Dienos klausimas
Ar žinote, kad Europos sveikatos draudimo kortelė garantuoja būtinosios medicinos pagalbos paslaugų išlaidų kompensavimą, tik jei paslaugos buvo suteiktos valstybinei sveikatos sistemai priklausančioje gydymo įstaigoje?
Taip, žinau
Ne, nežinau
Man neaktualu
Naujienos
MOKINIAI SUŽINOJO, KOKIŲ PROFESIJŲ ŽMONĖS DIRBA ŠIAULIŲ TERITORINĖJE LIGONIŲ KASOJE


Šiaulių teritorinėje ligonių kasoje (TLK) lankėsi Šiaulių Gegužių progimnazijos septintų ir aštuntų klasių mokiniai, besidomintys įvairiomis profesijomis ir norintys sužinoti, kokių sričių profesionalai dirba Šiaulių teritorinėje ligonių kasoje. Šiaulių TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vyriausioji specialistė Inga Kvedarienė mokiniams papasakojo apie ligonių kasų funkcijas ir specialistus, kurie atlikdami savo darbą prisideda prie šių funkcijų vykdymo.

SEIMAS PRADEDA SVARSTYTI DIDĖJANTĮ KITŲ METŲ PSDF BIUDŽETĄ


Seimo nariai po pateikimo pritarė sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos pateiktam ženkliai didėjančiam kitų metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetui. Skaičiuojama, kad jis bus didesnis 296 mln. eurų, lyginant su dabartiniu, ir iš viso sudarys 2 mlrd. 60 mln. eurų. Tad dabar ateinančių metų PSDF biudžetas bus svarstomas komitetuose.

AUGANTIS PSDF BIUDŽETAS KITĄMET SUDARYS DAUGIAU NEI 2 MILIJARDUS EURŲ


Kitų metų Privalomojo sveikatos draudimo fondas (PSDF) bus didesnis 296 mln. eurų ir iš viso  sudarys 2 mlrd. 60 mln. eurų. Pasak sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, itin svarbu tai, kad PSDF biudžetas didėja kiekvienais metais. O tai leidžia kasmet suteikti žmonėms daugiau paslaugų, kompensuoti daugiau vaistų, reikiamų medicinos pagalbos priemonių. 

KOMPENSUOJAMIEJI VAISTAI: PASIRINKIMAS DIDĖJA, PRIEMOKOS – MAŽĖJA


Šių metų spalio 17-ąją įsigalios naujas Kompensuojamųjų vaistų kainynas. Į jį įrašytos dvi naujos veikliosios medžiagos, kurios pacientams iki tol apskritai nebuvo kompensuojamos ir vienas sudėtinis vaistas iš trijų veikliųjų medžiagų. Specialistai teigia, kad ir toliau vaistų prieinamumas pacientams gerėja bei mažėja pacientų priemokos kompensuojamiesiems vaistams. 
DVYLIKTOKAI DOMĖJOSI PRIVALOMUOJU SVEIKATOS DRAUDIMU


Šiaulių teritorinė ligonių kasa nuolat organizuoja informacinio pobūdžio susitikimus su moksleiviais. Šį kartą Šiaulių teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vyriausioji specialistė Inga Kvedarienė  susitiko su Šiaulių universiteto gimnazijos dvyliktokais. Susitikime kalbėta aktualiomis temomis: apie valstybės garantuojamą sveikatos priežiūrą moksleiviams ir studentams – studijuojantiems Lietuvoje ar užsienyje, galimybę gauti Europos sveikatos draudimo kortelę. Ligonių kasos atstovės klausta, ar privalomąją karo tarnybą atliekantiems kariams teikiamos nemokamos sveikatos priežiūros paslaugos.

NACIONALINĖJE VISUOMENĖS SVEIKATOS KONFERENCIJOJE – APIE SAUGESNES PASLAUGAS PACIENTAMS


Šiaulių teritorinės ligonių kasos atstovai dalyvavo Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) vykusioje trečiojoje Nacionalinėje visuomenės sveikatos konferencijoje, kurioje pristatė stendinį pranešimą „Ligonių kasa kitaip: ne tik finansavimas ir kontrolė“. Su šiuo pranešimu galėjo susipažinti gausiai į konferenciją iš visos šalies susirinkę visuomenės sveikatos specialistai, mokslininkai, savivaldybių ir nacionalinio lygmens sveikatos politikai, nevyriausybinių organizacijų nariai.

SAM TĘSIA INICIATYVĄ: KVIEČIAME RINKTI AKTYVIAUSIUS SVEIKOS GYVENSENOS PROPAGUOTOJUS

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kviečia siūlyti asmenis, organizacijas, neformalius veiklių žmonių susibūrimus apdovanojimams „Už sveiką gyvenseną“ ir padėkoti jiems už pastangas stiprinti visuomenės sveikatą. Jau antrą kartą vyksiantys apdovanojimai – tai padėka aktyviems mūsų visuomenės nariams už jų ilgametį darbą ir asmeninį pavyzdį įkvepiant kitus rinktis aktyvesnį, sveikesnį, įdomesnį gyvenimo būdą.

VYRIAUSYBĖ PRITARĖ SAUGESNĖS IR SVEIKESNĖS VISUOMENĖS KŪRIMO ILGALAIKĖMS KRYPTIMS


Šiandien Vyriausybėje pritarta Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento parengtam Valstybinės narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės ir vartojimo prevencijos 2018–2028 programos projektui (toliau – Programa), kuris toliau bus svarstomas Seime.

KLAUSIATE – ATSAKOME: AR VAIKAS BE TĖVŲ GALI EITI PAS GYDYTOJĄ?


Ligonių kasų specialistų neretai teiraujamasi, ar gali vaikas be tėvų ateiti pas gydytoją. Juk šeimose pasitaiko, kai susirgus vaikui į gydymo įstaigą jo nėra kam palydėti arba palydi jį ne tėvai, o artimieji. Atrodo, kas gi čia tokio, juk vaikus nuo gimimo iki 18 metų privalomuoju sveikatos draudimu draudžia valstybė, jiems už paslaugas mokėti nereikia, nes už jas sumoka ligonių kasos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis. Vis dėlto – vieno vaiko pas gydytojus leisti negalima. 
ALTERNATYVIOS IR PAPILDOMOS MEDICINOS PASLAUGOMS BUS KELIAMI KOKYBĖS IR SAUGUMO REIKALAVIMAI


Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) parengė ir Vyriausybei teikia svarstyti papildomosios ir alternatyviosios medicinos projektą, kuriuo pirmą kartą Lietuvos istorijoje būtų reglamentuota ši medicinos sritis. Tai reiškia, kad sveikatos priežiūros praktikos, „netelpančios“ į klasikinės medicinos sampratą, pagaliau bus aiškiai apibrėžtos ir turės atitikti keliamus aukščiausius kokybės ir saugumo reikalavimus.

VALSTYBĖS KONTROLĖS AUDITAS TIK PATVIRTINA SVEIKATOS SISTEMOS REFORMOS BŪTINYBĘ

 

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) vadovybė, reaguodama į šiandien paskelbto Valstybės kontrolės (VK) audito išvadas tvirtina, kad tokie rezultatai ir rekomendacijos nenustebino. Jie tik sustiprinimo argumentus, kad pokyčiai mūsų šalies sveikatos sistemoje yra neišvengiami, būtini ir neatidėliotini, o sveikatos sistemos reforma turi būti kuo greičiau įgyvendinta.

LIGONIŲ KASOS: KADA PAS GYDYTOJĄ GALIMA NEMOKAMAI PATEKTI BE EILĖS?


Norintiems apsilankyti pas gydytoją žmonėms neretai tenka palaukti eilėse. Tačiau esama atvejų, kuomet medikai privalo pacientą priimti nedelsiant arba artimiausiu metu ir jų paslaugos turi būti suteiktos nemokamai, t. y. apmokėtos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai primena, kokie tai atvejai. 

LIETUVA IR LATVIJA PASIRAŠĖ BENDRADARBIAVIMO SUSITARIMĄ


Šiandien sveikatos apsaugos ministras A. Veryga su Latvijos sveikatos apsaugos ministre Anda Čakša Bauskėje (Latvija) pasirašė bendradarbiavimo susitarimą, pagal kurį Lietuvos arba Latvijos GMP stotys, ištikus nelaimei, galės teikti paslaugas kaimyninės šalies pasienyje esantiems žmonėms. 

DAUGIAU NEI 400 ŠIAULIEČIŲ JAU PASISKIEPIJO NUO GRIPO


Šiaulių pirminės sveikatos priežiūros įstaigose šiuo metu stebimas didėjantis pacientų, sergančių peršalimo ligomis, srautas. Ypač daugėja peršalimo simptomais besiskundžiančių mokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų bei senjorų. Kadangi regiono gydymo įstaigas pasiekė sezoninė gripo vakcina, daugiau nei 400 šiauliečių suskubo pasiskiepyti nuo gripo.

GYDYMO ĮSTAIGOSE EKSPONUOJAMI SOCIALINĖS AKCIJOS STENDAI KVIEČIA DAUGIAU JUDĖTI


Šiaulių teritorinė ligonių kasa ir mūsų regiono sveikatos priežiūros įstaigos aktyviai prisideda prie Lietuvoje vykdomos Europos komisijos inicijuotos socialinės akcijos BE ACTIVE. Jos metu regiono poliklinikose ir ligoninėse gyventojai  išvydo informacinius stendus, skatinančius  žmones dažniau judėti, pasivaikščioti lauke, pasirinkti aktyvesnį gyvenimo būdą.

PASAULINĘ ŠIRDIES DIENĄ GYVENTOJAI RAGINAMI PASITIKRINTI DĖL ŠIRDIES IR KRAUJAGYSLIŲ LIGŲ


Paskutinį rugsėjo sekmadienį minima Pasaulinė širdies diena. Šia proga Šiaulių teritorinė ligonių kasa siekia atkreipti visuomenės dėmesį į rizikos veiksnius, sukeliančius širdies ligas, paskatinti sveiką gyvenseną bei ragina nemokamai pasitikrinti sveikatą dėl širdies ir kraujagyslių ligų. Tokią galimybę gyventojams užtikrina nemokama Širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programa, finansuojama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto. Programos priemonės kartą per metus taikomos vyrams nuo 40 iki 55 ir moterims nuo 50 iki 65 metų. 

INSTITUCIJOS: DĖL GRIPO VAKCINŲ TYČIA SKLEIDŽIAMA DEZINFORMACIJA YRA NETOLERUOTINA


Dėl gripo vakcinų tyčia skleidžiama dezinformacija apie neva nekokybiškas, nesaugias Lietuvai tiekiamas sezonines gripo vakcinas yra netoleruotina, sako atsakingų institucijų specialistai. Pastaruoju metu viešojoje erdvėje padažnėjo atvejų, kuomet visuomenė bauginama ir raginama nesiskiepyti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis kompensuojama sezonine gripo vakcina.
EUROPOS SPORTO SAVAITĖ BE ACTIVE ĮKVĖPĖ DVIRAČIŲ ŽYGIUI


Šiaulių teritorinės ligonių kasos kolektyvas nusprendė šį savaitgalį organizuoti dviračių žygį ir taip prisidėti prie rugsėjo 23 – 30 dienomis vykstančios Europos sporto savaitės BE ACTIVE. Europos Komisijos iniciatyva gimusios Sporto savaitės metu visame senajame žemyne žmonės skatinami  būti fiziškai aktyvūs ir sportuoti.  

NUO SAUSIO 1 DIENOS PRADĖS VEIKTI IŠANKSTINĖ PACIENTŲ REGISTRACIJOS SISTEMA


Nuo sausio 1 d. gydymo įstaigos bus kviečiamos jungtis prie išankstinės pacientų registracijos (IPR) sistemos, tad jau kitais metais pacientams taps lengviau užsiregistruoti pas gydytojus. Pradėjus pacientus pas gydytoją registruoti per šią sistemą paslaugas suteikti bus galima greičiau nei dabar. IPR sistema leis pacientams nuotoliniu būdu rezervuoti priėmimo laiką, gauti pranešimus ir priminimus apie numatytą apsilankymą pas gydytoją, atšaukti apsilankymą, internete stebėti visų savo planuojamų bei įvykusių apsilankymų istoriją. Pacientai taip pat galės jiems įprastu būdu užsiregistruoti atvykę į gydymo įstaigą arba telefonu, taip kaip daroma šiuo metu. 

ŠIAULIŲ IR KAUNO KARDIOLOGŲ PROFESINĖ PARTNERYSTĖ DUODA PUIKIŲ REZULTATŲ


Šiaulių teritorinės ligonių kasos direktorius Remigijus Mažeika rugsėjo 20 dieną dalyvavo IV-ojoje jungtinėje kardiologų konferencijoje, kurią surengė Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro ir Lietuvos sveikatos mokymo universiteto klinikos specialistai bei Kauno krašto kardiologų draugija. Konferencija vyko Panevėžio rajone esančiame Bistrampolio dvare.

EUROPOS SPORTO SAVAITĖ KVIEČIA SENJORUS DAUGIAU JUDĖTI


Lietuvoje startuoja Europos komisijos inicijuoto projekto „BEACTIVE“ Europos sporto savaitė. Jos metu šalies gydymo įstaigose gyventojai galės išvysti stendus, skatinančius senjorus kasdien būti fiziškai aktyvesniems.
SIEKDAMOS GERINTI APTARNAVIMO KOKYBĘ LIGONIŲ KASOS KLAUSIA GYVENTOJŲ NUOMONĖS


„Mums labai svarbi Jūsų nuomonė apie Valstybinės ligonių kasos (VLK) ir teritorinių ligonių kasų (TLK) teikiamas administracines paslaugas ir gyventojų aptarnavimo kokybę. Būsime dėkingi, jei skirsite kelias minutes ir užpildysite anoniminę apklausos anketą“, – rašoma ligonių kasų interneto svetainėse skelbiamoje elektroninėje anketoje, skirtoje gyventojų aptarnavimo kokybei įvertinti.

Archyvas
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas