Dienos klausimas
Ar žinote, kad ligonių kasoje galite gauti informaciją, kiek kainavo jūsų gydymasis ligoninėje?
Taip, žinau.
Ne, nežinau.
Man neaktualu
Naujienos
PACIENTAI UŽ KOMPENSUOJAMUOSIUS VAISTUS MOKĖJO MAŽIAU


Šiaulių teritorinė ligonių kasa (TLK) informuoja, kad vidutinė paciento priemoka už Šiaulių TLK veiklos zonos asmens sveikatos priežiūros įstaigose išrašytus kompensuojamuosius vaistus ir medicinos pagalbos priemones per pirmąjį šių metų ketvirtį sumažėjo 15 procentų, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai.

PATVIRTINTAS NARKOTIKŲ, TABAKO IR ALKOHOLIO VARTOJIMO MAŽINIMO PLANAS


Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlomam Narkotikų, tabako ir alkoholio prevencijos tarpinstitucinio veiklos plano projektui. Jame pristatomi trijų metų tikslai tabako, alkoholio, narkotikų kontrolės ir vartojimo prevencijos srityje. Taip pat siūlomi sprendimai, paremti ,,sveikata visose politikose“ principu.

PATVIRTINTI KRITERIJAI, PAGAL KURIUOS BUS VERTINAMA GYDYMO ĮSTAIGŲ VEIKLA


Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė įsakymą, kuriuo patvirtinti gydymo įstaigų vertinimo rodikliai. Iš viso nustatyta 19 reikšmių, pagal kurias bus sprendžiama įstaigos veiklos, jos teikiamų paslaugų, pacientų aptarnavimo kokybė. Ši naujovė skatins konkuruoti dėl paslaugos kokybės ir pacientų. Be to, efektyviai dirbančios gydymo įstaigos ateityje bus skatinamos finansiškai už gerus veiklos rezultatus.

PASIRINKTI ŠEIMOS GYDYTOJĄ PADĖS ŠIAULIŲ TERITORINĖS LIGONIŲ KASOS INTERNETO SVETAINĖJE SKELBIAMA INFORMACIJA


Norite pasirinkti polikliniką ir šeimos gydytoją, bet nežinote, kuris specialistas ar pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros (PAASP) įstaiga Jums būtų tinkamiausia? Pasirinkti bus paprasčiau, jeigu informacijos apie PAASP įstaigas ieškosite Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) interneto svetainėje, kur gyventojų patogumui sukurta ir įdiegta informacinė sistema „Mano įstaiga“.

LIGONIŲ KASOS: NEMOKAMO PAGALBINIO APVAISINIMO DĖKA JAU GIMĖ PUSŠIMTIS NAUJAGIMIŲ


53 – tiek vaikučių jau pavyko susilaukti šeimoms praėjus pirmiesiems pagalbinio apvaisinimo kompensavimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis metams. Pasak specialistų, labai svarbu, kad valstybė nuima finansinę naštą nuo gyventojų pečių, taip suteikdama neįkainuojamą galimybę visos Lietuvos nevaisingoms poroms susilaukti mažylių.

SAM PASIRAŠĖ ŠAKOS KOLEKTYVINĖS SUTARTIES PRIEDĄ SU MEDIKŲ PROFSĄJUNGOMIS, KURIS NUSTATYS MEDIKŲ ALGŲ DIDĖJIMĄ


Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kartu su medikų profsąjungomis pasirašė Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos (LNSS) šakos kolektyvinės sutarties priedą, kuriuo numatoma, kaip konkrečiai turi būti didinamos medikų algos. Šiuo sutarties priedu yra įvedamos atlyginimo „grindys“, tad visų mažiausiai uždirbančių sveikatos priežiūros specialistų atlyginimai kils ir nebegalės būti mažesni nei nustatyta priede. Atlyginimų fondas nuo gegužės 1 d. didėja 20 proc. arba 99.5 mln. Eurų.

VISUOMENĖS SVEIKATOS STIPRINIMO FONDAS KVIEČIA TEIKTI PARAIŠKAS


Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo (VVSS) fondo taryba jau patvirtino 2018 m. prioritetus bei priemones pagal kuriuos bus finansuojami projektai. Tad Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kviečia pareiškėjus aktyviai dalyvauti konkursuose.

SVEIKATOS PRIEŽIŪROS ĮSTAIGOMS REKOMENDUOTA PAPILDOMAI GAUTAS LĖŠAS SKIRTI MEDIKŲ ATLYGINIMAS DIDINTI


Neseniai vykusiame Stebėtojų tarybos posėdyje aptartas Šiaulių teritorinei ligonių kasai (TLK) skirtas 2018 m. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetas, su asmens sveikatos priežiūros įstaigomis (ASPĮ) sudarytos sutartys, pristatytas 2017 m. PSDF biudžeto vykdymas, aprobuoti Šiaulių TLK 2017 m. biudžeto vykdymo ir finansinių ataskaitų rinkiniai bei apsvarstytos 2018 m. Šiaulių TLK išlaidos ir pareigybių sąrašas.

SLAPTI PIRKĖJAI JAU GALI APSILANKYTI VAISTINĖSE


Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) primena, kad nuo gegužės 1 d. vaistinėse jau gali apsilankyti vadinamieji slapti pirkėjai, kurie kontrolinius pirkimus vykdys ir tikrins, ar tinkamai vaistinėse išduodami vaistai pacientams tik tuo atveju, jei bus gauta žmonių skundų. Ši naujovė buvo atidėta pusmečiui, kad būtų galima deramai pasiruošti visoms pusėms.

STATISTIKA RODO, KAD VAISTŲ KAINOS MAŽĖJA


Praėjusiais metais priimtos naujovės, skirtos mažinti vaistų kainas, kuriomis buvo įvesti griežtesni reikalavimai vaistų gamintojams, pasiteisino. Tai patvirtino Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atlikta vaistų kainų analizė. Lyginant 2017 ir 2018 m. pirmųjų ketvirčių vaistų kainas matoma, kad vidutinė pacientų priemoka vienam receptui sumažėjo beveik 1 euru. O iš viso pacientai per pirmus tris šių metų mėnesius sumokėjo 2,7 mln. eurų mažiau, nei praėjusiais metais per tą patį laikotarpį.

ŠIAULIŲ TERITORINĖJE LIGONIŲ KASOJE LANKĖSI SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS AURELIJUS VERYGA IR VLK DIREKTORĖ JŪRATĖ SABALIENĖ


Balandžio 27 dieną Šiaulių teritorinėje ligonių kasoje su darbo vizitu lankėsi sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos direktorė Jūratė Sabalienė. Šiaulių teritorinės ligonių kasos direktorius Remigijus Mažeika svečiams pristatė Šiaulių teritorinės ligonių kasos veiklą ir jos prioritetus.

KĄ NAUDINGO GALIMA SUŽINOTI INTERNETE APIE SVEIKATĄ?


Kreipiatės į įvairias institucijas, kad darbuotojai patikrintų, ar esate draustas privalomuoju sveikatos draudimu? Laukiate eilėse, kad užsisakytumėte Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK)? Skambinate į gydymo įstaigas, norėdami sužinoti, kurioje iš jų yra trumpiausia eilė pas gydytoją specialistą? To tikrai nebereikia daryti – visas šias ir dar daugiau paslaugų Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) yra perkėlusi į elektroninę erdvę. Taigi daugelį su jūsų sveikata susijusių naudingų dalykų galite sužinoti tiesiog vienu mygtuko paspaudimu, nė neišeidami iš namų. 
AKREDITAVIMO TARNYBA UŽKIRTO KELIĄ NESAUGIŲ MEDICINOS PRIEMONIŲ PATEKIMUI Į LIETUVĄ

Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (Akreditavimo tarnyba) bendradarbiauja su teritorinių muitinių postais, kurie šiais metais pateikė 20 pranešimų apie įvežamas į Lietuvos Respublikos teritoriją galimai reikalavimų neatitinkančias medicinos priemones. Po atliktų patikrinimų paaiškėjo, kad daugiau nei pusė šių pranešimų pasitvirtino, medicinos priemonės išties neatitiko joms taikomų reikalavimų, todėl patekti į rinką buvo neleista apie 50 000 vienetų nesaugių medicinos priemonių.

SVEIKINIMAS MEDICINOS DARBUOTOJŲ DIENOS PROGA


Mielieji kolegos,

Medicinos darbuotojų dienos proga sveikinu visus Šiaulių ir Telšių apskričių medikus. Linkiu kantrybės, sumanumo ir ištvermės kovojant už kiekvieno ligonio sveikatą ir gyvybę. Linkiu, kad Jus kasdien lydėtų nuoširdus pasveikusių pacientų dėkingumas, o Jūsų kilnus darbas būtų deramai atlygintas.

Šiaulių teritorinės ligonių kasos direktorius Remigijus Mažeika

VYRIAUSYBĖ PRITARĖ SIŪLYMUI DIDINTI PSD ĮMOKAS UŽ ŽMONES, DRAUDŽIAMUS VALSTYBĖS


Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) parengtai Vyriausybės išvadai, kurioje siūloma iš esmės pritarti Seimo nario Dariaus Kaminsko siūlymui padidinti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmoką, mokamą už valstybės lėšomis draudžiamus žmones ir prilyginti ją įmokai, kurią moka savarankiškai mokantys PSD įmokas. Kitaip tariant, pritariama siūlymui suvienodinti įmokas socialinėms grupėms.

TARPTAUTINĘ TRIUKŠMO SUPRATIMO DIENĄ KVIEČIAME DAUGIAU SUŽINOTI APIE SAVO TEISES


Šiandien, balandžio 25 d., pasaulyje jau 23-ą kartą minima Tarptautinė triukšmo supratimo diena. Ji skirta skatinti gyventojų susirūpinimą ilgalaikio triukšmo poveikio žala visuomenės sveikatai. Siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į triukšmo keliamus iššūkius, kurti tylesnių namų, tylesnių mokyklų ir tylesnio poilsio aplinką, ugdyti visuomenės atsakomybę už sveikos aplinkos kūrimą sau ir savo vaikams.

RUOŠIAMASI MEDICINOS PRIETAISŲ NUOMOS KOMPENSAVIMUI


Gerėja paslaugų ir reikiamų priemonių prieinamumas pacientams. Žmonės, kurių sveikatos priežiūrai reikalingi brangūs medicinos prietaisai, galės juos išsinuomoti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Ši naujovė ne tik palengvins pacientų finansinę naštą, bet ir leis sumažinti kai kurių ligoninių užimtumą, bus patogiau pacientams. 

LIGONIŲ KASOS: 2018 METŲ SUTARTYS SU GYDYMO ĮSTAIGOMIS JAU SUDARYTOS


Teritorinės ligonių kasos (TLK) baigė sudaryti sutartis su gydymo įstaigomis. Šiemet iš viso buvo pasirašytos 1437 sutartys, iš jų 848 su privačiomis gydymo įstaigomis ir 589 su viešosiomis gydymo įstaigomis. Sutartyse numatyta suteikti paslaugų už 1,15 mlrd. eurų. Nuo šių metų gegužės 1 d. visos sutarčių sumos bus didinamos apie 10 proc., lėšas nukreipiant asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių specialistų darbo užmokesčiui didinti. 
PASIRUOŠKIME PAVASARIO ALERGIJOS SEZONUI


Žiedadulkių sezonas dėl klimato kaitos prasideda vis anksčiau, o jų kiekis ore kiekvieną pavasarį didėja. Tačiau kaip anksti beprasidėtų sezonas ir kiek žiedadulkių vėjai beatneštų, mes patys galime pagerinti savo gyvenimo kokybę, kad kelis artimiausius mėnesius pavasarinė alergija kamuotų kuo mažiau. Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad laiku pasitarę su gydytoju pavasarinę alergiją ištversite lengviau.   

SAVIŽUDYBIŲ PREVENCIJAI – VISAPUSIŠKOS IR KOMPLEKSINĖS PAGALBOS SISTEMA


Psichikos sveikatos stiprinimas – vienas iš šios Vyriausybės prioritetų, kuriems skiriamas ypatingas dėmesys. Ypač siekiant sumažinti savižudybių skaičių. Artimiausias numatytas žingsnis – ankstyvos savižudybių atpažinimo ir kompleksinės pagalbos suteikimo sistemos sukūrimas. Ji leis ne tik atpažinti žmogų, kuriam reikia pagalbos, bet ir nedelsiant bei kvalifikuotai ją suteikti. Be to, ši sistema užtikrins ne vienkartinę, o ilgalaikę paramą ir pagalbą nusižudyti ketinusiems žmonėms ir jų artimiesiems. 

SURENGTAS SEMINARAS APIE KIBERNETINĮ SAUGUMĄ


Balandžio 18–19 dienomis Šiaulių teritorinėje ligonių kasoje (TLK) surengtas seminaras apie kibernetinį saugumą, kurį vedė Nacionalinio kibernetinio saugumo centro Kritinės informacinės infrastruktūros saugumo skyriaus vedėjas Šarūnas Krivickas, krašto apsaugos sistemoje informacijos saugumo, informacinių technologijų ir telekomunikacijų saugumo, elektroninės kovos ir kibernetinio saugumo srityse dirbantis virš 26 metų.

Archyvas
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas