Dienos klausimas
Ar žinote, kad asmuo gali būti draustas sveikatos draudimu tik vienoje iš Europos Sąjungos, Europos ekonominės erdvės šalių ar Šveicarijos konfederacijoje?
Taip, žinau
Nežinau
Man neaktualu

Pradžia


LIGONIŲ KASŲ ATSTOVĖ LANKĖSI TELŠIŲ ŽEMAITĖS GIMNAZIJOJE

Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) gyventojų aptarnavimo skyriaus vyriausioji specialistė Inga Kvedarienė lankėsi Telšių Žemaitės gimnazijoje, kur perskaitė pranešimą aktualiais privalomojo sveikatos draudimo (PSD) klausimais, supažindino su pagrindinėmis ligonių kasų funkcijomis, priminė, kad vykstant į kelionę reikėtų pasiimti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), kurią išduoda ligonių kasos.   

 

Šiaulių TLK nuotrauka.

Gimnazistams ir jų mokytojams pranešėja papasakojo, kad ligonių kasos sudaro sutartis su sveikatos priežiūros įstaigomis ir apmoka joms už draudžiamiesiems suteiktas asmens sveikatos priežiūros paslaugas. Draudžiamiesiems kompensuoja galūnių, sąnarių ir organų protezų įsigijimo ir protezavimo išlaidas, vaistų ir medicinos pagalbos priemonių įsigijimo išlaidas, sanatorinio-reabilitacinio gydymo išlaidas.

Be to, ligonių kasos finansuoja prevencines programas, kontroliuoja asmens sveikatos priežiūros paslaugų, apmokamų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto, kiekį ir kokybę bei atlieka finansinę PSDF biudžeto lėšų naudojimo analizę.  

Ligonių kasos taip pat kontroliuoja draudžiamiesiems teikiamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą ir tinkamumą, skelbia informaciją apie savo veiklą, informuoja draudžiamuosius apie teikiamas asmens sveikatos priežiūros paslaugas, jų teikimo tvarką ir sąlygas.

Gimnazistams priminta, kad vaikams iki 18 metų dantų protezavimo paslaugų išlaidos kompensuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto. Mažiesiems, kurių kramtymo sistema dar vystosi, o protezuojama laikinais dantų protezais, pagamintais iš laboratorijoje ar odontologijos kabinete polimerizuojamų polimerų, arba standartiniais apsauginiais metaliniais vainikėliais, kompensuojama iki 211,04 euro.

Vaikams, kurių kramtymo sistema iš esmės susiformavusi, o protezuojama ilgalaikių konstrukcinių medžiagų dantų protezais, išskyrus dantų protezų gamybai skirtas skaitmenines technologijas, už protezavimo paslaugas kompensuojama iki 1 272,31 euro.

Šiaulių TLK informacija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas