Dienos klausimas
Ar žinote, kad Europos sveikatos draudimo kortelė garantuoja būtinosios medicinos pagalbos paslaugų išlaidų kompensavimą, tik jei paslaugos buvo suteiktos valstybinei sveikatos sistemai priklausančioje gydymo įstaigoje?
Taip, žinau
Ne, nežinau
Man neaktualu
Naujienos
TYRIMAS: VIS MAŽIAU GYDOMA ANTIBIOTIKAIS


Šiaulių teritorinėje ligonių kasoje (TLK) veikiantis vaistų komitetas kartu su Lietuvos klinikinės farmakologijos draugija surengė konferenciją racionalaus antibiotikų vartojimo tema. Konferencijoje pateikti konkretūs antibiotikų skyrimo pavyzdžiai, paimti iš šeimos gydytojų praktikos, ir pateiktos išvados, kokią įtaką antibiotikų vartojimas padarė vėlesniam pacientų sergamumui, ar teko šiuos pacientus gydyti ligoninėje. Konferencijoje dalyvavo daugiau nei šimtas gydytojų iš Šiaulių ir Panevėžio regionų.

„OLIMPINĖ SAVAITĖ“ – „VITAMINAS“ VISUOMENEI IR PRAMOGA TŪKSTANČIAMS PRADINUKŲ


Spalio pabaigoje Lietuvos mokyklose vyko pradinukams ir jų mokytojams skirtas projektas „Olimpinė savaitė“. Į aktyvią veiklą įsitraukė 629 klases, maždaug 12 tūkstančių vaikų. Pirmą kartą vykusio projekto tikslai ir skaičiai buvo pristatyti LR Sveikatos apsaugos ministerijoje vykusioje spaudos konferencijoje. Jos pabaigoje burtų keliu paaiškėjo 10 klasių, laimėjusių specialius prizus.

GYVENTOJŲ DĖMESIUI: ŠIUOS VAISTUS IR PRIEMONES PRIVALO TURĖTI KIEKVIENA VAISTINĖ


Ligonių kasos siekdamos, kad gyventojai visada galėtų įsigyti dažniausiai vartojamų vaistų ir naudojamų medicinos pagalbos priemonių (MPP), patvirtino naujus vaistinėje būtinų turėti vaistų ir MPP sąrašus. Nuo šiol šie sąrašai praplėsti trečdaliu ir iš viso į juos yra įtraukti net 89 pavadinimų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis kompensuojami vaistai ir priemonės.
PRIMINĖ, KĄ SVARBU ŽINOTI APIE ŠEIMOS GYDYTOJĄ
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) duomenimis, Lietuvoje dirba daugiau nei du tūkstančiai šeimos gydytojų. Be šių medikų sunku būtų įsivaizduoti šalies sveikatos apsaugos sistemą, nes pas juos gydosi per 2,5 mln. Lietuvos gyventojų. Nors šeimos gydytojo paslaugomis žmonės naudojasi kasdien, tačiau jiems vis kyla įvairiausių klausimų apie šeimos gydytojų darbą, galimybes, paciento teises, o apie tai byloja gyventojų skambučiai, elektroniniai laiškai į ligonių kasas, žinutės socialiniuose tinkluose.
SEIMUI VĖL TEIKIAMA SVARSTYTI SVEIKATOS SISTEMOS REFORMA


Sveikatos apsaugos ministras, Seimo narys Aurelijus Veryga, Seimo sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Asta Kubilienė ir kiti parlamentarai iš naujo teikia svarstyti sveikatos sistemos reformos projektus. Jais siūloma pertvarkyti sveikatos sistemą numatant naują sutarčių su teritorinėmis ligonių kasomis (TLK) sudarymo tvarką, gydymo įstaigų tinklo formavimą. Taip pat tobulinamas gydymo įstaigų valdymas diegiant šiuolaikinius vadybos metodus, skaidrinama sistema. Teikiamuose projektuose ištaisomos nemažai teisinių diskusijų sukėlusios nuostatos ir atsižvelgiama į LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės išsakytas pastabas vetuojant reforminius projektus.

VYRIAUSYBĖ PRITARĖ SIŪLYMUI PERTVARKYTI SAM PAVALDŽIAS ĮSTAIGAS


Ministrų kabinetas pritarė sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos pateiktam planui, kaip pertvarkyti Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pavaldžias įstaigas, kas yra numatyta ir Vyriausybės programos įgyvendinimo priemonių plane. Tad artimiausiu metu turėtų keistis jų valdymas. Tai yra pirmasis šiai ministerijai pavaldžių įstaigų pertvarkos etapas, kurio metu bus pertvarkomos viešojo administravimo funkcijų nevykdančios įstaigos.

TYRIMAS: KOKIŲ VAISTŲ PERNAI LIETUVOJE PRIREIKĖ LABIAUSIAI?


Pernai Lietuvoje labiausiai reikėjo širdies ir kraujagyslių ligoms gydyti skirtų kompensuojamųjų vaistų, rodo naujausias tyrimas. Pasak jį atlikusių Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistų, tokius vaistus kasdien naudojo šeši iš dešimties visų Lietuvos gyventojų.
PYRAGŲ DIENĄ SURINKTOS LĖŠOS SKIRTOS VAIKAMS


Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) kolektyvas Pyragų dieną paminėjo kaip pridera – vaišinosi gardėsiais, o už juos surinktas lėšas skyrė labdarai. Už darbuotojų paaukotus pinigėlius nupirkta stalo žaidimų, kurie atiteks Šiaulių vyskupijos vaikų dienos centrą lankantiems vaikams.

KELMĖJE VYKUSIOJE KONFERENCIJOJE PRISTATYTA VĖŽIO PREVENCIJOS PROGRAMŲ SVARBA


Šiaulių teritorinės ligonių kasos vadovė Dalia Miniauskienė dalyvavo Kelmėje vykusioje onkologinių susirgimų prevencijai ir kontrolei skirtoje konferencijoje, kurią organizavo Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Pasaulio sveikatos organizacijos biuras Lietuvoje ir Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas. Konferencijoje pristačiusi pranešimą apie vėžio prevencijos programų svarbą, D. Miniauskienė sulaukė Kelmės rajono savivaldybės mero Vaclovo Andrulio padėkos. Už pagalbą organizuojant sveikatos konferencijas Kelmėje, visuomenės sveikatos idėjų skatinimą ir sklaidą meras Daliai Miniauskienei įteikė padėkos raštą.

LIGONIŲ KASŲ ATSTOVĖ LANKĖSI JONIŠKIO „AUŠROS“ GIMNAZIJOJE


Tęsdama paskaitų ciklą apie privalomojo sveikatos draudimo naudą, Šiaulių teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vyriausioji specialistė Inga Kvedarienė lankėsi Joniškio „Aušros“ gimnazijoje. Specialistė gimnazijos bendruomenei paaiškino, kad tik apsidraudęs privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) žmogus gali jaustis saugiai. Ligos atveju apdraustojo paciento gydymo išlaidos yra apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų.

MEDIKAI KVIEČIAMI REGISTRUOTIS Į KONFERENCIJĄ


Lapkričio 7 dieną Lietuvos klinikinės farmakologijos draugija ir Šiaulių teritorinė ligonių kasa rengia mokslinę praktinę konferenciją „Racionalios antibiotikoterapijos aktualijos“, kuri vyks Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos salėje, Architektų g. 77, Šiauliuose.  

ŠIAULIŲ TERITORINĖ LIGONIŲ KASA TURI NAUJĄ VADOVĘ


Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos direktoriaus Viačeslavo Zakso įsakymu laikinai vadovauti Šiaulių teritorinei ligonių kasai (TLK) paskirta Dalia Miniauskienė – Šiaulių TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja. Šiaulių TLK vadovės funkcijas D. Miniauskienė vykdys tol, kol į šias pareigas konkurso būdu bus paskirtas Šiaulių TLK direktorius. D. Miniauskienė paskirta laikinąja Šiaulių TLK direktore, nes buvęs įstaigos vadovas Remigijus Mažeika po laimėto konkurso pradėjo eiti Respublikinės Šiaulių ligoninės direktoriaus pareigas.

NEVAISINGŲ ŠEIMŲ SVAJONĖS PILDOSI: JAU GIMĖ DAUGIAU NEI 200 MAŽYLIŲ


Pernai Lietuvoje pradėjus Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis kompensuoti pagalbinio apvaisinimo paslaugas, pasaulį jau išvydo 237 naujagimiai. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai pastebi, kad vis daugiau nevaisingų šeimų pasinaudoja valstybės kompensuojama galimybe susilaukti mažylių.
 
REMIGIJUS MAŽEIKA PASKIRTAS EITI RESPUBLIKINĖS ŠIAULIŲ LIGONINĖS DIREKTORIAUS PAREIGAS


Nuo pirmadienio, spalio 29 dienos, Respublikinei Šiaulių ligoninei vadovauti pradeda konkursą į šias pareigas laimėjęs Remigijus Mažeika, iki šiol vadovavęs Šiaulių teritorinei ligonių kasai. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga spalio 22 dienos įsakymu jį paskyrė eiti šias pareigas.

MEDIKŲ IR PACIENTŲ ORGANIZACIJŲ ATSTOVAMS PRISTATYTAS PSDF BIUDŽETO PROJEKTAS
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai medikų ir pacientų organizacijų atstovams pristatė 2019 m. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto projektą. Dviejų susitikimų metu taip pat buvo aptarti medikų darbo užmokesčio kėlimo klausimai bei kitų metų vaistų kompensavimo naujovės.
MOKINIAI SUŽINOJO, KOKIŲ PROFESIJŲ ŽMONĖS DIRBA ŠIAULIŲ TERITORINĖJE LIGONIŲ KASOJE


Šiaulių teritorinėje ligonių kasoje (TLK) lankėsi Šiaulių Gegužių progimnazijos septintų ir aštuntų klasių mokiniai, besidomintys įvairiomis profesijomis ir norintys sužinoti, kokių sričių profesionalai dirba Šiaulių teritorinėje ligonių kasoje. Šiaulių TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vyriausioji specialistė Inga Kvedarienė mokiniams papasakojo apie ligonių kasų funkcijas ir specialistus, kurie atlikdami savo darbą prisideda prie šių funkcijų vykdymo.

SEIMAS PRADEDA SVARSTYTI DIDĖJANTĮ KITŲ METŲ PSDF BIUDŽETĄ


Seimo nariai po pateikimo pritarė sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos pateiktam ženkliai didėjančiam kitų metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetui. Skaičiuojama, kad jis bus didesnis 296 mln. eurų, lyginant su dabartiniu, ir iš viso sudarys 2 mlrd. 60 mln. eurų. Tad dabar ateinančių metų PSDF biudžetas bus svarstomas komitetuose.

AUGANTIS PSDF BIUDŽETAS KITĄMET SUDARYS DAUGIAU NEI 2 MILIJARDUS EURŲ


Kitų metų Privalomojo sveikatos draudimo fondas (PSDF) bus didesnis 296 mln. eurų ir iš viso  sudarys 2 mlrd. 60 mln. eurų. Pasak sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, itin svarbu tai, kad PSDF biudžetas didėja kiekvienais metais. O tai leidžia kasmet suteikti žmonėms daugiau paslaugų, kompensuoti daugiau vaistų, reikiamų medicinos pagalbos priemonių. 

KOMPENSUOJAMIEJI VAISTAI: PASIRINKIMAS DIDĖJA, PRIEMOKOS – MAŽĖJA


Šių metų spalio 17-ąją įsigalios naujas Kompensuojamųjų vaistų kainynas. Į jį įrašytos dvi naujos veikliosios medžiagos, kurios pacientams iki tol apskritai nebuvo kompensuojamos ir vienas sudėtinis vaistas iš trijų veikliųjų medžiagų. Specialistai teigia, kad ir toliau vaistų prieinamumas pacientams gerėja bei mažėja pacientų priemokos kompensuojamiesiems vaistams. 
DVYLIKTOKAI DOMĖJOSI PRIVALOMUOJU SVEIKATOS DRAUDIMU


Šiaulių teritorinė ligonių kasa nuolat organizuoja informacinio pobūdžio susitikimus su moksleiviais. Šį kartą Šiaulių teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vyriausioji specialistė Inga Kvedarienė  susitiko su Šiaulių universiteto gimnazijos dvyliktokais. Susitikime kalbėta aktualiomis temomis: apie valstybės garantuojamą sveikatos priežiūrą moksleiviams ir studentams – studijuojantiems Lietuvoje ar užsienyje, galimybę gauti Europos sveikatos draudimo kortelę. Ligonių kasos atstovės klausta, ar privalomąją karo tarnybą atliekantiems kariams teikiamos nemokamos sveikatos priežiūros paslaugos.

SIEKDAMOS GERINTI APTARNAVIMO KOKYBĘ LIGONIŲ KASOS KLAUSIA GYVENTOJŲ NUOMONĖS


„Mums labai svarbi Jūsų nuomonė apie Valstybinės ligonių kasos (VLK) ir teritorinių ligonių kasų (TLK) teikiamas administracines paslaugas ir gyventojų aptarnavimo kokybę. Būsime dėkingi, jei skirsite kelias minutes ir užpildysite anoniminę apklausos anketą“, – rašoma ligonių kasų interneto svetainėse skelbiamoje elektroninėje anketoje, skirtoje gyventojų aptarnavimo kokybei įvertinti.

Archyvas
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas