farmakologijos gydytojai Vaidotas Galaunė bei Simona Stankevičiūtė.

ANALIZĖ: KOMPENSUOJAMŲJŲ VAISTŲ PARDAVIMO SUMA PERNAI SUMAŽĖJO


Bendra kompensuojamųjų vaistų pardavimo suma, kurią sudaro pacientų priemokų ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) išlaidų suma, pernai sumažėjo apie 900 tūkst. eurų, lyginant su 2017 m., praneša Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK). Iš viso 2018 m. kompensuojamųjų vaistų pardavimo suma sudarė per 271 mln. eurų.
SVEIKINAME MEDICINOS DARBUOTOJŲ DIENOS PROGA


Mielieji Medikai,

Medicinos darbuotojų dienos proga sveikiname visus gydytojus ir slaugytojus, pašventusius savo gyvenimą sveikesnei ir laimingesnei bendruomenei kurti. Nuoširdžiai dėkojame už Jūsų atsidavimą kilniai profesijai, už tai, kad visada skubate padėti ligos ištiktam žmogui, ne tik suteikiate profesionalią pagalbą, bet ir užjaučiate, palaikote.

AR ATLIEKANT MAGNETINIO REZONANSO TOMOGRAFIJOS TYRIMUS REIKIA PAPILDOMAI MOKĖTI UŽ VIENKARTINIUS DRABUŽIUS?


Šiaulių teritorinė ligonių kasa (TLK) sulaukia gyventojų klausimų, ar reikia mokėti už magnetinio rezonanso tomografijos (MRT) tyrimų metu naudojamus vienkartinius specialius drabužius ar kitas vienkartines medžiagas? Primename, kad apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) su gydytojo siuntimu nei už MRT, nei už vienkartinius drabužius papildomai mokėti nereikia, nes šie drabužiai nėra būtini.

VAKCINOS VEIKIA: KARTU MES GALIME APSISAUGOTI NUO UŽKREČIAMŲJŲ LIGŲ
Europoje balandžio 24–30 d. minima Europos imunizacijos savaitė, kurios pagrindinis tikslas – skatinti imunizaciją kaip gyvybiškai būtiną norint užkirsti kelią vakcinomis kontroliuojamoms ligoms ir saugoti žmonių gyvybes. 
TARPTAUTINĖJE KONFERENCIJOJE SEIME BUS IEŠKOMA ATSAKYMŲ, KAIP PAGERINTI SVEIKATOS SISTEMOS EFEKTYVUMĄ


Balandžio 26 d., penktadienį, Seimo Sveikatos reikalų komitetas kartu su Sveikatos apsaugos ministerija, Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA) ir organizacija „Youth Cancer Europe“ rengia tarptautinę konferenciją „Būdai gerinti sveikatos sistemos efektyvumą“. Konferencija vyks Seimo III rūmuose, Konferencijų salėje. Pradžia – 10 val.

Archyvas
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas