Dienos klausimas
Ar žinote, kad asmeniui sužalojus kitą žmogų, už kurio gydymą ligonių kasos sumoka PSDF lėšomis, žala PSDF biudžetui išieškoma iš ją padariusio fizinio asmens.
Taip, žinau.
Ne, nežinau.
Man neaktualu.

Pradžia


LIGONIŲ KASŲ ATSTOVĖ SUSITIKO SU TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETO BENDRUOMENE

Šiaulių teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vyriausioji specialistė Inga Kvedarienė susitikime su Joniškio Trečiojo amžiaus universiteto bendruomene pristatė pranešimą apie Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas sveikatos priežiūros paslaugas.

Šiaulių teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vyriausioji specialistė Inga Kvedarienė susitiko su Joniškio Trečiojo amžiaus universiteto bendruomene. Šiaulių TLK nuotrauka. 

I. Kvedarienė atkreipė susirinkusiųjų dėmesį, kad apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) ir prie gydymo įstaigos prisirašiusiems asmenims nemokamai teikiamos šeimos gydytojo paslaugos, nemokamai atliekami šeimos gydytojo paskirti tyrimai. Nemokamai teikiamos ir odontologo paslaugos, tarp jų – dantų protezavimas. „Gydymo įstaigoje, prie kurios esate prisirašę, reikės mokėti tik už plombas ar kitas odontologines medžiagas, vienkartines priemones“,– priminė pranešėja.

Kaip gaunamos nemokamos gydytojų specialistų paslaugos?

Apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu asmenims, turintiems šeimos gydytojo siuntimą, gydytojų specialistų paslaugos teikiamos nemokamai. Be siuntimo galima kreiptis į gydytoją dermatovenerologą. Nemokamai suteikiama konsultacija ir tuomet, jei į tą patį specialistą dėl tos pačios priežasties kreipiamasi pakartotinai – kai tęsiamas tyrimas ar gydymas, jei pacientas serga lėtine liga, dėl kurios jam reikalinga ilgalaikė stebėsena, jei pacientui reikalinga būtinoji medicinos pagalba.Turintiems gydytojo siuntimą asmenims stacionarinės paslaugos, tyrimai, vaistai, medicinos pagalbos priemonės taip pat yra nemokami.

Ką svarbu žinoti lankantis gydymo įstaigoje?

Visi apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu turi teisę gauti sveikatos priežiūros paslaugas be papildomo mokesčio. Gydymo įstaigoms už apdraustiesiems suteiktas paslaugas sumoka ligonių kasos, tad antrąkart už tai mokėti nereikia. Kiekvienoje gydymo įstaigoje, sudariusioje sutartį su ligonių kasomis dėl sveikatos priežiūros paslaugų teikimo ir jų išlaidų apmokėjimo PSDF lėšomis, turi būti skelbiamas išsamus nemokamų sveikatos priežiūros paslaugų, teikiamų pagal sutartį su TLK, sąrašas bei šių paslaugų teikimo tvarka ir sąlygos. Be to, gydymo įstaiga privalo informuoti, kad šių paslaugų išlaidos apmokamos PSDF biudžeto lėšomis ir teikiamos be jokio papildomo mokesčio.

Nemokama paslauga apdraustiesiems turi būti pasiūlyta pirmiausiai. Jeigu pacientas šios informacijos neranda, jis turėtų pats tuo pasidomėti – klausti savo gydančiojo gydytojo. Jei gydytojas neatsakys, reikėtų kreiptis į gydymo įstaigos administraciją.

 

Šiaulių TLK informacija

Ligonių kasos kviečia:

 
Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba 8 700 88888.

 

 
Twitter MySpace LinkedIn Facebook
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas