Dienos klausimas
Ar žinote, kad asmeniui sužalojus kitą žmogų, už kurio gydymą ligonių kasos sumoka PSDF lėšomis, žala PSDF biudžetui išieškoma iš ją padariusio fizinio asmens.
Taip, žinau.
Ne, nežinau.
Man neaktualu.
Naujienos
VAISTUS BUS GALIMA ĮSIGYTI IR KITUR


Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad nuo sausio 1 dienos bus leidžiama tam tikrus nereceptinius vaistus parduoti ne tik vaistinėse, bet ir kitose mažmeninės prekybos vietose, pavyzdžiui, prekybos centruose, parduotuvėse ar degalinėse. Taip bus sudarytos galimybės gyventojams būtiniausius vaistus įsigyti, kai nedirba vaistinės arba yra pernelyg nutolusios nuo jų gyvenamosios vietos.

DIDĖJANTYS MEDIKŲ ATLYGINIMAI APTARTI STEBĖTOJŲ TARYBOJE


Šiaulių teritorinėje ligonių kasoje (TLK) vykusiame Stebėtojų tarybos posėdyje pateikta informacija, kaip per devynis šių metų mėnesius vykdytos sutartys su gydymo įstaigomis, kaip šioms įstaigoms sekasi rašyti elektroninius receptus, pristatyti gydymo įstaigų medikų vidutinio darbo užmokesčio pokyčiai, apžvelgtos  2019 metų planuojamos sveikatos priežiūros paslaugų apimtys, patvirtinta nauja Taikinimo komisijos sudėtis.

SAM: PIRMĄ KARTĄ LĖTINIS SKAUSMAS ĮSTATYMINĖJE BAZĖJE ĮVARDYTAS KAIP LIGA

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė įsakymą, pagal kurį gerėja teikiamų specializuotų skausmo diagnozavimo ir gydymo paslaugų kokybė bei prieinamumas pacientams, patiriantiems lėtinį skausmą. Reglamentuotas ir šių paslaugų apmokėjimas Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Tai yra proveržis skausmo medicinos srityje, nes iki šiol daugybę metų ši sritis buvo pamiršta.

SUSITIKIME SU PLATELIŲ BENDRUOMENE KALBĖTA APIE KOMPENSUOJAMAS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS PASLAUGAS


Šiaulių teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vyriausioji specialistė Inga Kvedarienė susitikime su Platelių bendruomene pristatė pranešimą apie Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas sveikatos paslaugas.

GENERINIAI VAISTAI: MITAI IR TIKROVĖ


Lietuvoje generiniai vaistai yra apipinti nepagrįstais mitais,  sako Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) direktoriaus pavaduotoja Neringa Bernotienė. Pasak jos, metas atsikratyti abejonių ir vaistus vartoti racionaliau. Visgi, kas yra generikai, kiek jų suvartojama Lietuvoje ir kitose šalyse, kodėl jais ne visi pasitiki ir kodėl vertėtų – apie visa tai pokalbyje. 
SEIMUI PATEIKTAS PATOBULINTAS 2019 METŲ PSDF BIUDŽETAS

Seimo nariai po pateikimo pritarė sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos pateiktam  patobulintam 2019 m. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetui, kuriam praėjusią savaitę pritarė Ministrų kabinetas.

LIGONIŲ KASŲ SPECIALISTĖS PARODOJE KONSULTAVO IR DALIJO ESDK KORTELES


Lapkričio 29 – gruodžio 1 dienomis ligonių kasų paslaugos gyventojams pristatytos Šiaulių verslo ir pasiekimų parodoje „Šiauliai 2018“.  Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) stende lankytojams buvo dalijamos Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK), teikiamos konsultacijos privalomojo sveikatos draudimo ir kitais aktualiais klausimais. Jau pirmąją parodos dieną Šiaulių TLK stendas sulaukė gana didelio lankytojų susidomėjimo. Šiaulių TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus duomenimis, išdalyta daugiau nei šimtas ESDK kortelių, stende apsilankė keli tūkstančiai šiauliečių ir miesto svečių.

LIGONIŲ KASOS GYVENTOJUS KONSULTUOS NAUJUOJU TELEFONO NUMERIU


Ligonių kasos nuo gruodžio 1 dienos gyventojus konsultuos naujuoju telefonu numeriu – (8 5) 232 2222, pranešė Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK).

 

ŠEIMOS GYDYTOJAS: PACIENTAI LIGAS LINKĘ DIAGNOZUOTI INTERNETE


Šeimos gydytojas Gintaras Noreika sako, kad internetas ir socialiniai tinklai pastaruoju metu yra tapę pagrindiniu pacientų žinių šaltiniu – ten jie semiasi įvairios informacijos sveikatos,  gydymosi klausimais. Neretas pacientas, deja, pats bando diagnozuoti sau ligą. Jau dvidešimti metai pacientus konsultuojantis gydytojas pataria, kaip nepasiklysti skelbiamoje informacijoje.
LIGONIŲ KASŲ ATSTOVĖ SUSITIKO SU PLUNGĖS VERSLO IR TECHNOLOGIJŲ MOKYKLOS BENDRUOMENE


Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) Gyventojų aptarnavimo skyriaus vyriausioji specialistė Inga Kvedarienė lankėsi Plungės verslo ir technologijų mokykloje, kur perskaitė pranešimą aktualiais privalomojo sveikatos draudimo (PSD) klausimais, supažindino su pagrindinėmis ligonių kasų funkcijomis, priminė, kad vykstant į kelionę reikėtų pasiimti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), kurią išduoda ligonių kasos.  

SAM: LICENCIJAS ODONTOLOGAMS TURI DALINTIS NE JIE PATYS, O SPECIALI INSTITUCIJA


Šiuo metu Lietuvoje odontologai licencijas savo veiklai gauna per Odontologų rūmus – tarpinę asociaciją, kuri ne tik išduoda veiklos leidimus, bet ir už paslaugos suteikimą surinktas lėšas panaudoja savo reikmėms. Tokia praktika ne tik neatitinka galiojančios bendros sveikatos paslaugų akreditavimo tvarkos, bet ir iškreipia situaciją, kuria teisinį netikrumą ir todėl turi būti keičiama.

ŠAUKIAMAS STEBĖTOJŲ TARYBOS POSĖDIS

Šių metų  gruodžio 7 dieną, penktadienį, 10 valandą, Šiaulių teritorinės ligonių kasos posėdžių salėje šaukiamas Stebėtojų tarybos posėdis. Posėdžio metu Stebėtojų tarybos nariams bus pateikta informacija apie 2018 metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų panaudojimą, sutarčių su asmens sveikatos priežiūros įstaigomis ir vaistinėmis vykdymą.

ŠIAULIŲ TERITORINĖ LIGONIŲ KASA SKELBIA AUKCIONĄ

Šiaulių teritorinė ligonių kasa skelbia nereikalingo arba netinkamo (negalimo) naudoti turto: automobilio VW Jetta, 2008 m., kompiuterinės technikos, telefonų, baldų, kito inventoriaus tiesioginį viešą prekių aukcioną. Aukcionas vyks 2018 m. gruodžio 10 d., 10 val., Šiaulių teritorinėje ligonių kasoje, Vilniaus g. Nr. 273, Šiauliai, 18 kab. Informacija tel. (8 41) 520 324. Neįvykus aukcionui ar nepardavus viso parduodamo turto, kitas aukcionas vyks 2018 m. gruodžio 19 d., 10 val. Neparduoto turto pradinė pardavimo kaina pakartotiniame aukcione mažinama ne daugiau kaip 30 procentų.

GERĖJA DIENOS STACIONARO PASLAUGŲ VAIKAMS PRIEINAMUMAS


Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė įsakymą, pagal kurį gerėja vaikams teikiamų paslaugų kokybė ir prieinamumas dienos stacionaro paslaugas siūlančiose gydymo įstaigose, taip pat didėja šių paslaugų įkainiai. Tai reiškia, kad bus galima greičiau gauti tokias paslaugas, kurių negali pasiūlyti poliklinika ir dėl kurių nebūtina gultis į ligoninę. Tad nuo šiol vaikai, kuriems reikalingas detalesnis ištyrimas esant sudėtingoms ligoms, onkologiniams susirgimams, raidos sutrikimams, jų gydymui būtinas paslaugas gaus paprasčiau.

PRADEDAMA KOMPENSUOTI DAUGIAU NAUJŲ VAISTŲ


Kompensuojamųjų vaistų kainynas pasipildė naujais vaistais. Nuo šiol pacientams Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis bus apmokami 7 anksčiau nekompensuoti  vaistai, o dar 3 medikamentai bus kompensuojami gydyti daugiau ligų. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistų teigimu, dauguma šių vaistų padės žmonėms kovoje su vėžiu.
DANTŲ BREKETAI IR PLOKŠTELĖS VAIKAMS: KADA TAI KOMPENSUOJA LIGONIŲ KASOS?


Pastaruoju metu ligonių kasos gauna daug klausimų dėl dantų breketų ir ortodontinių aparatų (plokštelių) kompensavimo vaikams. Šios priemonės kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis, tačiau tik tam tikrų ligų ir būklių atvejais. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai pataria, kur dėl šių priemonių ir paslaugų turėtų kreiptis tėvais su savo vaikais.
ŠIAULIŲ TERITORINĖ LIGONIŲ KASA PASLAUGAS GYVENTOJAMS PRISTATYS PARODOJE


Lapkričio 29 – gruodžio 1 dienomis ligonių kasų paslaugos gyventojams bus pristatytos Šiaulių verslo ir pasiekimų parodoje „Šiauliai 2018“.  Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) stende lankytojams bus dalijamos Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) ir teikiamos konsultacijos privalomojo sveikatos draudimo ir kitomis aktualiomis temomis. Pernai Šiaulių TLK stendas sulaukė nemažo lankytojų susidomėjimo. Šiaulių TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus duomenimis, stende apsilankė apie 5 tūkstančiai šiauliečių ir miesto svečių.

GYDYTOJAS PRIMINĖ AUKSINES PACIENTŲ TAISYKLES


Šeimos gydytoju dirbantis Valdas Maldaikis sako, kad nors pacientai vis labiau domisi savo sveikata ir ligų prevencija, tačiau jie turėtų nepamiršti auksinių pacientų taisyklių. Kelios tokių – dar labiau pasitikėti savo šeimos gydytojais, vizitą planuoti iš anksčiau ir ateiti jam pasirengus.
MOKSLEIVIAI IŠBANDĖ NAUJUOSIUS VIRTUVĖS ŠEFŲ SUKURTUS VALGIARAŠČIUS


Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos moksleiviai pirmieji išbandė Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacijos (LRVVKA) parengtus valgiaraščius mokykloms. Atsižvelgiant į moksleivių pastabas valgiaraščiai toliau bus tobulinami ir galutinė jų versija bus pristatyta kitų metų pradžioje. Naujieji valgiaraščiai parengti vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) vaikų maitinimo organizavimo tvarkos aprašu.

SVEIKATOS APSAUGOS MINISTERIJA KVIEČIA DALYVAUTI ANTIKORUPCINIŲ INICIATYVŲ ATRANKOJE


Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija (SAM) organizuoja antikorupcinių iniciatyvų atranką. Joje gali dalyvauti valstybės ir savivaldybės įstaigos, įmonės, organizacijos, privačios sveikatos priežiūros įstaigos, taip pat draugijos, asociacijos bei kitos organizacijos, atstovaujančios pacientų bei medikų bendruomenės interesus, vaistinių preparatų rinkodaros teisės turėtojai, studentų organizacijos, kiti juridiniai ir fiziniai asmenys, 2018 m. įgyvendinę ar pateikę pasiūlymus dėl antikorupcinių iniciatyvų sveikatos sektoriuje įgyvendinimo ateityje.

LIGONIŲ KASŲ ATSTOVĖ SUSITIKO SU TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETO BENDRUOMENE


Šiaulių teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vyriausioji specialistė Inga Kvedarienė susitikime su Joniškio Trečiojo amžiaus universiteto bendruomene pristatė pranešimą apie Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas sveikatos priežiūros paslaugas.

LIGONIŲ KASOS: DĖL PROSTATOS VĖŽIO PASITIKRINA TIK KAS KETVIRTAS VYRAS


Lapkričio mėnuo visame pasaulyje žinomas „Barzdoto lapkričio" (arba „Movember") vardu, kai vyrai yra skatinami pasitikrinti dėl prostatos vėžio. Prie šios iniciatyvos drauge su Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu draugija (LSPVD) bei „Barzdų klubu" prisideda ir Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK), kviesdami Lietuvos vyrus nemokamai dalyvauti prostatos vėžio prevencinėje programoje.  
SKOLA UŽ PAPILDOMĄ SVEIKATOS DRAUDIMO MĖNESĮ: KĄ REIKĖTŲ DARYTI?
Savarankiškai mokantieji privalomojo sveikatos draudimo įmokas turėtų stebėti savo draustumo statusą, o gavusieji raginimą padengti išlaidas už jiems suteiktą nemokamą gydymą papildomo mėnesio metu – susisiekti su teritorine ligonių kasa. Ši skolos problema įprastai išsprendžiama greitai ir taikiai.
GERA ŽINIA PACIENTAMS: KOMPENSUOS DAUGIAU MEDICINOS PRIETAISŲ


Didėja nuomojamų medicinos prietaisų pasirinkimas cukriniu diabetu sergantiems žmonėms, pranešė Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK). Pacientai, kurių sveikatos priežiūrai namuose reikalingos išmaniosios insulino pompos, jau gali jas išsinuomoti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Ši galimybė leidžia  pacientams ne tik gauti gyvybiškai svarbias paslaugas, bet ir per metus sutaupyti mažiausiai kelis tūkstančius eurų.
TYRIMAS: VIS MAŽIAU GYDOMA ANTIBIOTIKAIS


Šiaulių teritorinėje ligonių kasoje (TLK) veikiantis vaistų komitetas kartu su Lietuvos klinikinės farmakologijos draugija surengė konferenciją racionalaus antibiotikų vartojimo tema. Konferencijoje pateikti konkretūs antibiotikų skyrimo pavyzdžiai, paimti iš šeimos gydytojų praktikos, ir pateiktos išvados, kokią įtaką antibiotikų vartojimas padarė vėlesniam pacientų sergamumui, ar teko šiuos pacientus gydyti ligoninėje. Konferencijoje dalyvavo daugiau nei šimtas gydytojų iš Šiaulių ir Panevėžio regionų.

Archyvas
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas