Šiaulių teritorinė ligonių kasa

Dienos klausimas
Ar žinote, kad norėdami būti drausti Lietuvoje PSD, EEB ir ES šalyse studijuojantys pagal nuolatinės studijų formos programas jaunuoliai teritorinei ligonių kasai kasmet turėtų pateikti aukštosios mokyklos išduotą akademinę pažymą?
Taip, žinau
Nežinau
Man neaktualu
Naujienos
PAPRASTAS BŪDAS GAUTI KOMPENSUOJAMĄJĮ KLAUSOS APARATĄ


Pacientas, kuriam reikia klausos aparato, pirmiausia turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris duos siuntimą gydytojo specialisto konsultacijai. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamą klausos aparatą, įvertinęs paciento sveikatą ir nustatęs klausos aparato poreikį, gali skirti  gydytojas otorinolaringologas. Jis pacientui išduoda medicinos dokumento išrašą (forma 027/a).

AUGANTIS PSDF BIUDŽETAS KITĄMET SUDARYS 2,3 MILIJARDUS EURŲ
Ministrų kabinetas pritarė kitų metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto projektui, kuris toliau bus svarstomas Seime. Planuojama, kad ateinančių metų PSDF biudžetas, palyginti su šiemet, bus didesnis 241 mln. eurų ir iš viso sudarys 2,3 mlrd. eurų, o išlaidos – 2,1 mlrd. eurų.
BOSO DIENOS PROGA – NUOŠIRDI KOLEKTYVO PADĖKA VADOVEI


Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) darbuotojai Boso dienos proga pasveikino savo vadovę Dalią Miniauskienę. Įteikdami originalią gėlių puokštę darbuotojai vadovei dėkojo už sukurtą motyvuojančią  darbo aplinką ir nuoširdų dėmesį kiekvienam komandos nariui.

SVEIKATOS SPECIALISTAI DAR AKTYVIAU KVIES GYVENTOJUS LAIKU UŽKIRSTI KELIĄ LIGOMS, TARP JŲ – IR INSULTUI


Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) konferencijų salėje vyko bendras Šiaulių ir Telšių regionų savivaldybių gydytojų, visuomenės sveikatos biurų ir Respublikinės Šiaulių ligoninės specialistų susitikimas, kuriame buvo pristatytos prevencinių programų vykdymo aktualijos Šiaulių TLK veiklos zonoje bei atkreiptas dėmesys į insulto prevenciją ir visuomenės sąmoningumo skatinimą, susidūrus su šia ūmia liga. Po susitikimo įvairių sričių sveikatos specialistai sutarė dar aktyviau kviesti gyventojus dalyvauti prevencinėse programose ir laiku užkirsti kelią sunkioms ligoms, tarp jų – ir insultui.

VYRIAUSYBĖ PRITARĖ PSDF BIUDŽETO VYKDYMO ATASKAITAI
Vyriausybė pritarė 2018 m. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto vykdymo ataskaitai, kuri bus teikiama Seimui. Pernai PSDF biudžeto pajamos ir išlaidos sudarė apie 1,8 mlrd. eurų. Tai ne tik užtikrino nenutrūkstamą sveikatos priežiūros išlaidų apmokėjimą PSDF biudžeto lėšomis, bet ir sudarė galimybę padidinti gydymo paslaugų įkainius, kas leido kelti atlyginimus medikams, apmokėti naujas, iki šiol nekompensuotas gydymo paslaugas, kompensuoti daugiau būtinų vaistų ligoniams.
VALSTYBINĖ LIGONIŲ KASA: GRIPO VAKCINA JAU PASIEKĖ LIETUVĄ
Pirmosios 50 tūkstančių keturvalentės gripo vakcinos dozių, kuriomis nemokamai bus skiepijami rizikos grupėms priklausantys žmonės, jau pasiekė Lietuvą. Jos artimiausiu metu bus pradėtos pristatinėti šalies gydymo įstaigoms.
KAIP ELGTIS ŪMAUS INSULTO ATVEJU, BUS MOKOMA SUSITIKIME

Spalio 8 dieną, 10 valandą, Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) konferencijų salėje organizuojamas Šiaulių ir Telšių regionų savivaldybių gydytojų, visuomenės sveikatos biurų ir Respublikinės Šiaulių ligoninės specialistų susitikimas, kuriame bus pristatomos prevencinių programų vykdymo aktualijos Šiaulių TLK veiklos zonoje, aptarti visuomenės informavimo, prevencinių programų ir insulto žinomumo gerinimo klausimai.

SUSITIKIME SU RADVILIŠKIO KRAŠTO BENDRUOMENE ATSAKYTA Į GYVENTOJAMS AKTUALIUS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS KLAUSIMUS


Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) vadovė Dalia Miniauskienė ir Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Inga Kvedarienė susitikime su Radviliškio krašto bendruomene skaitė pranešimus apie Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas sveikatos paslaugas, paaiškino, kokiais atvejais pacientams skiriama medicininė reabilitacija, pristatė ligonių kasų apmokamą dantų protezavimo tvarką.

VYRESNIO AMŽIAUS GYVENTOJAI KVIEČIAMI DAUGIAU DĖMESIO SKIRTI LIGŲ PREVENCIJAI


Minint Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistai kviečia vyresnio amžiaus gyventojus daugiau dėmesio skirti ligų profilaktikai bei ankstyvai ligų diagnostikai. Tai padėtų pagerinti vyresnio amžiaus žmonių sveikatą ir užtikrinti sveikesnį senėjimą.

KOMPENSUOJAMŲJŲ VAISTŲ KAINYNAS PASIPILDĖ NAUJAIS GENERINIAIS VAISTAIS
Šiandien įsigaliojo naujasis Kompensuojamųjų vaistų kainynas. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistų teigimu, medikamentų prieinamumas nuolat gerėja. Taip pat gerokai mažėja kompensuojamųjų vaistų priemokos.  
LIGONIŲ KASOS: PASITIKRINTI ŠIRDIES SVEIKATĄ NIEKO NEKAINUOJA, BET GALI IŠGELBĖTI GYVYBĘ


Paskutinį rugsėjo sekmadienį minima Pasaulinė širdies diena. Šia proga Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai ir medikai ragina visuomenę skirti dėmesio savo sveikatai ir nemokamai pasitikrinti dėl širdies ir kraujagyslių ligų. Tokią galimybę gyventojams suteikia Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis finansuojama širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programa.
PRIVALOMASIS SVEIKATOS DRAUDIMAS – NAUDA KIEKVIENAM
Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) modelis Lietuvoje veikia daugiau nei dvidešimtmetį, tačiau dar ir šiandien gyventojams kyla klausimų, kodėl kas mėnesį privaloma mokėti PSD įmokas, kodėl vieni moka mažiau, kiti – daugiau, ar šis draudimas tikrai naudingas, o gal verta draustis privačiu sveikatos draudimu?
LIGONIŲ KASŲ ATSTOVĖ SUSITIKO SU JONIŠKIO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETO BENDRUOMENE


Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) Kontrolės skyriaus vedėja Dalia Ozolienė susitikime su Joniškio trečiojo amžiaus universiteto bendruomene skaitė paskaitą apie mikroorganizmų atsparumą antibiotikams bei pateikė informaciją apie šeimos gydytojo medicinos normoje numatytus tyrimus, kurių atlikimo išlaidos kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Diskusijos metu joniškiečiai skundėsi, kad už kraujo mėginių paėmimą tyrimui gydymo įstaigose iš pacientų imamas mokestis.

ŠIAULIŲ TERITORINĖS LIGONIŲ KASOS DARBUOTOJAI DALYVAVO ANTIKORUPCINĖJE AKCIJOJE


Rugsėjo 18 dieną Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) Gyventojų aptarnavimo ir Administravimo skyriaus specialistai dalyvavo interaktyvioje akcijoje „Korupcijos detektorius“. Akcijos dalyviai turėjo galimybę pasitikrinti, ar yra atsparūs korupcijai. Jiems reikėjo žengti pro Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) korupcijos detektoriaus vartus, pastatytus prie Šiaulių turizmo informacijos centro.

DAUGĖJA BESITIKRINANČIŲJŲ DĖL KRŪTIES VĖŽIO


Per pirmuosius septynis šių metų mėnesius prevenciškai dėl krūties vėžio pasitikrino 6 000 moterų daugiau nei tuo pat metu pernai. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai džiaugiasi didėjančiu gyventojų aktyvumu bei ragina ir kitas moteris jungtis prie savo sveikata besirūpinančiųjų būrio ir tokiu būdu užkirsti kelią šiai klastingai ligai.
ŠIAULIŲ TLK KVIEČIA VYRUS PASITIKRINTI DĖL PROSTATOS VĖŽIO


Artėjant rugsėjo 15-ajai – Pasaulinei kovos su prostatos vėžiu dienai, Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistai primena apie Lietuvoje vykdomą prostatos vėžio prevencinę programą ir kviečia kreiptis į šeimos gydytojus bei pasitikrinti sveikatą vyrus nuo 50 iki 69 m. (imtinai), o jei šia liga sirgo tėvas ar broliai – nuo 45 metų.

KONFERENCIJOJE ATKREIPTAS DĖMESYS Į LIGONIŲ KASŲ APMOKAMAS PSICHOTERAPIJOS PASLAUGAS


Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) Kontrolės skyriaus vyriausiasis specialistas Darius Dicevičius rugsėjo 7–8 dienomis dalyvavo Vilniuje vykusioje Lietuvos Kognityvinės ir elgesio terapijos asociacijos (LKETA) konferencijoje, kurioje skaitė pranešimą apie psichoterapijos paslaugų teikimo teisinius aspektus ir jų apmokėjimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto galimybes.

LIGONIŲ KASŲ ATSTOVAS DALYVAUS LIETUVOS KOGNITYVINĖS IR ELGESIO TERAPIJOS ASOCIACIJOS METINĖJE KONFERENCIJOJE


Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) Kontrolės skyriaus vyriausiasis specialistas Darius Dicevičius rugsėjo 7-8 dienomis dalyvaus Vilniuje vyksiančioje Lietuvos Kognityvinės ir elgesio terapijos asociacijos (LKETA) konferencijoje, kurioje skaitys pranešimą apie psichoterapijos paslaugų teikimo teisinius aspektus ir jų apmokėjimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto galimybes.   

11 ATSAKYMŲ Į KLAUSIMUS APIE PSD, KURIUOS JAUNIMUI SVARBU ŽINOTI RUGSĖJĮ


Rugsėjis daugeliui mokyklą ar studijas pabaigusių jaunuolių reiškia ne tik naujo gyvenimo pradžią bet ir naujus įsipareigojimus. „Sodra" ir Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad nuo rugsėjo nebestudijuojantiems ir dirbti nepradėjusiems jaunuoliams gali tekti savarankiškai pradėti mokėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas, o į užsienio aukštąsias mokyklas išvykstantys studentai turi pasirūpinti pažymomis.
VAISTŲ KOMITETAS: GYDYMAS VAISTAIS TURI BŪTI EFEKTYVUS IR SAUGUS


Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) veiklos zonoje veikiantis Vaistų komitetas šiuo metu atlieka antitrombozinių vaistų išrašymo, vartojimo ir gydymo efektyvumo stebėsenos duomenų analizę. Ši užduotis Vaistų komitetui patikėta remiantis Vaistų politikos gairių įgyvendinimo priemonių planu, kurį savo įsakymu yra patvirtinęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. 

ILGĄ LAIKĄ NESILANKIAU PAS GYDYTOJĄ – NUO KO PRADĖTI?
Ligonių kasų specialistai dažnai sulaukia žmonių kreipimųsi, kuriems ilgą laiką – kai kuriems net dešimtmetį ar daugiau – neteko kreiptis į gydymo įstaigas. Jie teiraujasi, nuo ko pradėti ir kur reikia kreiptis, norint gauti ligonių kasų kompensuojamą šeimos gydytojo ir gydytojų specialistų pagalbą?
IŠMINTINGASIS VAISTŲ SĄRAŠAS SKATINS VAISTUS VARTOTI RACIONALIAU
Pacientui vaistai turi būti skiriami atsižvelgus į jo sveikatos būklę, parenkant tinkamiausią dozę bei optimalų gydymo laikotarpį, gydymo kaštai – palankiausi tiek pacientui, tiek visuomenei. Šiuos racionalaus vaistų vartojimo principus Lietuvoje, tikimasi, padės stiprinti Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) iniciatyva planuojamas rengti rekomendacinio pobūdžio vadinamasis Išmintingasis vaistų sąrašas, skirtas sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistams bei pacientams.
LIGONIŲ KASŲ SPECIALISTAI SUSITIKO SU „MOKSLEIVIAI Į VYRIAUSYBĘ“ DALYVIAIS
Nacionalinio projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę" dalyviai Dominykas Ragelis (Marijampolės marijonų gimnazija) ir Eglė Noreikaitė (Klaipėdos licėjus) lankėsi Valstybinėje ligonių kasoje prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ir Vilniaus teritorinėje ligonių kasoje (TLK).
PATIKSLINTOS IŠ PSDF APMOKAMŲ SVEIKATOS PRIEŽIŪROS PASLAUGŲ TEIKIMO SĄLYGOS
Siekiant racionalaus biudžeto planavimo, suvienodintas Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis apmokamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų klasifikavimas. Be to, siekiant aiškumo ir suderinamumo su kitais teisės aktais, patikslintas odontologinių, dienos chirurgijos paslaugų, paliatyviosios pagalbos teikimas. 
LIGONIŲ KASOS: GYVENTOJŲ ŽINIOS APIE SVEIKATOS PASLAUGAS LIETUVOJE NĖRA PAKANKAMOS

Neatlygintinai informuoti pacientus Lietuvoje apie jiems priklausančias ligonių kasų apmokamas paslaugas per metus panoro pustrečio šimto įstaigų. Tai gydymo įstaigos, vaistinės ir kiti partneriai, kurie pernai prisijungė prie Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informavimo kampanijos „Žinoti sveika". Organizatoriai kviečia prisijungti dar daugiau šalies viešų bei privačių įstaigų.

Archyvas
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas