VIZIJA MISIJA VERTYBĖS
Dienos klausimas
Ar žinote, kad galite gauti kompensaciją už tarpvalstybinę sveikatos priežiūra, jeigu asmens sveikatos priežiūros paslaugos buvo suteiktos kitoje ES ar EEB šalyje?
Taip, žinau
Nežinau
Man neaktualu
Naujienos
LIGONIŲ KASOS: NEMOKAMI SKIEPAI NUO ROTAVIRUSO INFEKCIJOS APSAUGOJO JAU 28 TŪKSTANČIUS VAIKŲ


Į vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių įtraukus nemokamus skiepus nuo rotavirusinės infekcijos, per daugiau nei metus paskiepyta jau 28 tūkst. vaikų. Be to, pradėjus skiepijimus, žymiai – net 24 proc. – sumažėjo kasmet dėl šios infekcijos į ligoninę guldomų ligonių skaičius, praneša Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai.
SAM PAAIŠKINA, KAIP PRAKTIŠKAI VEIKS „ŽALOS BE KALTĖS“ MODELIS
Nuo Naujųjų metų įsigaliojo „žalos be kaltės“ modelis, užtikrinsiantis, kad pacientai galės greičiau ir paprasčiau gauti kompensaciją, jei jų sveikatai buvo padaryta žala. Tokios praktikos šalyje iki šiol niekada nebuvo, tad, pasak sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, natūralu, kad žmonėms kyla praktinių klausimų, į kuriuos turi būti atsakyta.
SUFORMUOTA KOMISIJA, VERTINSIANTI PACIENTAMS PADARYTĄ ŽALĄ
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naujai sudarytą Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisiją (Žalos komisija), vertinsiančią pacientams padarytą žalą pagal naująjį „žalos be kaltės modelį“. Joje dirbs 7 nariai, deleguoti institucijų ir pacientų teises ginančių nevyriausybinių organizacijų.
VYRIAUSYBĖ DETALIZAVO TVARKĄ DĖL „ŽALOS BE KALTĖS“
Ministrų kabinetas posėdyje patvirtino taisykles, aiškiai numatančias tvarką, kaip pacientai turėtų kreiptis kompensacijos dėl jų sveikatai padarytos žalos. Tai – paskutinis žingsnis, leisiantis užtikrinti, kad „žalos be kaltės“ modelis veiktų visa apimtimi, o pacientai kompensaciją gautų greičiau ir paprasčiau.
GERINAMAS PSICHOTERAPIJOS PASLAUGŲ PRIEINAMUMAS
Nuo sausio 1-osios vaikams, paaugliams ir suaugusiesiems, turintiems psichikos ar elgesio sutrikimų, Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis bus apmokama daugiau psichoterapijos seansų, nei iki šiol, kuriuos atlikti galės ir daugiau specialistų, įgijusių reikiamą kvalifikaciją. Tai, tikimasi, sustiprins teikiamos pagalbos kokybę bei padės užtikrinti, kad, kai įmanoma, pacientai būtų gydomi taikant psichologines intervencijas, o ne vaistus.
VLK PRIMENA: NUO SAUSIO KEIČIASI PRIVALOMOJO SVEIKATOS DRAUDIMO ĮMOKOS
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad nuo šių metų sausio 1 dienos minimaliai mėnesinei algai (MMA) pakilus iki 607 Eur, atitinkamai didėja ir privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokos.
PLUNGĖS „SAULĖS“GIMNAZIJOS MOKSLEIVIAI DOMĖJOSI EUROPOS SVEIKATOS DRAUDIMO KORTELE
Plungės Saulės gimnazijoje

Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Inga Kvedarienė susitikime su Plungės „Saulės“ gimnazijos baigiamųjų klasių mokiniais papasakojo apie valstybės garantuojamą sveikatos priežiūrą moksleiviams ir studentams. Ligonių kasų atstovė taip pat priminė, kad artėjant žiemos atostogų sezonui pravartu turėti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), kurią išduoda teritorinės ligonių kasos. Be to, svarbu žinoti, kokias sveikatos priežiūros paslaugas, lankantis Europos šalyse, apdraustajam garantuoja ESDK.

MAŽUOSIUS DIENOS CENTRO LANKYTOJUS PASIEKĖ ŠIAULIŲ TLK KOLEKTYVO DOVANOS
Motinos Teresės šeimų namuose

Vakar Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) kolektyvo atstovai kartu su vadove Dalia Miniauskiene apsilankė Motinos Teresės šeimų namuose, kur vaikų dienos centro „Aš ir draugai“ vaikams įteikė kalėdinių dovanų – įvairių piešimo ir kitų lavinimo priemonių.

LIGONIŲ KASOS KONFERENCIJOJE KALBĖTA APIE IŠŠŪKIUS, PATIRTĮ, GLOBALIAS TENDENCIJAS
Panevėžio TLK metinė konferencija

Panevėžio teritorinė ligonių kasa (Panevėžio TLK), kaip kasmet prieš didžiausias metų šventes, organizavo metinę konferenciją, skirtą nuveiktiems darbams aptarti ir naujų metų iššūkiams apžvelgti. Į renginį šįmet kviesti visi sutartiniai partneriai – ne tik Panevėžio, bet ir kitų teritorinių ligonių kasų (TLK) veiklos zonos gydymo įstaigų vadovai, taip pat Panevėžio ir Utenos apskričių savivaldybių, visuomenės sveikatos biurų, „Sodros“, pacientų organizacijų, visų ligonių kasų ir kt. partnerių atstovai.

PASIDŽIAUGTA PAGALBINIO APVAISINIMO REZULTATAIS, VAISTŲ KOMITETO VEIKLA
Konferencija Panevėžyje

Panevėžyje į konferenciją susirinkę visų teritorinių ligonių kasų (TLK) atstovai bendrai aptarė ir Panevėžio teritorinės ligonių kasos (Panevėžio TLK) partneriams pirmą kartą pristatė skirtingas savo veiklas, kuriose 2017–2019 metais buvo matomi ryškūs rezultatai.

Archyvas
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas
Kaip mus rasti?Vaizdo medžiaga

Leidiniai

E. valdžios vartaiGyventojų aptarnavimo vertinimo apklausa

Vaistų komitetas

Pasitikrinti savo PSD draustumą

Šiaulių teritorinė liginių kasa įspėja

Ką svarbu žinoti užsienyje gyvenantiems lietuviams 

Informacija apie PSD

Informacija - vaizdinė medžiaga

Nuoroda į esveikata.lt

E. sveikata naudojimo gairės

Valstybinė mokesčių inspekcija 

Grįžtamojo ryšio modelio projektas

Antibiotikus vartok atsakingai

TLK-10-AM, ACHI ir kodavimo standartų el. vadovas

Elektron. prašymas išduoti Europos sveikatos draudimo kort.

Viskas apie DRG

 SODRA

Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalas