Dienos klausimas
Ar žinote, kad pildydami gyventojų pajamų ir turto deklaracijas, visais 2016 m. įmokų ir skolų klausimais turite kreiptis į SODRĄ, o ne į teritorinę ligonių kasą?
Taip, žinau
Nežinau
Man neaktualu
Naujienos
TYRIMAS: DAUGUMA LIETUVIŲ YRA LINKĘ RINKTIS GENERINIUS VAISTUS


Vaistinių asociacijos atliktas tyrimas parodė, kad lietuviai yra linkę rinktis pigesnį generinį vaistą ir džiaugiasi, kai vaistininkas jiems pasiūlo būtent tokį vaistą. Toks tyrimas parodo, kad Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) vaistų kainų mažinimo priemonės yra reikalingos ir būtinos.

SUSITIKIME SU SEIMO PIRMININKU APSVARSTYTI ŠIAULIŲ RAJONO SVEIKATOS PRIEŽIŪROS ĮSTAIGŲ VEIKLOS REZULTATAI


Šiaulių teritorinės ligonių kasos direktorius Remigijus Mažeika Šiaulių rajono savivaldybėje dalyvavo  susitikime su Šiauliuose besilankančiu Seimo Pirmininku Viktoru Pranckiečiu, Seimo Pirmininko pirmąja pavaduotoja Rima Baškiene, Šiaulių rajono savivaldybės meru Antanu Bezaru. Susitikimo metu direktorius pristatė Šiaulių rajono pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) ir  Kuršėnų ligoninės veiklos rezultatus bei pateikė šių įstaigų finansinės būklės analizę.

NUOTRAUKŲ KONKURSO NUGALĖTOJŲ DARBUOSE – SVEIKA IR LAIMINGA ŠEIMA


Į svetingai duris atvėrusią žinomo Šiaulių fotografo Rolando Parafinavičiaus studiją rinkosi fotografuoti mėgstantys moksleiviai, juos lydintys tėveliai ir mokytojai. Svečius pasitiko Šiaulių miesto garbės pilietės, nusipelniusios muzikos mokytojos Marytės Markevičienės lavinamų akordeonistų ansamblio atliekamos muzikos garsai. Vėliau Martyno Levickio mokytoja jauniesiems fotografams sakys: „atskiros meno šakos šiame renginyje gražiai papildė viena kitą: jūs fotografavote – matome eksponuojamus jūsų darbus, o Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokiniai atėjo čia, kad pradžiugintų jus savo muzika“. 

LIETUVOS GYVENTOJAI VIS DAŽNIAU KREIPIASI Į ŠEIMOS GYDYTOJUS


Specialistai pastebi, kad vis dažniau Lietuvos gyventojai kreipiasi į savo šeimos gydytojus. Pernai apsilankymų skaičius pas šeimos gydytojus siekė 11,6 mln. – tai 300 tūkstančių apsilankymų daugiau nei 2015 metais. Pasak specialistų, pirminės sveikatos priežiūros, šeimos gydytojo institucijos stiprinimas yra prioritetinė kryptis, todėl šioje grandyje ir toliau numatoma plėsti paslaugų teikimą bei didinti jų apmokėjimą.

 

GRIPAS IR PERŠALIMO LIGOS IŠ LIETUVOS NESKUBA TRAUKTIS


Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, jog sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) šalyje sumažėjo.  
 

KELIAUTOJŲ DĖMESIUI – PASAULYJE VIS DAR TĘSIASI TYMŲ PROTRŪKIAI!


Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai primena, kad tymų protrūkiai apima vis daugiau Europos regiono ir pasaulio šalių, todėl keliautojams didėja grėsmė užsikrėsti (ypač neskiepytiems asmenims).

DIDĖJA SERGAMUMAS STOROSIOS ŽARNOS VĖŽIU


Sergamumas storosios žarnos vėžiu Lietuvoje didėja, sako specialistai ir kviečia gyventojus nemokamai išsitirti. Pernai pagal storosios žarnos prevencinę vėžio programą pasitikrino vos ketvirtadalis šioje programoje numatyto amžiaus Lietuvos gyventojų – šiek tiek daugiau nei 233 tūkstančiai iš 1 milijono vyrų ir moterų.  
SIŪLOMA, KAD PSD BŪTŲ DRAUDŽIAMA DAUGIAU ŽMONIŲ


Ministrų kabinetas pritarė siūlymui praplėsti draudžiamųjų privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) kategorijas į jas įtraukiant papildomas grupes. Iki šiol žmonės, gaunantys tantjemas – užmokestį nuo gautų pajamų – ar atlygį už jų veiklą stebėtojų taryboje ar valdyboje, paskolų komitete, taip pat mažųjų bendrijų vadovai PSD įmokas turėjo mokėti savarankiškai arba priklausyti kitai draudžiamųjų kategorijai. Nuo šiol šiais būdais gaunamos pajamos bus apmokestintos 9 proc. – gaunantys moka 6 proc., o draudėjas (įmonė) 3 proc. – nuo pajamų, nuo kurių skaičiuojamos socialinio draudimo įmokos.

Archyvas
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas