Dienos klausimas
Ar žinote, kad asmeniui sužalojus kitą žmogų, už kurio gydymą ligonių kasos sumoka PSDF lėšomis, žala PSDF biudžetui išieškoma iš ją padariusio fizinio asmens.
Taip, žinau.
Ne, nežinau.
Man neaktualu.

Pradžia


LIGONIŲ KASŲ ATSTOVĖ SUSITIKO SU PLUNGĖS VERSLO IR TECHNOLOGIJŲ MOKYKLOS BENDRUOMENE

Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) Gyventojų aptarnavimo skyriaus vyriausioji specialistė Inga Kvedarienė lankėsi Plungės verslo ir technologijų mokykloje, kur perskaitė pranešimą aktualiais privalomojo sveikatos draudimo (PSD) klausimais, supažindino su pagrindinėmis ligonių kasų funkcijomis, priminė, kad vykstant į kelionę reikėtų pasiimti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), kurią išduoda ligonių kasos.  

Šiaulių teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vyriausioji specialistė Inga Kvedarienė lankėsi Plungės verslo ir technologijų mokykloje. PVTM nuotrauka.

Plungės verslo ir technologijų mokyklos bendruomenei pranešėja papasakojo, kad ligonių kasos sudaro sutartis su sveikatos priežiūros įstaigomis ir apmoka joms už draudžiamiesiems suteiktas asmens sveikatos priežiūros paslaugas. Draudžiamiesiems kompensuoja galūnių, sąnarių ir organų protezų įsigijimo ir protezavimo išlaidas, vaistų ir medicinos pagalbos priemonių įsigijimo išlaidas, sanatorinio-reabilitacinio gydymo išlaidas.

Be to, ligonių kasos finansuoja ligų prevencijos programas, kontroliuoja asmens sveikatos priežiūros paslaugų, apmokamų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto, kiekį ir kokybę bei atlieka PSDF biudžeto lėšų naudojimo analizę. 

Ligonių kasos taip pat kontroliuoja draudžiamiesiems teikiamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą ir tinkamumą, skelbia informaciją apie savo veiklą, informuoja draudžiamuosius apie teikiamas asmens sveikatos priežiūros paslaugas, jų teikimo tvarką ir sąlygas.

Mokyklos bendruomenės atstovai klausė pranešėjos, kodėl vienoje Klaipėdos sveikatos priežiūros įstaigoje reikėjo susimokėti už paslaugas, nors plungiškiai buvo drausti privalomuoju sveikatos draudimu.

I. Kvedarienė paaiškino, kad apdraustieji PSD prieš kreipdamiesi planinės paslaugos turėtų pasidomėti, ar pasirinkta įstaiga yra sudariusi sutartį su jų gyvenamosios vietos teritorine ligonių kasa (TLK), šiuo atveju – su Šiaulių TLK, dėl jiems reikalingos paslaugos apmokėjimo. Tai galima išsiaiškinti susisiekus su ligonių kasos konsultantais arba apsilankius TLK interneto svetainėje. Jeigu įstaiga sudariusi sutartį, paslauga apdraustajam nekainuos, bus apmokėta PSDF biudžeto lėšomis, o jeigu nesudariusi – kainuos.

Ypač svarbu tuo pasidomėti prieš apsilankymą privačioje gydymo įstaigoje, kur pacientų prašoma susimokėti už operaciją arba kitas asmens sveikatos priežiūros paslaugas galimai klaidinant, kad išlaidų kompensaciją jie galės atsiimti ligonių kasoje. Pasirašytinai sutikę sumokėti už paslaugą, kompensacijų gyventojai iš ligonių kasos negali gauti.

Pasitaiko atvejų, kai privačios gydymo įstaigos sutartis su TLK sudaro ne dėl visų sveikatos priežiūros paslaugų apmokėjimo, todėl gali teikti ir mokamas paslaugas. Prieš kreipiantis į tokias  įstaigas, reiktų išsiaiškinti, ar pacientui reikalingos paslaugos bus kompensuojamos ligonių kasų. Svarbu žinoti, kad pas gydytojus specialistus siunčiantis gydytojas pacientui privalo nurodyti bent tris gydymo įstaigas, kuriose galima gauti PSDF biudžeto lėšomis apmokamas paslaugas.

Šiaulių teritorinės ligonių kasos informacija

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba 8 700 88888.

 
Twitter MySpace LinkedIn Facebook
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas