VIZIJA MISIJA VERTYBĖS
Klausiame
Ar nepavykus priskambinti į gydymo įstaigą Jums buvo perskambinta?
Taip
Ne
Neskambinau
Naujienos
JEIGU DARBO SANTYKIAI KITOJE ES ŠALYJE NUTRŪKSTA, ATSIRANDA PRIEVOLĖ MOKĖTI PSD ĮMOKAS LIETUVOJE

Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistai įspėja, kad kitose Europos Sąjungos šalyse darbo netekę asmenys, kurie gyvena Lietuvoje ir pristatę S1 dokumentą čia naudojasi sveikatos priežiūros paslaugomis, turėtų laiku pasirūpinti savo privalomuoju sveikatos draudimu (PSD).

ŠIAULIŲ TLK: GYVENTOJŲ APTARNAVIMAS GYVAI STABDOMAS MAŽEIKIUOSE IR TELŠIUOSE

Siekdama prisidėti prie prastėjančios epidemiologinės situacijos Šiaulių ir Telšių apskrityse suvaldymo, Šiaulių teritorinė ligonių kasa (TLK) nuo spalio 26 dienos stabdo gyventojų aptarnavimą gyvai Telšiuose ir Mažeikiuose.

LAIKINAI STABDOMA GALIMYBĖ GAUTI EUROPOS SVEIKATOS DRAUDIMO KORTELĘ PAŠTU

Daugėjant Covid-19 ligos atvejų, AB Lietuvos paštas ėmėsi papildomų apsaugos priemonių visos šalies mastu ir nuo 2020 metų spalio  26 dienos nutraukė registruotų siuntų pristatymą tiesiogiai asmenims. Dėl šios priežasties, siekdamos apsaugoti asmens duomenis, ligonių kasos laikinai stabdo galimybę gauti Europos sveikatos draudimo kortelę paštu. 

REGISTRACIJA PREKYBOS CENTRUOSE REIKALINGA TIK ĮEINANT Į LAISVALAIKIO IR PRAMOGŲ ERDVES

Kilus klausimų dėl lankytojų registracijos prekybos centruose, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) patikslina, kad prekybos centrai bendrąją prasme nelaikomi laisvalaikio ir pramogų vietomis, todėl įeinant į patį prekybos centrą lankytojų registracija nėra būtina, tačiau ji reikalinga, jei įžengiama į laisvalaikio ir pramogų erdves, esančias prekybos centruose.

IŠMOKĖTA 13 MLN. EURŲ GYDYMO ĮSTAIGOMS UŽ IŠLAIDAS, PATIRTAS KOVOJE SU KORONAVIRUSU

Siekiant kompensuoti gydymo įstaigų patirtas išlaidas įsigyjant įrangą ir priemones kovoje su koronavirusu (COVID-19), išmokėta 13,26 mln. eurų kompensacijų. Ši suma paskirstyta 410 šalies įstaigų, įsigijusioms reikiamas priemones gydyti žmonėms, sergantiems arba įtariamiems, kad serga, koronavirusu.

VIETINIAI KARANTINAI ATSKIROSE SAVIVALDYBĖSE: KĄ REIKĖTŲ ŽINOTI?

Lietuvos Respublikos Vyriausybė (LRV) primena, kad karantinas nuo pirmadienio skelbiamas Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Skuodo rajono, Šiaulių rajono, Švenčionių rajono savivaldybėse, taip pat pratęsiamas karantinas Raseinių rajono savivaldybėje.

AR TURIU MOKĖTI UŽ MEDICINOS PASLAUGĄ POLIKLINIKOJE, KURIOJE NESU PRISIRAŠĘS?
Dažnai gyventojai nustemba atsitiktinai sužinoję, kad kitoje poliklinikoje jiems suteikta gydytojo specialisto paslauga, už kurią jie susimokėjo, galėjo būti suteikta nemokamai. Šie pacientai kreipiasi į ligonių kasą klausdami, ar apdraustiesiems gydymo įstaigose, kuriose jie nėra prisirašę, specialistų konsultacijos ir tyrimai tikrai gali būti nemokami. Atsakymas – gali.
MOKSLO IR PREVENCIJOS PROJEKTAMS SVEIKATOS SRITYJE – PER 2 MLN. EURŲ

Projektams, kuriais Lietuvoje bus vykdomi svarbūs moksliniai tyrimai sveikatos srityje bei įgyvendinamos su ligų ir sveikatos sutrikimų prevencija susijusios veiklos, numatyta skirti daugiau nei 2 mln. eurų. 43 projektus viešo konkurso metu su nepriklausomų ekspertų pagalba atrinko Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas (VVSSF).

ŠIAULIŲ TLK GRĮŽTA PRIE NUOTOLINIO GYVENTOJŲ APTARNAVIMO JONIŠKYJE IR PLUNGĖJE

Atsižvelgdama į Nacionalinio visuomenės sveikatos centro rekomendacijas ir siekdama prisidėti prie prastėjančios epidemiologinės situacijos Šiaulių ir Telšių apskrityse suvaldymo, Šiaulių teritorinė ligonių kasa (TLK) nuo spalio 14 dienos gyventojus Joniškyje ir Plungėje aptarnaus tik nuotoliniu būdu. Tad Šiaulių teritorinės ligonių kasos klientų aptarnavimo vietos Joniškyje ir Plungėje nebus atidarytos nuo trečiadienio.

NESKUBĖKITE Į LIGONIŲ KASĄ – ESDK PATOGIAU IR SAUGIAU SIŲSDINTIS PAŠTU

Siekdama prisidėti prie prastėjančios epidemiologinės situacijos kai kuriuose šalies regionuose suvaldymo, jau daugiau kaip savaitę (nuo spalio 1 dienos) Šiaulių teritorinė ligonių kasa (TLK) gyventojus Radviliškyje, Kelmėje ir Šiauliuose aptarnauja tik nuotoliniu būdu. Vis dėlto net ir dirbant nuotoliniu būdu, pasitaiko tiesioginių žmonių apsilankymų TLK. Specialistai atkreipia gyventojų dėmesį, kad dažniausiai į TLK skubama atsiimti Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK), nors tai paprasčiau galima padaryti atsisiųsdinant kortelę paštu.

Archyvas
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas
Kaip mus rasti?


Registracija internetu

Apklausa

Vaistų komitetas

Pasitikrinti savo PSD draustumą

Elektron. prašymas išduoti Europos sveikatos draudimo kort.

Projektas

Ką svarbu žinoti užsienyje gyvenantiems lietuviams 

Informacija apie PSD

Informacija - vaizdinė medžiaga

Nuoroda į esveikata.lt

E. sveikata naudojimo gairės

Valstybinė mokesčių inspekcija 

Grįžtamojo ryšio modelio projektas

Antibiotikus vartok atsakingai

TLK-10-AM, ACHI ir kodavimo standartų el. vadovas

Viskas apie DRG

 SODRA

Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalas