VIZIJA MISIJA VERTYBĖS
Klausiame
Per kiek laiko po karantino telefonu arba internetu pavyksta užsiregistruoti pas gydytoją reikiamoje gydymo įstaigoje?
Iškart ar beveik iškart
Per kelias valandas
Užtrunka apie 1 dieną
Per 2 ar daugiau dienų
Nepavyksta
Naujienos
ŠIAULIŲ TERITORINĖS LIGONIŲ KASOS DARBUOTOJAI MOKĖSI ĮSTAIGOJE KURTI ANTIKORUPCINĘ APLINKĄ

Šiaulių teritorinėje ligonių kasoje (TLK) liepos 21 dieną įvyko susitikimas su Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Antikorupcinio švietimo skyriaus vyriausiąja specialiste Rita Šikšniene, kuri Šiaulių TLK darbuotojams perskaitė pranešimą „Korupcijos samprata ir pasireiškimas Lietuvoje. Antikorupcinės aplinkos kūrimas“. STT atstovė mokymų dalyvius supažindino su aktualiausiais teisės aktais, naujausiais sociologiniais tyrimais, aptarė antikorupcinės aplinkos kūrimo galimybes valstybinėse įstaigose. „Visada džiaugiuosi kvietimu Šiaulių teritorinėje ligonių kasoje skaityti pranešimą, nes Jūsų įstaiga – pažangi. Jūs padedate mums – nustatėte, kad Mažeikių ligoninėje pacientai mokėjo priemokas, ko neturėjo nedaryti“, – susitikimo metu sakė R. Šikšnienė.

LIGONIŲ KASOS: NUPIRKTA VAKCINOS NUO PNEUMOKOKINĖS INFEKCIJOS
Pasaulio mokslininkams aktyviai ieškant vakcinos, galinčios suvaldyti koronaviruso plitimą, specialistai primena, kad aplinkoje gyvena ir kiti pavojingas ligas sukeliantys virusai bei bakterijos. Jų sukeliamų ligų išvengti padeda skiepai. Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) neseniai įsigijo apie 10 tūkst. pneumokokinės vakcinos dozių. Ji skirta privalomuoju sveikatos draudimu apdraustų rizikos grupei priklausančių vaikų ir suaugusiųjų skiepijimui.
SVEIKATOS DRAUDIMAS STUDIJUOJANT SVETUR. KAS ŠIEMET KITAIP?
Kasmet antrą vasaros pusę, kai aprimsta egzaminų karštinė, į teritorines ligonių kasas (TLK) kreipiasi daug Lietuvos jaunuolių, vykstančių studijuoti į užsienį. Būsimieji studentai ir tęsiantieji mokslus svetur teiraujasi, ar reikia ligonių kasai pateikti kokius nors dokumentus, kad nenutrūktų draudimas privalomuoju sveikatos draudimu. Šiemet tuo ypač domisi studijuosiantieji Jungtinėje Karalystėje (JK).
E. SVEIKATA TOLIAU ATKURIAMA, GYDYMO ĮSTAIGOS IR VAISTINĖS PRAŠOMOS LAIKYTIS SAM REKOMENDACIJŲ
Registrų centras toliau bando atkurti serverinės veiklą. Sėkmingai šalinami nustatyti e. sveikatos gedimai, atnaujinamos aplikacijos, tačiau šis procesas imlus laikui. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) prašo medikų, farmacijos specialistų ir visuomenės supratimo. Ministerija nuolat palaiko ryšį su Ekonomikos ir inovacijų ministerija, kuri atsakinga už Registrų centro veiklą, bei pačiu Registrų centru, keičiamasi naujausia informacija.
PAKARTOTINAI SKYRĖ KOMPENSUOJAMUOSIUS SĄNARIŲ ENDOPROTEZUS
Informuojame, kad Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos 2020 m. liepos 17 d. pakartotinai skyrė kompensuojamuosius sąnarių endoprotezus asmenims, kuriems nuo 2019 m. lapkričio 14 d. iki 2020 m. kovo 4 d. buvo skirtas kompensuojamasis sąnario endoprotezas, tačiau dėl karantino paskelbimo Lietuvos Respublikoje nebuvo suderinta operacijos data, ir šių asmenų prašymų skirti kompensuojamąjį sąnario endoprotezą vykdymas buvo sustabdytas, arba šie asmenys buvo išbraukti iš eilės.  
KOL BUS ATKURTA E. SVEIKATA, TRUMPAM BUS GRĮŽTAMA PRIE POPIERINIŲ RECEPTŲ

Po pirmadienio vakarą liūties sukeltų padarinių dauguma Registrų centro tvarkomų registrų ir informacinių sistemų antradienio rytą jau vėl veikė, tačiau vis dar stringa e. sveikatos sistemos veikla. Tai reiškia, kad nėra galimybės tvarkyti sveikatos duomenų e. sveikatos sistemoje, taip  pat išrašyti e. recepto, matyti paciento išdavimo istorijos ar išduoti vaistų ir kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių (MPP) pagal e. receptus. 

SAM TEIKIA REKOMENDACIJAS GYDYMO ĮSTAIGOMS IR VAISTINĖMS, ESANT E. SVEIKATOS SISTEMOS SUTRIKIMAMS

Po pirmadienio vakaro liūties sutrikus VĮ Registrų centro serverinės veiklai ir kol kas laikinai neveikiant Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinei sistemai (ESPBI IS, arba e. sveikata), Sveikatos apsaugos ministerija (SAM ) parengė rekomendacijas gydymo įstaigoms ir vaistinėms, kaip elgtis, kol bus atstatyta įprasta sistemos veikla.

SVEIKATOS DRAUDIMO KORTELĖ PAŠTU – PATOGU IR SAUGU
Ligonių kasos per keturis mėnesius Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK) registruotu laišku nemokamai išsiuntė beveik 10 tūkst. Lietuvos gyventojų. Iš viso per šį laikotarpį buvo išduota 28,6 tūkst. ESDK. Šiuo metu tokias galiojančias korteles turi 550 tūkst. Lietuvos gyventojų.
SERGANTIESIEMS CUKRINIU DIABETU – APIE TEISĘ NEMOKĖTI PRIEMOKOS UŽ VAISTUS IR KITAS AKTUALIJAS
Lietuvos diabeto asociacijos ir Elektrėnų diabeto klubo kvietimu Vilniaus teritorinė ligonių kasa (Vilniaus TLK) cukriniu diabetu sergančiųjų savarankiško gyvenimo įgūdžių ugdymo mokymuose pristatė šiai žmonių grupei svarbias aktualijas ir pagrindinę naujovę – daliai gyventojų suteiktą teisę nemokėti paciento priemokos.
PSD VALSTYBĖS LĖŠOMIS: KĄ REIKIA ŽINOTI?
Dalis valstybės lėšomis privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) draudžiamų žmonių turėtų kreiptis į teritorinę ligonių kasą (TLK) ir pateikti jų teisę į PSD pagrindžiančius dokumentus. Specialistai primena, kad tokių dokumentų nepateikusiųjų gydymo įstaigose gali laukti netikėtumai.
Archyvas
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas
Kaip mus rasti?


Apklausa

Vaistų komitetas

Pasitikrinti savo PSD draustumą

Elektron. prašymas išduoti Europos sveikatos draudimo kort.

Projektas

Ką svarbu žinoti užsienyje gyvenantiems lietuviams 

Informacija apie PSD

Informacija - vaizdinė medžiaga

Nuoroda į esveikata.lt

E. sveikata naudojimo gairės

Valstybinė mokesčių inspekcija 

Grįžtamojo ryšio modelio projektas

Antibiotikus vartok atsakingai

TLK-10-AM, ACHI ir kodavimo standartų el. vadovas

Viskas apie DRG

 SODRA

Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalas