Dienos klausimas
Ar žinote, kad asmuo gali būti draustas sveikatos draudimu tik vienoje iš Europos Sąjungos, Europos ekonominės erdvės šalių ar Šveicarijos konfederacijoje?
Taip, žinau
Nežinau
Man neaktualu
Naujienos
ĮTEIKTI APDOVANOJIMAI, NESITAIKSTANTIEMS SU KORUPCIJA SVEIKATOS APSAUGOS SISTEMOJE


Penktadienį, gruodžio 15 dieną Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) paminėta Tarptautinė antikorupcijos diena ir  įteikti apdovanojimai už pilietiškumą ir antikorupcines iniciatyvas. Įteikdamas apdovanojimus  gydymo įstaigų,  bendruomenių ir mokyklų atstovams bei moksleiviams, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pabrėžė, kad antikorupcinis visuomenės švietimas yra viena esminių korupcijos prevencijos priemonių.

NUSTATYTI ŽALINGAI ALKOHOLĮ VARTOJANČIUS AR NUO JO PRIKLAUSOMUS PACIENTUS BUS LENGVIAU


Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė įsakymą, leidžiantį gydymo įstaigose pacientams atlikti alkoholio vartojimo testus, kas leistų anksčiau identifikuoti žalingai alkoholį vartojantį ir/ar priklausomybės rizikoje esantį žmogų ir jam padėti. Tokie testai nebus privalomi, juos pildytų tik pageidaujantieji, o tai atliekančioms gydymo įstaigoms bus apmokėta papildomai Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.

ŠIAULIŲ REGIONO GYDYMO ĮSTAIGOS UŽSAKĖ PENKTADALIU DAUGIAU GRIPO VAKCINOS DOZIŲ


Šiaulių teritorinė ligonių kasa kviečia rizikos grupėms priklausančius asmenis pasinaudoti galimybe nemokamai pasiskiepyti nuo gripo, o medikų bendruomenę – aktyviau informuoti pacientus apie Valstybinės ligonių kasos kasmet perkamas sezonines gripo vakcinas, kad kuo daugiau gyventojų būtų paskatinti nemokamai pasiskiepyti nuo gripo. Šiaulių TLK aptarnaujamos zonos gydymo įstaigos šiemet gripo vakcinos dozių užsakė penktadaliu daugiau nei pernai, tačiau medikai pripažįsta, kad rizikos grupėms priklausančių asmenų skiepijimo nuo gripo mastą įmanoma padidinti apie 30 procentų.

SUSITARIMAS DĖL MEDIKŲ ATLYGINIMO DIDINIMO – PASIRAŠYTAS


Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir medikų profesinės sąjungos pasirašė susitarimą bendromis pastangomis siekti tolygaus sveikatos priežiūros specialistų darbo užmokesčio augimo.

PRITARTA 2018 METŲ PSDF BIUDŽETO PROJEKTUI


Seimas patvirtino 2018 metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetą, kuris ateinančiais metais sudarys apie 1,8 mlrd. eurų, o jo išlaidos, palyginti su 2017 m. PSDF biudžetu, padidės 7,4 proc. arba 116,9 mln. eurų.

ŠVENTINIU LAIKOTARPIU KELIAUJANTIEMS PRAVERS EUROPOS SVEIKATOS DRAUDIMO KORTELĖ


Šaltuoju metų laiku, ypač šventiniu laikotarpiu, kai daugeliui žmonių yra atostogų metas, vykstama į Europos šalis. Šių kelionių metu pasitaiko ir susirgti, ir patirti traumų, tuomet prireikia medikų pagalbos ir labai praverčia Europos sveikatos draudimo kortelė (ESDK). Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena keletą dalykų, kuriuos svarbu žinoti apie šį dokumentą.

BALTIJOS ŠALYS BENDRADARBIAUS SKATINDAMOS SVEIKĄ GYVENSENĄ


Lietuvos sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Latvijos sveikatos apsaugos ministrė Anda Čakša ir Estijos sveikatos ir darbo ministras Jevgeni Ossinovski pasirašė ketinimų memorandumą dėl bendradarbiavimo mažinant alkoholio vartojimą, rūkymą ir netinkamos mitybos žalą.

SIŪLOMA LEISTI PRIVERSTINAI GYDYTI PSICHIKOS SUTRIKIMŲ TURINČIUS ŽMONES


Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) parengtai Vyriausybės išvadai, kurioje siūloma pritarti Seimo narės Rimantės Šalaševičiūtės siūlymui suvienodinti teisinį reglamentavimą ir leisti gydyti psichikos sutrikimu sergančius žmones be jų sutikimo.

VIS DAUGIAU PACIENTŲ SLAUGOS PASLAUGAS GAUNA NAMUOSE


Kasmet vis daugiau asmenų gauna slaugos paslaugas namuose. Šiemet šias paslaugas gavo daugiau nei 37 tūkst., pernai – apie 41 tūkstantis pacientų. Atvykę į namus slaugytojai suleidžia gydytojo paskirtus vaistus, daro lašelines infuzijas, ima kraują ar šlapimą tyrimams, gydo žaizdas, atlieka daug kitų ligonio priežiūros paslaugų. 
MINISTRAS A. VERYGA: „SVEIKOS GYVENSENOS AMBASADORIAI – ĮKVEPIANTIS PAVYZDYS“


Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pirmą kartą pagerbė ir apdovanojo tuos, kurie savo pavyzdžiu ar aktyvia veikla, įvairiomis iniciatyvomis ir projektais skatina visuomenę rinktis kitokį – aktyvesnį, sveikesnį, įdomesnį – gyvenimo būdą.

SAM IR VERSLAS BENDRADARBIAUS MAŽINDAMI VAISTŲ KAINAS


Sveikatos apsaugos ministerija kartu (SAM) su Lietuvos verslo konfederacija, Lietuvos vaistinių asociacija bei Vaistų didmeninio platinimo įmonių asociacija pasirašė bendradarbiavimo susitarimą, kuriuo įsipareigojo siekti užtikrinti, kad žmonės vaistus vartotų racionaliai ir patirtų kuo mažesnes išlaidas įsigydami receptinius vaistus. Bendradarbiavimo susitarimu numatoma siekti visų receptinių (ir kompensuojamųjų, ir nekompensuojamųjų) vaistų kainų mažėjimo bei pagrįsto pigiausių vaistų suvartojimo skatinimo.

MAŽIAUSIAS SERGAMUMAS GRIPU – ŠIAULIŲ REGIONE


Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) šalyje didėja.

APIE GALIMYBĘ UŽSISAKYTI NAUJĄ PROTEZĄ VLK INFORMUOS ASMENIŠKAI


Nuo kitų metų sausio 1 d. Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) apie galimybę gauti naują rankų ar kojų protezą, kuris pakeistų anksčiau naudotą, informuos Lietuvos gyventojus registruotais laiškais.

ŠIAULIŲ TERITORINĖ LIGONIŲ KASA SAVO PASLAUGAS GYVENTOJAMS PRISTATĖ PARODOJE


Šiaulių teritorinė ligonių kasa (TLK) lapkričio 30 – gruodžio 2 dienomis savo paslaugas gyventojams pristatė  Šiaulių verslo ir pasiekimų parodoje „Šiauliai 2017“.  Šiaulių TLK stendas, kur lankytojams buvo dalijamos Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) ir teikiamos konsultacijos, sulaukė nemažo susidomėjimo. Šiaulių TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus duomenimis, stende apsilankė apie 5 tūkstančiai šiauliečių ir miesto svečių.

PRITARTA PATOBULINTAM 2018 METŲ PSDF BIUDŽETO PROJEKTUI: DIDĖJA VALSTYBĖS ASIGNAVIMAI


Ministrų kabinetas pritarė patobulintam 2018 metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetui ir grąžina jį Seimui. Ateinančių metų PSDF biudžetas sudarys apie 1,8 mlrd. Eur, o jo išlaidos, palyginti su 2017 m. PSDF biudžetu, padidės 7 proc. arba 116,9 mln. Eur.

ATVERIAMI DUOMENYS APIE E. SVEIKATOS KŪRIMĄ


Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) reiškia susirūpinimą dėl e. sveikatos sistemos, kuriai buvo išleista keliasdešimt milijonų nuo pat jos kūrimo pradžios, tačiau nepaisant tokių investicijų, ji nebuvo tinkamai suprojektuota, nenumatyta maksimali apkrova, dėl ko šiandien ji neretai stringa, sukeldama nepatogumų ja besinaudojantiems. Tad SAM skelbia dokumentus, susijusius su e. sveikatos kūrimo istorija, su kuriais galės susipažinti visi, kuriems įdomi ši tema.

STEBĖTOJŲ TARYBOS POSĖDYJE – IR APIE SUMAŽĖJUSIĄ PACIENTO PRIEMOKĄ UŽ KOMPENSUOJAMUOSIUS VAISTUS


Lapkričio 24 dieną vykusiame Šiaulių teritorinės ligonių kasos Stebėtojų tarybos posėdyje pristatytas 2017 metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto vykdymas bei aptartas 2018 metų sutarčių su asmens sveikatos įstaigomis (ASPĮ) ir vaistinėmis sudarymas. Stebėtojų tarybos nariai atkreipė dėmesį į tai, jog, nuo šių metų liepos patvirtinus naują vaistų kainyną, vidutinė paciento priemoka už Šiaulių TLK veiklos zonos vaistinėse įsigytus kompensuojamuosius vaistus ir medicinos pagalbos priemones 2017 metų III ketvirtį sumažėjo 16 procentų, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai.  

MEDICININĖ KAUKĖ PADEDA IŠVENGTI INFEKCIJOS

Kasdien daugėjant sergančiųjų gripu, ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis ir kitomis oro lašeliniu būdu plintančiomis infekcijomis, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai ragina neprarasti budrumo ir primena apie teisingą nespecifinių prevencinių priemonių naudojimą.  

ŠALYJE AUGA SERGAMUMAS GRIPU IR PERŠALIMO LIGOMIS, MAŽIAUSIAI SERGAMA ŠIAULIŲ REGIONE


Sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) šalyje auga. Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis šių metų 47-ąją savaitę registruotas Šiaulių administracinėje teritorijoje, o didžiausias – Vilniaus administracinėje teritorijoje. Sergamumas gripu ir peršalimo ligomis Lietuvoje auga trečią savaitę iš eilės.

KĄ JAUNUOLIAI TURI ŽINOTI APIE SVEIKATOS PASLAUGAS?


Kad moksleiviams ir studentams būtų lengviau orientuotis privalomojo sveikatos draudimo (PSD) sistemoje Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena keletą svarbių dalykų, kuriuos privalu žinoti kiekvienam jaunuoliui.

LIGONIŲ KASOS: STEBĖSENA ATSKLEIDĖ VAISTŲ SKYRIMO NETOLYGUMUS TARP LIETUVOS REGIONŲ


Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) kasmet atlieka kompensuojamųjų vaistų skyrimo kokybės vertinimą pagal patvirtintus kompensuojamųjų vaistų stebėsenos rodiklius. Specialistų teigimu, stebėsena ne tik mažina kompensuojamųjų vaistų skyrimo netolygumus tarp savivaldybių ir gydymo įstaigų, bet ir skatina racionalų vaistų vartojimą bei didina pacientų gydymo efektyvumą.

KODĖL ARTĖJANT ŠALTAJAM METŲ SEZONUI REIKĖTŲ PASISKIEPYTI NUO GRIPO, ATSAKYTA TELEVIZIJOS LAIDOJE


Lapkričio 23 dieną regioninės Šiaulių televizijos eteryje buvo transliuojama Šiaulių teritorinės ligonių kasos laida, skirta plačiau informuoti gyventojus apie sezonines gripo vakcinas, kurias kasmet perka Valstybinė ligonių kasa, kad rizikos grupių asmenys galėtų nemokamai pasiskiepyti nuo gripo. Šia aktualia tema laidos metu diskutavo Šiaulių teritorinės ligonių kasos direktoriaus pavaduotojas Pranas Nainys, Kontrolės skyriaus vedėja Dalia Ozolienė, Šiaulių centro poliklinikos vadovas Mindaugas Maželis ir šeimos gydytoja Kristina Slonksnė.

SAM PRIMENA: RECEPTUS GALIMA IŠRAŠYTI ILGAM LAIKUI


 

Sveikatos apsaugos ministerijos specialistai primena, kad tam tikromis lėtinėmis ligomis sergantiems pacientams receptus galima išrašyti ilgesniam laikui, nekompensuojamus vaistus vienų metų laikotarpiui, o kompensuojamuosius vaistus – pusei metų. Tokia galimybė egzistuoja keletą metų, bet ja būtų galima naudotis kur kas aktyviau, nei iki šiol. Tai būtų patogiau ir jiems, ir pacientams, kuriems reikėtų rečiau ateiti pas gydytojus receptų.

ŠIAULIŲ TERITORINĖS LIGONIŲ KASOS DARBUOTOJAI DALYVAVO KORUPCIJOS PREVENCIJAI SKIRTAME RENGINYJE


Lapkričio 22 dieną Šiaulių teritorinėje ligonių kasoje apsilankiusi Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio viršininkė Rita Šikšnienė įstaigos darbuotojams pristatė pranešimą apie korupcijos grėsmes, prevenciją, atsakomybę už korupcinio pobūdžio veiksmus bei atsakė į darbuotojams kilusius klausimus.

SAM: VAISTININKAI KARTAIS BE REIKALO PRAŠO RECEPTŲ NERECEPTINIAMS VAISTAMS


Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT), nagrinėjanti žmonių skundus dėl receptinių bei nereceptinių vaistų pardavimų, pastebėjo, kad pasitaiko nemažai tokių žmonių skundų, kai vaistininkai jiems nepardavė nereceptinių vaistų, nors privalėjo tai padaryti.

Archyvas
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas