Dienos klausimas
Ar žinote, kad pildydami gyventojų pajamų ir turto deklaracijas, visais 2016 m. įmokų ir skolų klausimais turite kreiptis į SODRĄ, o ne į teritorinę ligonių kasą?
Taip, žinau
Nežinau
Man neaktualu
Naujienos
VAISTAI ATPIGS TREČDALIU


Pastaruoju metu viešojoje erdvėje galima aptikti daug klaidinančios informacijos, teigiančios, kad Sveikatos apsaugos ministerija priima sprendimus, dėl kurių gali sumažėti vaistų pasiūla, o kai kurių būtinų vaistų gali nebelikti. Ministerija atkreipia dėmesį ir patikina, kad tokia informacija yra neteisinga ir klaidinanti žmones.

SMS ŽINUTĖ KVIES PASITIKRINTI SVEIKATĄ ŠIAULIŲ IR TELŠIŲ APSKRIČIŲ GYVENTOJUS


„Pasirūpinkite savo sveikata. Pasitikrinkite pagal gimdos kaklelio, krūties, prostatos ir storosios žarnos vėžio prevencijos programas. Kreipkitės į savo šeimos gydytoją. Paraginkite pasitikrinti ir artimuosius“ – tokio turinio SMS žinutę balandžio 17–30 dienomis gaus Šiaulių ir Telšių apskričių gyventojai. Taip tęsiamas šių metų vasarį pradėtas vykdyti didelės apimties socialinis projektas „Kylame į kovą su vėžiu“.

KAUNO TLK SU SODROS SPECIALISTAIS APTARĖ SVEIKATOS DRAUDIMO AKTUALIJAS
Kauno teritorinės ligonių kasos (Kauno TLK) atstovai  susitiko su Kauno „Sodros" skyriaus specialistais aptarti, kaip kartu spręsti žmonių problemas dėl sveikatos draudimo įmokų mokėjimo ir draudimo patvirtinimo. 
SVEIKINAME SU ŠV. VELYKOM!


Lai šventų Velykų rytą Jūsų širdys prisipildo džiaugsmo, lai išsiskleidžia gerumas Jūsų širdyse, lai prisipildo Jūsų namai pavasario šilumos ir  artimųjų linkėjimų!   VLK kolektyvas
PIRMIEJI ŠIŲ METŲ KVIETIMAI PROTEZUOTI DANTIS JAU IŠSIŲSTI


Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) išsiuntė pirmuosius šių metų kvietimus protezuoti dantis asmenims, laukiantiems eilėje ligonių kasų lėšomis apmokamo dantų protezavimo. Kvietimai išsiųsti 341 Utenos ir 510 Panevėžio apskričių gyventojų.  
PASAULINĖ SVEIKATOS DIENA PANEVĖŽYJE


Pasaulinę sveikatos dieną – balandžio 7-ąją – Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) prisijungė prie Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro (VSB) šią dieną organizuoto renginio Panevėžyje, Laisvės aikštėje. Tą dieną Panevėžio TLK atstovai surengė panevėžiečiams ir miesto svečiams viktoriną „Ką žinai apie privalomąjį sveikatos draudimą?", dalijo įvairius lankstinukus.

 

BEVEIK 700 TŪKSTANČIŲ MOTERŲ RAGINAMOS PASITIKRINTI DĖL GIMDOS KAKLELIO VĖŽIO


Pernai pagal gimdos kaklelio vėžio prevencinę programą iš 796 tūkstančių moterų, prisirašiusių prie gydymo įstaigų, pasitikrino vos 119 tūkstančių. Likusios – 677 tūkstančiai – nuo 25 iki 60 metų amžiaus moterų kviečiamos pasitikrinti sveikatą kaip įmanoma greičiau. 
VEIKLIOS MAMOS LIGONIŲ KASOS ATSTOVES APIBĖRĖ KLAUSIMAIS


Šiaulių teritorinės ligonių kasos Kontrolės skyriaus vedėja Dalia Ozolienė ir Gyventojų skyriaus aptarnavimo vyriausioji specialistė Inga Kvedarienė dalyvavo susitikime su Mažeikių filialo Veiklių mamų klubo narėmis. Veiklios mamos ligonių kasos atstoves apibėrė įvairiais klausimais: kodėl verta turėti Europos sveikatos draudimo kortelę, kokie nemokami sveikatos tyrimai kasmet priklauso suaugusiems ir vaikams, kodėl kreipiantis į antro lygio gydytojus specialistus neretai prašoma priemokos.

DEPRESIJA – PASIKALBĖKIME. SVEIKINIMAS PASAULINĖS SVEIKATOS DIENOS PROGA


Pasikalbėkime! Balandžio 7-oji – ypatinga, nes minima Pasaulinė sveikatos diena. Šiais metais ypatingas dėmesys skiriamas psichikos sutrikimui – depresijai. Todėl ir diena pavadinta: „Depresija – pasikalbėkime".
RAJONŲ LIGONINĖS STENGIASI DIRBTI EFEKTYVIAU, BET KAI KUR POKYČIAI BŪTINI


Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) direktorius Remigijus Mažeika Regiono plėtros tarybos (RPT) posėdyje pateikė palyginamąją apskrities rajonų ligoninių veiklos ataskaitą ragindamas savivaldybes racionaliau valdyti ligonines.

KAIP SUTAUPYTI VAISTINĖJE?


Vaistus skiriantys gydytojai pacientams turi ne tik išrašyti receptą, bet ir patarti, kaip vaistus įsigyti ir vartoti. Vaistininkas taip pat turi informuoti vaistų pirkėjus apie kainas ir priemokas. Pasak specialistų, norintiems vaistinėje sutaupyti ir nepermokėti už vaistus, reikėtų žinoti vos kelias taisykles. 
VAIKŲ GYDYMAS TAPO SAUGESNIS


Radviliškio ligoninėje metus, o Kuršėnų ligoninėje – pusę metų vietoje stacionarinių paslaugų vaikams teikiamos dienos stacionaro ir stebėjimo paslaugos. Prireikus rimtesnio gydymo mažieji pacientai iš Radviliškio ir Šiaulių rajonų gydyti vežami į Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko kliniką. Kalbintos mažųjų pacientų mamytės teigiamai įvertino šiuos pasikeitimus.

SMS ŽINUTĖS KVIES PASITIKRINTI: VIENAS IŠ TRIJŲ GALI NESUSIRGTI VĖŽIU


„Pasirūpinkite savo sveikata. Pasitikrinkite pagal gimdos kaklelio, krūties, prostatos ir storosios žarnos vėžio prevencijos programas. Kreipkitės į savo šeimos gydytoją. Paraginkite pasitikrinti ir artimuosius. Daugiau www.vlk.lt/prevencija, tel. 8 700 88888“ – tokio turinio SMS žinutę artimiausiu metu gaus Lietuvos gyventojai, kurie yra „Bitė Lietuva“, „Telia“ ir „Tele2“ abonentai bei išankstinio mokėjimo telefono kortelių turėtojai. Taip tęsiamas šių metų vasarį pradėtas vykdyti didelės apimties socialinis projektas „Kylame į kovą su vėžiu“.
ŠIAULIŲ APSKRITYJE UŽ LIGONINĖSE VAIKAMS TEIKIAMAS SOCIALINES PASLAUGAS MOKĖS SAVIVALDYBĖS, UŽ SVEIKATOS PRIEŽIŪRĄ – LIGONIŲ KASA


Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) direktorius Remigijus Mažeika ir Kontrolės skyriaus vedėja Dalia Ozolienė dalyvavo Respublikinės Šiaulių ligoninės Motinos ir vaiko klinikoje vykusiame įvairių sričių institucijų atstovų  susirinkime, kuriame buvo sprendžiami pagalbos teikimo vaikams, paimtiems iš šeimos dėl galimo smurto artimoje aplinkoje, klausimai. Taip pat aptarta, kokių veiksmų esant įtarimams, kad vaikas patiria smurtą artimoje aplinkoje, turėtų imtis vaikų sužeidimus pastebintys mokyklų ir darželių darbuotojai bei sveikatos specialistai.

ŠIAULIŲ TLK ATIDARYTA MENININKŲ PARODA APIE KEPENŲ LIGAS


 Šiaulių teritorinėje ligonių kasoje (TLK) trečiadienį atidaryta Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kauno fakulteto menininkų paroda „Perspektyvos: menas, kepenų ligos ir aš pasveikęs“. Jau trečius metus vykstantis projektas siekia atkreipti visuomenės dėmesį į pavojingomis ligomis sergančius žmones, mažinti socialinę atskirtį ir stereotipus.

IKI NUOTRAUKŲ KONKURSO PABAIGOS LIKO KELIOS DIENOS!


Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ir Lietuvos spaudos fotografų klubo (LSFK) paskelbtas moksleivių nuotraukų konkursas „Sveika šeima" baigiasi kovo 31-ąją. Tad kviečiame moksleivius negaišti laiko ir, naudojantis VLK interneto svetainėje www.vlk.lt sukurta prieiga „Moksleivių nuotraukų konkursas „Sveika šeima", pateikti nuotraukas konkursui. Dalyvauti konkurse gali visi progimnazijų, pagrindinių, vidurinių mokyklų, profesinio rengimo mokyklų ir gimnazijų mokiniai (išskyrus pradinukus).  
ILGALAIKĖ PSD ĮMOKŲ SKOLA SUMAŽĖJO BEVEIK 11 MLN. EURŲ


Sausio pabaigoje „Sodra" informavo už privalomąjį sveikatos draudimą (PSD) įsiskolinusius klientus, kad nesumokėjus jų susikaupusios 11–12 mėnesių skolos, ji bus išieškota. Kilus dideliam žiniasklaidos susidomėjimui ir žmonių aktyvumui socialiniuose tinkluose, „ledai pajudėjo": skolininkai per nepilnus tris mėnesius sumokėjo 5,11 mln. eurų įsiskolinimų, dar apie 5,8 mln. eurų skolų buvo perskaičiuotos skolininkams pateikus reikiamus dokumentus. Visos PSD įmokos ir padengti įsiskolinimai yra pervedami į Privalomojo sveikatos draudimo fondą.

 

LIGONIŲ KASOS ATSTOVAI SUSITIKO SU SERGANČIŲJŲ CUKRINIŲ DIABETU BENDRIJA


Kauno teritorinės ligonių kasos (TLK) atstovai dalyvavo susitikime su sergančiųjų cukriniu diabetu bendrijos „Aronija“ nariais.

 

ANKSTYVOSIOS KREGŽDĖS PRIZĄ LAIMĖJO MOKSLEIVIS IŠ ŠIAULIŲ RAJONO!


Ši savaitė moksleivių nuotraukų konkurso „Sveika šeima“ dalyviams buvo ypatinga. Vienas iš Šiaulių ar Telšių apskričių moksleivių darbo dieną pateikęs nuotrauką anksčiausiai galėjo laimėti papildomą „Ankstyvosios kregždės“ prizą. Burtai lėmė, kad prizas teko Jonui Liutvinui – 8 klasės moksleiviui iš Šiaulių rajono Kuršėnų Daugėlių pagrindinės mokyklos.

 

Archyvas
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas