Dienos klausimas
Ar žinote, kad sudariusiose sutartį su teritorine ligonių kasa gydymo įstaigose 6–14 m. vaikams sveiki krūminiai dantys yra nemokamai dengiami silantais, apsaugančiais nuo ėduonies?
Taip, žinau.
Ne, nežinau.
Man neaktualu.
Naujienos
PIRMIEJI KVALIFIKUOTI SKUBIOS MEDICINOS GYDYTOJAI JAU PRADEDA SAVO DARBĄ


Šiemet Lietuvos ligoninių priėmimo – skubiosios pagalbos skyriuose paslaugas pradeda teikti pirmieji septyni licencijuoti skubiosios medicinos gydytojai (SMG). Jie pradės įgyvendinti naują integruotos skubiosios medicinos paslaugų modelį, kuris užtikrins pokyčius pacientų aptarnavimo sistemoje.

KĄ DARYTI, JEI ĮSIGIJOTE VAISTĄ, KURIO SUDĖTYJE YRA NEKOKYBIŠKO VALSARTANO?


Sveikatos apsaugos ministerija atkreipia pacientų, vartojančius vaistus su veikliąją medžiaga valsartanas, dėmesį. Dalis pacientų įsigijo vaistus, kurie šiuo metu jau yra atšaukti iš rinkos ir kitą kartą apsilankius vaistinėje bus pasiūlytas kito gamintojo vaistas su ta pačia veikliąją medžiaga.

PRAŠYMAI MOKĖTI PAPILDOMAI DAŽNAI BŪNA NETEISĖTI


Šiaulių teritorinė ligonių kasa primena, kad valstybės laiduojama asmens sveikatos priežiūra Lietuvos sveikatos sistemos įstaigose teikiama nemokamai, už šios priežiūros paslaugas iš paciento negali būti reikalaujama papildomo mokesčio. Gydymo įstaigose, turinčiose sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis dėl gydymo paslaugų išlaidų apmokėjimo, apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu pirminės ambulatorinės, o gavusiems šeimos gydytojo siuntimą – ir stacionarinės, reabilitacijos paslaugos, reikiami tyrimai ir konsultacijos teikiami nemokamai. Už šias paslaugas gydymo įstaigoms sumoka ligonių kasos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.

NEMOKAMA GYDYTOJO SPECIALISTO KONSULTACIJA – TIK SU SIUNTIMU


Šiaulių teritorinė ligonių kasa (TLK) primena, kad nemokama gydytojo specialisto konsultacija pacientui suteikiama, kai jis turi siuntimą dėl konkrečios priežasties: sveikatos problemos, ligos ar profilaktinio sveikatos tikrinimo. Svarbu žinoti, kad nemokamas asmens sveikatos priežiūros paslaugas apdraustajam garantuoja tik pagal paskirtį panaudotas šeimos gydytojo ar gydytojo specialisto siuntimas.

RASTAS BŪDAS, KAIP DAR LABIAU SUMAŽINTI VAISTŲ KAINAS PACIENTAMS


Nuo šiol žmonės už kompensuojamuosius vaistus turės primokėti mažiau, nes keičiasi kompensuojamųjų vaistų kompensavimo lygiai. Tai reiškia, kad valstybė Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis kompensuos dar didesnę dalį pacientų mokamų priemokų už vaistus. Dėl to žmonėms primokėti perkant tam tikrus vaistus vaistinėse reikės mažiau arba išvis nereikės, priklausomai nuo to, koks vaistas bus įsigyjamas.

ĮVEDAMOS KOMPENSUOJAMŲJŲ VAISTŲ „LUBOS“: PACIENTAI SUTAUPYS DAUGIAU NEI 7 MLN. EURŲ

Šių metų liepos 12-ąją įsigalioja naujas Kompensuojamųjų vaistų kainynas, kuriame įvedama maksimali priemoka arba vadinamosios priemokų „lubos“ už kompensuojamuosius vaistus.  Specialistai teigia, kad pacientų priemokos kompensuojamiesiems vaistams per metus sumažės apie 7,3 mln. eurų, o vaistų prieinamumas išliks kaip ir iki šiol.

 
PASIRŪPINKITE SAVO SVEIKATA UŽSIENYJE NEPATIRDAMI ŽALOS


Pastaruoju metu Šiaulių teritorinėje ligonių kasoje Europos sveikatos draudimo kortelių (ESDK) išduodama tris kartus daugiau nei ankstesniais metais – apie 35 tūkstančius per metus. Turintieji šią kortelę gali jaustis saugūs: išvykos metu ištikus ūmiam sveikatos sutrikimui ar traumai, privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apdraustiems asmenims būtinoji medicinos pagalba Europos šalyse teikiama nemokamai.

PRADEDAMA KOMPENSUOTI INSULINO POMPŲ NUOMA


Gerėja medicinos priemonių prieinamumas cukriniu diabetu sergantiems žmonėms. Pacientai, kurių sveikatos priežiūrai reikalingos insulino pompos, jau gali jas išsinuomoti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.  
EUROPOS SĄJUNGOJE ATŠAUKIAMI KAI KURIE VAISTAI, KURIŲ SUDĖTYJE YRA VALSARTANO
Visos Europos nacionalinės valdžios institucijos, įskaitant Lietuvą, atšaukia vaistus, kurių sudėtyje yra valsartano, pagaminto Zhejiang Huahai Pharmaceuticals, Kinijoje. Europos vaistų agentūra (EVA) peržiūri vaistus, kurių sudėtyje yra veikliosios medžiagos valsartano, kurį tiekia kompanija Zhejiang Huahai Pharmaceuticals, esanti Linhai, Kinijoje. 
KOMPENSUOJAMIEJI VAISTAI PIGS – ĮVESTOS PRIEMOKŲ „LUBOS“ KOMPENSUOJAMIESIEMS VAISTAMS


Liepos 12 dieną įsigalios 2018 m. III ketvirčio kompensuojamųjų vaistų kainynas, kuris dar labiau sumažins vaistų kainas pacientams. Nustačius priemokų „lubas“ už kompensuojamuosius vaistus, priemoka negalės viršyti 4,11 eurų, tuo atveju kai vaistas kompensuojamas 100 proc. Be to, nauja vaistų kainodara ir farmacijos kompanijų sumažintos kainos leido sutaupyti nemažai biudžeto lėšų ir pacientų priemokų, tad pradedama kompensuoti dar daugiau veikliųjų medžiagų.

MEDICININĖ REABILITACIJA: APIE KĄ PAMIRŠTA PACIENTAI?


Kiekvienais metais daugiausiai stacionarinių Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis apmokamų medicininės reabilitacijos paslaugų suteikiama vasarą. Tiek medikai, tiek Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai pacientams primena, kad reabilitacijos įstaigos skirtos ne poilsiui, o gydymui ir paslaugos jose teikiamos ištisus metus.
NESKUBĖKITE ATVERTI PINIGINĖS: TYRIMAI, UŽ KURIUOS MOKĖTI NEREIKIA


Į Šiaulių teritorinę ligonių kasą paskambinę gyventojai dažnai teiraujasi, kokie tyrimai atliekami nemokamai, ir kaip elgtis, jei sveikatos priežiūros įstaigoje už juos prašoma susimokėti.

STOROSIOS ŽARNOS VĖŽIU SERGANTIEMS PACIENTAMS BUS UŽTIKRINTAS KOKYBIŠKESNIS GYDYMAS


Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė įsakymą, kuriuo keičiama storosios žarnos vėžiu sergančių žmonių gydymo tvarka. Siekiant užtikrinti pacientų saugumą įvedami griežtesni kokybės reikalavimai gydymo įstaigoms, kurios teikia chirurgijos paslaugas šiems pacientams. Pokyčiai įsigalios nuo 2019 m. sausio 1 dienos.

PERKANT BRANGIUS MEDICINOS PRIETAISUS LĖŠOS BUS NAUDOJAMOS RACIONALIAU


Patvirtintas sveikatos apsaugos ministro įsakymas dėl Brangių medicinos prietaisų (BMP) įsigijimo tvarkos aprašo ir prašymo formos pakeitimo. Siekiant užtikrinti įsigijimo pagrįstumą ir racionalų lėšų panaudojimą, tomografai, angiografai, mamografai, gama kameros ir kita medicininė įranga, kurios kaina viršiją 145 tūkst. eurų nuo šiol bus perkama pagal griežtesnius reikalavimus.

KURŠĖNŲ LIGONINĖ TAMPA SLAUGOS ĮSTAIGA


Nuo liepos 1 dienos Kuršėnų ligoninė tampa slau­gos ir pa­lai­ko­mo­jo gy­dy­mo įstai­ga, kuri plė­tos slau­gos ir pa­lai­ko­mo­jo gy­dy­mo, vi­daus li­gų suau­gu­sių­jų die­nos sta­cio­na­ro, ant­ri­nio ly­gio am­bu­la­to­ri­nes ir spe­cia­li­zuo­tas, dan­tų pro­te­za­vi­mo paslau­gas. Kur­šė­nų ligoninė ne­be­teiks ant­ri­nio ly­gio sta­cio­na­ro pa­slau­gų – ne­be­bus vi­daus li­gų, rea­ni­ma­ci­jos ir in­ten­sy­vios te­ra­pi­jos, bend­ro­sios as­mens svei­ka­tos prie­žiū­ros, die­nos chi­rur­gi­jos pa­slau­gų. Pokyčiai Kuršėnų ligoninėje įgyvendinti vykdant ketvirtojo ligoninių tinklo restruktūrizavimo etapo uždavinius.

DARBĄ PRADEDA NAUJAS VLK VADOVAS


Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymu laikinai vadovauti Valstybinei ligonių kasai prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) paskirtas Viačeslavas Zaksas – VLK direktoriaus pavaduotojas.

PRITARTA SVEIKATOS SISTEMOS STRUKTŪRINEI REFORMAI


Seimas priėmė sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teiktus struktūrinės reformos sveikatos srityje įstatymų pakeitimų projektus. Šios reformos tikslas – didinti pacientams gydymo paslaugų kokybę ir jų prieinamumą pertvarkant sveikatos priežiūros įstaigų tinklą šalyje. Tad buvo sudarytos teisinės prielaidos dabartiniam sveikatos priežiūros tinklui optimizuoti, nustatyti skaidrų ir efektyvų šių gydymo įstaigų valdymo modelį, finansavimą, užtikrinti nepriekaištingą jų vadovų reputaciją. Taip pat regionai buvo įtraukti į sveikatinimo veiklos planavimą, tam steigiant Sveikatinimo veiklos paslaugų valdymo regionines tarybas.

SEIMAS APSISPRENDĖ: BUS LEISTA VAISTAIS PREKIAUTI NE TIK VAISTINĖSE


Seimas priėmė Farmacijos įstatymo pataisas, kuriomis siūlomos net trys naujovės, padėsiančios pacientams reikiamus vaistus gauti greičiau, patogiau ir, svarbiausia, pigiau. Pritarta siūlymui leisti nereceptinius vaistus parduoti ne tik vaistinėse, bet ir kitose vietose, pavyzdžiui prekybos centruose, kitose mažmeninės prekybos vietose, vaistinėms prekiauti internetu receptiniais vaistais pagal elektroninius receptus. Taip pat apsispręsta leisti dienos stacionaro paslaugas teikiančioms įstaigoms steigti vaistines, kurios galėtų pacientams parduoti kompensuojamus vaistus.

MINISTRAS A. VERYGA: SVEIKATOS REFORMA IŠGELBĖS DAUGIAU PACIENTŲ GYVYBIŲ


Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga įsitikinęs, kad mūsų šalies sveikatos sistema jau pribrendo rimtiems pokyčiams ir nebėra kur trauktis atgal. Jei to nebus imtasi, mūsų sveikatos sistemai, kuri šiandien išgyvena sudėtingą laikotarpį, gresia sunkumai, su kuriais vis dažniau susiduria ir pacientai, negalėdami gauti reikiamų paslaugų laiku, ypač regionuose. 

KĄ APIE SVEIKATOS DRAUDIMĄ TURI ŽINOTI VAIKUS AUGINANTYS TĖVELIAI?


Šiaulių teritorinė ligonių kasa primena, kad tam tikrais atvejais žmonės, norėdami nemokamai gauti gydymo paslaugas, turėtų atvykti į teritorinę ligonių kasą (TLK) ir pateikti reikiamus dokumentus dėl jų privalomojo sveikatos draudimo (PSD) patvirtinimo.

KĄ PRIVALU ŽINOTI APIE SVEIKATOS DRAUDIMĄ, BAIGIANT MOKYKLĄ AR STUDIJAS?


Mokyklas ir nuolatines studijas baigiantiems jaunuoliams kiekvieną vasarą tampa ypač aktuali  jų draustumo privalomuoju sveikatos draudimu tema. Vilniaus teritorinė ligonių kasa primena, kad valstybės lėšomis jie yra apdrausti iki šių metų rugpjūčio 31 dienos (imtinai).

 
SAM ŠALIES SAVIVALDYBĖMS PERDAVĖ DAR 22 GMP AUTOMOBILIUS


Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) dar keturiolikai šalies savivaldybių perdavė moderniausios komplektacijos B tipo greitosios medicinos pagalbos (GMP) automobilius. Tai jau trečias per pastaruosius pusantrų metų GMP parko atnaujinimo etapas.

SEIMAS REGLAMENTAVO VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ PRIEVOLĘ PRANEŠTI APIE KORUPCINIUS NUSIKALTIMUS


Nuo kitų metų pradžios įsigalios įstatymas, numatantis valstybės tarnautojų prievolę pranešti apie korupcinius nusikaltimus. Seimas priėmė Korupcijos prevencijos įstatymo pataisas, teisės akte įtvirtindamas valstybės tarnautojų prievolę pranešti apie korupcinius nusikaltimus.

ŠIAULIŲ TERITORINĖ LIGONIŲ KASA PATARIA: VAISTUS VARTOKIME TINKAMAI


Vaistus reikia vartoti tik tuomet, kai jie yra būtini. Deja, pasitaiko atvejų, kai vaistai skiriami ir vartojami be reikalo, netinkamai arba kitaip tariant – neracionaliai. Žmonės be reikalo išleidžia pinigus, o kartais – žaloja sveikatą ir kelia grėsmę gyvybei, todėl  svarbu laikytis racionalaus vaistų vartojimo principų.

GYDYTOJAI REZIDENTAI GALĖS TEIKTI DAUGIAU PASLAUGŲ IR UŽDIRBTI DAUGIAU


Seimas po pateikimo pritarė sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos siūlymui tobulinti gydytojų rezidentų darbo užmokesčio sistemą bei įteisinti etapines kompetencijas. Gerės jaunųjų gydytojų socialinės garantijos, jie galės teikti daugiau gydymo paslaugų, atsižvelgiant į jų pasirengimo lygį.

Archyvas
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas