Dienos klausimas
Ar žinote, kad pildydami gyventojų pajamų ir turto deklaracijas, visais 2016 m. įmokų ir skolų klausimais turite kreiptis į SODRĄ, o ne į teritorinę ligonių kasą?
Taip, žinau
Nežinau
Man neaktualu

Pradžia


NUOTRAUKŲ KONKURSO NUGALĖTOJŲ DARBUOSE – SVEIKA IR LAIMINGA ŠEIMA

Į svetingai duris atvėrusią žinomo Šiaulių fotografo Rolando Parafinavičiaus studiją rinkosi fotografuoti mėgstantys moksleiviai, juos lydintys tėveliai ir mokytojai. Svečius pasitiko Šiaulių miesto garbės pilietės, nusipelniusios muzikos mokytojos Marytės Markevičienės lavinamų akordeonistų ansamblio atliekamos muzikos garsai. Vėliau Martyno Levickio mokytoja jauniesiems fotografams sakys: „atskiros meno šakos šiame renginyje gražiai papildė viena kitą: jūs fotografavote – matome eksponuojamus jūsų darbus, o Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokiniai atėjo čia, kad pradžiugintų jus savo muzika“. 

Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos akordeonistų ansamblis puikia muzika pradžiugino jaunuosius fotografus, jų tėvelius ir mokytojus. Rolando Parafinavičiaus nuotr.

Reikėtų pabrėžti, kad studijoje susirinkę mokiniai ne šiaip mėgsta fotografuoti – visi jie yra nacionalinio ligonių kasų mokinių nuotraukų konkurso „Sveika šeima“ nugalėtojai iš Šiaulių ir Telšių apskričių. Iškilmingos konkurso nugalėtojų apdovanojimo ceremonijos metu jauniesiems fotografams atiteko solidžios ligonių kasų dovanos – Go Pro kameros, išmaniosios judėjimo apskaitos apyrankės, Šiaulių teritorinės ligonių kasos padėkos bei Lietuvos spaudos fotografų klubo, prisidėjusio prie konkurso organizavimo, albumai.

Pagrindinio prizo laimėtojas iš Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos Deimantas Gabalis. Rolando Parafinavičiaus nuotr.

Jaunieji fotografai noriai pasakojo susirinkusiesiems, kaip nuotraukų konkursui užfiksavo geriausią kadrą. Štai pagrindiniu prizu – Go Pro kamera – apdovanotą Deimantą Gabalį iš Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos įkvėpė į pasaulį besibeldžianti nauja gyvybė. Berniukas įamžino savo šeimą kartu su sesutės besilaukiančia mama, o vėliau – jau pagausėjusią šeimą, ir iš šių nuotraukų sukūrė koliažą. Be to, jaunajam fotografui nuotraukose buvo svarbu atspindėti harmoningą, gerai sutariančią šeimą, o tai, jo nuomone, ir leidžia šeimos nariams būti sveikiems bei laimingiems.

Kitas pagrindinio prizo laimėtojas – Tadas Kasparas iš Tytuvėnų gimnazijos įsiamžino su milžinišku kopūstu, kurį, kaip ir kitas daržoves, užaugino gimnazisto šeima norėdama nuolat valgyti ekologišką ir sveiką maistą. Konkurso nugalėtojas Šiaulių rajono savivaldybėje Lukas Janiulis iš Bazilionų mokyklos – daugiafunkcio centro nusifotografavo su savo šeimos gydytoja, kuri rūpinasi šeimos nariais ne tik tada, kai jie serga, bet ir prevenciškai.

Antrasis pagrindinio prizo laimėtojas – Tadas Kasparas iš Kelmės rajono Tytuvėnų gimnazijos. Jaunąjį fotografą apdovanojo Šiaulių TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vyr. specialistė Inga Kvedarienė ir Šiaulių TLK direktorius Remigijus Mažeika. Rolando Parafinavičiaus nuotr.

Įdėmus stebėtojas konkurso nugalėtojų nuotraukose galėtų įžvelgti kone tobulą receptą, kaip šeimai būti sveikai: aktyviai leisti laisvalaikį, grūdintis, sportuoti, sveikai maitintis, būti darniai ir harmoningai bei nepamiršti laiku apsilankyti pas savo šeimos gydytoją. 

Šiaulių teritorinės ligonių kasos direktoriaus Remigijaus Mažeikos žodžiais, šeima yra pagrindinė jauno žmogaus ugdytoja, galinti augančiai asmenybei įdiegti sveikos gyvensenos principus. Jeigu prie šeimos darbo prisideda mokykla ir šeimos gydytojo institucija, pavyksta pasiekti išties puikių rezultatų.

Konkurso nugalėtojos iš Mažeikių rajono Lukos Jankutės tėvelis Linas Jankus renginio dalyvių vardu padėkojo Šiaulių teritorinei ligonių kasai už gražią iniciatyvą: „ačiū už tai, kad rūpinatės ne tik sergančiųjų gydymu, bet ir propaguojate sveiką gyvenseną, sveiką šeimą“. 

Po apdovanojimų įteikimo žinomas Šiaulių fotomenininkas Rolandas Parafinavičius jauniesiems fotografams pravedė įdomią pamoką, pakvietė į kūrybines dirbtuves.

Ligonių kasų ir Lietuvos spaudos fotografų klubo prizais buvo apdovanoti: Deimantas Gabalis iš Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos, Tadas Kasparas iš Kelmės rajono Tytuvėnų gimnazijos, Lukas Janiulis iš Šiaulių rajono Bazilionų mokyklos – daugiafunkcio centro, Austėja Čegytė iš Šiaulių miesto Didždvario gimnazijos, Arminas Kumža iš Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos, Skaistė Tumulytė iš Šiaulių miesto Didždvario gimnazijos, Luka Jankutė iš Mažeikių moksleivių techninės kūrybos centro, Laura Deicerytė iš Pakruojo rajono Žeimelio gimnazijos, Rusnė Prokopenko iš Joniškio rajono Žagarės gimnazijos, Justas Einikis iš Plungės Senamiesčio mokyklos, Roberta Micevičiūtė iš Kuršėnų Daugėlių pagrindinės mokyklos, Rokas Giedraitis iš Radviliškio rajono Vaižganto progimnazijos ir Viktoras Pocius iš Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos.

Kontaktai žiniasklaidai:

Irena Budrienė

Šiaulių teritorinės ligonių kasos

Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė

Tel. (8 41) 596 135 El. paštas:irena.budrienė@vlk.lt

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888

 
Twitter MySpace LinkedIn Facebook
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas