Dienos klausimas
Ar žinote, kad Europos sveikatos draudimo kortelė garantuoja būtinosios medicinos pagalbos paslaugų išlaidų kompensavimą, tik jei paslaugos buvo suteiktos valstybinei sveikatos sistemai priklausančioje gydymo įstaigoje?
Taip, žinau
Ne, nežinau
Man neaktualu

Pradžia


ŠIAULIŲ TLK VEIKLOS ZONOJE GEROKAI SUMAŽĖJO PACIENTŲ PRIEMOKOS UŽ KOMPENSUOJAMUOSIUS VAISTUS

Per pirmąjį šių metų pusmetį pacientų priemokos už Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) veiklos zonos gydymo įstaigose išrašytus kompensuojamuosius vaistus ir medicinos pagalbos priemones sumažėjo 750 tūkstančių eurų, o Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų vaistams išleista 1, 17 milijono eurų mažiau nei per tą patį laikotarpį pernai. Tai leido kompensuoti naujus vaistus bei medicinos pagalbos priemones.

Mažėjančius kompensuojamųjų vaistų priemokų pokyčius lėmė Sveikatos apsaugos ministerijos įgyvendinti vaistų kainodaros pakeitimai, leidę sutaupyti pacientų bei PSDF lėšų ir sumažinti kompensuojamųjų vaistų bei medicinos pagalbos priemonių kainas.

Racionaliau naudojant PSDF lėšas, padidinti vaistų kompensavimo lygiai iš 80 ir 90 procentų į 100 procentų lygį, o kardiologinėms ligoms gydyti skirtų vaistų kompensavimo lygis padidintas iš 80 į 90 procentų lygį. Autoimuninės kilmės ligų gydymui skirti vaistai, kurie anksčiau buvo perkami centralizuotai, įtraukti į kompensuojamųjų vaistų kainyną, todėl tapo paprasčiau pasiekiami visiems sergantiems pacientams. Visa tai leido sumažinti pacientų priemokas, užtikrinti geresnį vaistų prieinamumą.

„Džiugu, kad Šiaulių ir Telšių regiono gyventojai išleido kur kas mažiau lėšų priemokoms už kompensuojamuosius vaistus ir medicinos pagalbos priemones. Sutaupytus pinigus žmonės galės panaudoti kitoms reikmėms. Mažėjančios išlaidos vaistams pagerins socialinę sergančiųjų padėtį“, – apibendrina Šiaulių teritorinės ligonių kasos Kontrolės skyriaus vedėja Dalia Ozolienė.   

Reikšmingi pokyčiai leido kompensuoti 35 naujas veikliąsias medžiagas, kurioms iki šiol nebuvo pakankamai lėšų. Į naujausią kainyną įtraukti nauji vaistai, skirti proveržiniam onkologinių susirgimų skausmui mažinti, lėtinei limfocinitei leukemijai, Hodžkino limfomai, astmai, melanomai, plaučių ir krūties vėžiui bei kitoms ligoms gydyti. Taip pat pradėti kompensuoti vaistai moterų ir vyrų nevaisingumo bei kitų ligų gydymui, kurie iki 2017 m. liepos niekuomet nebuvo kompensuojami.

Papildytas kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių sąrašas, pradėtos kompensuoti itin reikalingos priemonės slaugai, skirtos pacientų gyvenimo kokybei pagerinti, mažinti jų socialinę atskirtį. Taip pat nuo liepos pacientams iki 24 metų, sergantiems I tipo cukriniu diabetu PSDF lėšomis apmokama insulino pompų nuoma, o visiems pacientams, kuriems nustatytas vidutinis ir sunkus šlapimo nelaikymas, padidintas kompensuojamų sauskelnių kiekis nuo 30 iki 45 vienetų.

 

Šiaulių teritorinės ligonių kasos informacija

 
Twitter MySpace LinkedIn Facebook
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas