Dienos klausimas
Ar žinote, kad Europos sveikatos draudimo kortelė garantuoja būtinosios medicinos pagalbos paslaugų išlaidų kompensavimą, tik jei paslaugos buvo suteiktos valstybinei sveikatos sistemai priklausančioje gydymo įstaigoje?
Taip, žinau
Ne, nežinau
Man neaktualu
Naujienos
NUO SAUSIO 1 DIENOS PRADĖS VEIKTI IŠANKSTINĖ PACIENTŲ REGISTRACIJOS SISTEMA


Nuo sausio 1 d. gydymo įstaigos bus kviečiamos jungtis prie išankstinės pacientų registracijos (IPR) sistemos, tad jau kitais metais pacientams taps lengviau užsiregistruoti pas gydytojus. Pradėjus pacientus pas gydytoją registruoti per šią sistemą paslaugas suteikti bus galima greičiau nei dabar. IPR sistema leis pacientams nuotoliniu būdu rezervuoti priėmimo laiką, gauti pranešimus ir priminimus apie numatytą apsilankymą pas gydytoją, atšaukti apsilankymą, internete stebėti visų savo planuojamų bei įvykusių apsilankymų istoriją. Pacientai taip pat galės jiems įprastu būdu užsiregistruoti atvykę į gydymo įstaigą arba telefonu, taip kaip daroma šiuo metu. 

ŠIAULIŲ IR KAUNO KARDIOLOGŲ PROFESINĖ PARTNERYSTĖ DUODA PUIKIŲ REZULTATŲ


Šiaulių teritorinės ligonių kasos direktorius Remigijus Mažeika rugsėjo 20 dieną dalyvavo IV-ojoje jungtinėje kardiologų konferencijoje, kurią surengė Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro ir Lietuvos sveikatos mokymo universiteto klinikos specialistai bei Kauno krašto kardiologų draugija. Konferencija vyko Panevėžio rajone esančiame Bistrampolio dvare.

EUROPOS SPORTO SAVAITĖ KVIEČIA SENJORUS DAUGIAU JUDĖTI


Lietuvoje startuoja Europos komisijos inicijuoto projekto „BEACTIVE“ Europos sporto savaitė. Jos metu šalies gydymo įstaigose gyventojai galės išvysti stendus, skatinančius senjorus kasdien būti fiziškai aktyvesniems.
ŠIAULIŲ TLK VEIKLOS ZONOJE GEROKAI SUMAŽĖJO PACIENTŲ PRIEMOKOS UŽ KOMPENSUOJAMUOSIUS VAISTUS


Per pirmąjį šių metų pusmetį pacientų priemokos už Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) veiklos zonos gydymo įstaigose išrašytus kompensuojamuosius vaistus ir medicinos pagalbos priemones sumažėjo 750 tūkstančių eurų, o Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų vaistams išleista 1, 17 milijono eurų mažiau nei per tą patį laikotarpį pernai. Tai leido kompensuoti naujus vaistus bei medicinos pagalbos priemones.

LIETUVA IR LATVIJA BENDRADARBIAUS GELBSTINT ŽMONIŲ GYVYBES


Ministrų kabinetas suteikė sveikatos apsaugos ministrui A. Verygai įgaliojimus pasirašyti bendradarbiavimo susitarimą su Latvija dėl greitosios medicinos pagalbos paslaugų teikimo pasienyje. Pasirašius šią sutartį Lietuvos arba Latvijos GMP stotys, ištikus nelaimei, kai kyla grėsmė gyvybei, galėtų teikti paslaugas kaimyninės šalies pasienyje esantiems žmonėms.   

DIDINAMAS SLAUGOS PASLAUGŲ PRIEINAMUMAS


Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui nustatyti naujus sveikatos priežiūros paslaugų kriterijus, kurie leis pagerinti palaikomojo gydymo ir slaugos bei paliatyviosios pagalbos paslaugų prieinamumą gyventojams. 

SEIMAS SVARSTYS, AR ĮTEISINTI VERTINIMO KRITERIJUS GYDYMO PASLAUGOMS

Seimas po pateikimo pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui pakeisti asmens sveikatos priežiūros paslaugų, apmokamų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų, sąrašo sudarymo ir keitimo tvarką. Seimo komitetuose bus svarstomas siūlymas, jog į PSDF biudžeto lėšomis apmokamų gydymo paslaugų sąrašą būtų įtrauktos tik tos paslaugos, kurios atitiktų keliamus kriterijus.

SEIME SVARSTOMA, KAIP SUGRIEŽTINTI PSICHOAKTYVIŲJŲ MEDŽIAGŲ PATEKIMĄ Į RINKĄ

Seimas po pateikimo pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui sumažinti pavojingų psichiką veikiančių medžiagų pasiūlą ir vartojimą, nustatant griežtesnį jų reglamentavimą. Tai numatyta Narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrolės įstatymo pakeitimo projekte, kuris toliau bus svarstomas Seimo komitetuose.   

SPECIALISTAI KVIEČIA VYRUS LAIKU PASITIKRINTI SVEIKATĄ


Rugsėjo 15-ąją minima Pasaulinė kovos su prostatos vėžiu diena. Tai vienas dažniausių onkologinių susirgimų Lietuvoje – prostatos vėžio diagnozę kasmet išgirsta apie 2 tūkstančiai vyrų. Sergamumas šio tipo vėžiu mūsų šalyje viršija Europos vidurkį, o mirštamumas jį gerokai lenkia. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai primena: ankstyva diagnostika gali padėti išvengti prostatos vėžio arba gerokai sušvelninti ligos pasekmes bei išsaugoti paciento gyvybę.

STARTUOJA PROJEKTAS „100 IDĖJŲ LIETUVOS ŠEIMOS MEDICINAI“


Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kviečia Lietuvos žmones teikti pasiūlymus ir idėjas, kaip pagerinti šeimos mediciną šalyje. Pasiūlymus teikti kviečiami medikai, pacientai ir visi pirminės sveikatos priežiūros plėtrai neabejingi žmonės.

PRITARTA SIŪLYMUI TOBULINTI GYDYMO ĮSTAIGŲ VADOVŲ ALGOS APSKAIČIAVIMO TVARKĄ

Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) rengtai Vyriausybės išvadai dėl Seimo narių A. Kubilienės, D. Kaminsko ir V. Ačienės siūlymų  tobulinti gydymo įstaigų vadovų darbo užmokesčio reglamentavimą. SAM parengtoje Vyriausybės išvadoje siūloma pritarti Seimo narių siūlymams tobulinti viešųjų įstaigų vadovų ir jų pavaduotojų darbo užmokesčio reglamentavimą. Papildomai siūloma tobulinti įstatymo projektą numatant, kad vertinant darbo užmokesčio pastoviąją dalį turėtų būti įvertinti ir įstaigų praėjusiais kalendoriniais metais gautų pajamų dydžiai iš PSDF biudžeto, gydytojų ir slaugytojų faktiškai užimtų etatų skaičius bei gydytojų ir slaugytojų vieno mėnesio darbo užmokesčio svertinis vidurkis. Tai leistų įvertinti gydytojų ir slaugytojų skirtingą etatų skaičiaus santykį ir atspindėti realų vieno mėnesio darbo užmokesčio vidurkį.

SIEKDAMOS GERINTI APTARNAVIMO KOKYBĘ LIGONIŲ KASOS KLAUSIA GYVENTOJŲ NUOMONĖS


„Mums labai svarbi Jūsų nuomonė apie Valstybinės ligonių kasos (VLK) ir teritorinių ligonių kasų (TLK) teikiamas administracines paslaugas ir gyventojų aptarnavimo kokybę. Būsime dėkingi, jei skirsite kelias minutes ir užpildysite anoniminę apklausos anketą“, – rašoma ligonių kasų interneto svetainėse skelbiamoje elektroninėje anketoje, skirtoje gyventojų aptarnavimo kokybei įvertinti.

MEDIKŲ ATLYGINIMAMS DIDINTI GEGUŽĘ IR BIRŽELĮ PANAUDOTA PER 80 PROCENTŲ TAM SKIRTŲ LĖŠŲ

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymu sudaryta darbo užmokesčio monitoringo darbo grupė išanalizavo duomenis, kaip kito medikų atlyginimai nuo gegužės 1 dienos, kai darbo užmokesčio fondas buvo padidintas beveik 100 mln. eurų. Duomenys rodo, kad gegužės ir birželio mėnesiais medikų atlyginimams buvo panaudota 83 procentais visų šiam laikotarpiui iš PSDF biudžeto skirtų lėšų.

ATKREIPĖ STUDENTŲ DĖMESĮ: GYDYMO ĮSTAIGA TAIP PAT SVARBI KAIP BŪSTAS


Dauguma šiemet pradėjusių studijuoti jaunuolių jau įsikūrė naujuose namuose – persikėlimo į kitą miestą, buto nuomos ir panašūs rūpesčiai bemaž baigti. Tačiau kiek pakeitusių gyvenamąją vietą studentų jau apsvarstė, kur kreipsis dėl ligos ar medicininių pažymų? Vilniaus teritorinė ligonių kasa pastebi, kad įprastai jaunuoliai apie tai pagalvoja vėlokai – tik sunegalavę.

EMOCINĖ PAGALBA: PASKELBTI VISŲ LIETUVOJE VEIKIANČIŲ CENTRŲ SĄRAŠAI


Mūsų šalyje, kaip ir visame pasaulyje, daugėja emocinių sutrikimų – nerimo ir depresijos atvejų. Lietuva, deja, vis dar pirmauja Europoje pagal savižudybių skaičių. Šiandien minint Pasaulinę savižudybių prevencijos dieną, Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) atstovai ragina gyventojus ištikus emocinei krizei neužsisklęsti savyje, o drąsiai kreiptis pagalbos į specialistus. Tiek psichologų, tiek psichiatrų paslaugos teikiamos nemokamai ir jas galima gauti visoje Lietuvoje. 

PACIENTAI SENIAI TO LAUKĖ: KOMPENSUOS REIKALINGAS ORTOPEDIJOS PRIEMONES
Į kompensuojamųjų ortopedinių techninių priemonių sąrašą nuo šiol įtraukti laikini gydomieji akių protezai bei peties-alkūnės-riešo įtvarai. Laikinuosius akių protezus privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apdrausti žmonės jau gali gauti nemokamai, tuo tarpu peties-alkūnės-riešo įtvarus gaminančios ortopedijos įmonės vis dar kviečiamos teikti paraiškas dėl sutarčių su ligonių kasa sudarymo.
LIGONIŲ KASOS: PRIEMOKOS UŽ VAISTUS JAU SUMAŽĖJO PERPUS


Liepos viduryje įsigaliojus naujajam Kompensuojamųjų vaistų kainynui ir padidinus vaistų kompensavimo lygius, pacientų išlaidos vaistų priemokoms jau pirmąjį pokyčių mėnesį sumažėjo beveik dvigubai – 1,8 karto. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai neabejoja, kad įvestos naujovės taps reikšminga finansine parama milijonui šalies pacientų.
TARPVALSTYBINĖ SVEIKATOS PRIEŽIŪRA UŽTIKRINA ES ŠALIŲ GYVENTOJAMS GALIMYBĘ GYDYTIS SVETUR, BET GALI TEKTI PRIMOKĖTI


Į Šiaulių teritorinę ligonių kasą kreipėsi kraštiečiai, svarstantys galimybę pasinaudoti tarpvalstybinės sveikatos priežiūros paslaugomis. Žmonėms paaiškinta, kad tokia galimybė yra, bet svarbu žinoti, ir tai, kad užsienyje sveikatos priežiūros paslaugos dažniausiai kainuoja brangiau, todėl pacientui gali tekti už jas primokėti iš savo kišenės.

GYDYMO ĮSTAIGOS IR VAISTINĖS KVIEČIAMOS PRISIDĖTI PRIE VISUOMENĖS INFORMAVIMO
Rugpjūčio 20 d. Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) pradėjo neribotą laiką truksiantį ir visą Lietuvą apimsiantį vaizdo komunikacijos projektą – „Žinoti sveika“. Gydymo įstaigos, vaistinės kviečiamos prisidėti prie informavimo kampanijos, siekiant  padėti visuomenei įgyti daugiau naudingų žinių sveikatos apsaugos srityje.
Archyvas
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas