Dienos klausimas
Ar žinote, kad sudariusiose sutartį su teritorine ligonių kasa gydymo įstaigose 6–14 m. vaikams sveiki krūminiai dantys yra nemokamai dengiami silantais, apsaugančiais nuo ėduonies?
Taip, žinau.
Ne, nežinau.
Man neaktualu.

Pradžia


MAŽEIKIŲ LIGONINĖ ĮPAREIGOTA AKTYVIAU IEŠKOTI GYDYTOJŲ SPECIALISTŲ

Šiaulių teritorinės ligonių kasos direktorius Remigijus Mažeika neseniai dalyvavo Mažeikių rajono savivaldybės  tarybos posėdyje, kuriame pristatė  Mažeikių ligoninės veiklos analizę ir perspektyvas. Kalbėta apie suaugusiųjų ir vaikų stacionarinį gydymą, gydytojų poreikį, elektroninių receptų išrašymą ir kitais klausimais. Pranešėjas informavo apie Mažeikių ligoninės rodiklius, lygino juos su kitomis regiono ir šalies gydymo įstaigomis. Mažeikių ligoninė buvo pagirta už tai, kad sugeba pritraukti nemažai pacientų iš Akmenės, Skuodo rajono.

Mažeikių rajono savivaldybės tarybos posėdis. Savivaldybės nuotr.

Šiaulių teritorinės ligonių kasos direktorius savo pranešime atkreipė dėmesį į sėkmingą Mažeikių ligoninės pertvarką. Sumažinus lovų skaičių, hospitalizacijos rodiklis Mažeikių ligoninėje atitinka europinius reikalavimus. Ligoninės administracijai pavyko žengti ir kitą racionalų žingsnį – optimizuoti etatų skaičių. Mažeikių ligoninės veiklos ataskaitos duomenimis, praėjusių metų pradžioje įstaigoje dirbo 471 darbuotojas, o metų pabaigoje – 429. Atleista buvo įvairių kategorijų specialistų, darbininkų, nepakitęs liko tik gydytojų skaičius – jų ligoninėje yra septyniasdešimt.

 

„Mažeikių ligoninė stipri gydymo įstaiga, tik reikia didinti gydytojų specialistų gretas“, – savo pranešime pabrėžė Šiaulių teritorinės ligonių kasos direktorius Remigijus Mažeika. Šiaulių TLK nuotrauka. 

Pagrindinė ligoninės problema – gydytojų trūkumas. Šiuo metu įstaigai trūksta kone dešimties gydytojų.  Ypač sudėtinga situacija su kai kuriais konsultuojančiais specialistais. Nėra nuolatinio otorinolaringologo, dirba tik vienas kardiologas, nors reikėtų trijų, trūksta endokrinologo, gastroenterologo ir kitų specialistų.

R. Mažeika pateikė informaciją, kad Šiaulių TLK sulaukia skambučių, žodinių Mažeikių gyventojų paklausimų dėl neteisėtų iš pacientų reikalaujamų priemokų už gydytojų specialistų konsultacijas ir kitas paslaugas. „Sveikatos priežiūros paslaugos nemokamai teikiamos visiems apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu gyventojams tose gydymo įstaigose, kurios yra sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis. Šios įstaigos pacientams turi užtikrinti gydymo paslaugų teikimą, jų prieinamumą bei kokybę, pacientams už šias paslaugas papildomai mokėti nereikia, nes už apdraustiesiems suteiktas medicinos paslaugas gydymo įstaigoms iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) moka ligonių kasos“,– sakė R. Mažeika.  

Kontaktai žiniasklaidai:

Irena Budrienė

Šiaulių teritorinės ligonių kasos

Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė

Tel. (8 41) 596 135 El. paštas: irena.budrienė@vlk.lt

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888
Twitter MySpace LinkedIn Facebook
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas