Dienos klausimas
Ar žinote, kad sudariusiose sutartį su teritorine ligonių kasa gydymo įstaigose 6–14 m. vaikams sveiki krūminiai dantys yra nemokamai dengiami silantais, apsaugančiais nuo ėduonies?
Taip, žinau.
Ne, nežinau.
Man neaktualu.
Naujienos
REIKALINGA SLAUGA: KĄ BŪTINA ŽINOTI?


Slaugos poreikis Lietuvoje didėja, tad sunkiai sergantys mūsų šalies gyventojai jiems reikalingas slaugos paslaugas gali gauti ne tik ligoninėje, poliklinikoje, bet ir savo pačių namuose. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai primena, ką būtina žinoti apie slaugos paslaugas, kurias gali gauti privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti (PSD) žmonės.
SUSITIKIME SU RADVILIŠKIO KRAŠTO BENDRUOMENE KALBĖTA APIE NEMOKAMAS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS PASLAUGAS


Šiaulių teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Dalia Miniauskienė susitikime su Radviliškio krašto bendruomene pristatė pranešimą apie Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamos sveikatos paslaugas. D. Miniauskienė atkreipė susirinkusiųjų dėmesį, kad apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) ir prie gydymo įstaigos prisirašiusiems asmenims nemokamai teikiamos šeimos gydytojo paslaugos, nemokamai atliekami šeimos gydytojo paskirti tyrimai. Nemokamai teikiamos ir odontologo paslaugos, tarp jų – dantų protezavimas. „Gydymo įstaigoje, prie kurios esate prisirašę, reikės mokėti tik už plombas ar kitas odontologines medžiagas, vienkartines priemones“, – priminė pranešėja.

PAGERĖJO VAISTŲ IR MEDICINOS PAGALBOS PRIEMONIŲ PRIEINAMUMAS


Iki šių metų liepos įgyvendinti vaistų kainodaros politikos pakeitimai leido sutaupyti pacientų bei Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų ir sumažinti kompensuojamųjų vaistų bei medicinos pagalbos priemonių kainas. Pacientų priemokos už vaistus ir medicinos pagalbos priemones sumažėjo 18 proc., o maždaug 7 mln. eurų sumažėjusios PSDF išlaidos leido pradėti kompensuoti naujus vaistus bei medicinos pagalbos priemones.

TURIU REGOS SUTRIKIMŲ: KAS PRIKLAUSO NEMOKAMAI?


Kasmet daugėja žmonių, turinčių įvairių regėjimo sutrikimų. Dažnas nežino, kas jam priklauso, jeigu jis yra apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu (PSD). Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai pataria, kur ir dėl kokių nemokamų paslaugų PSD apdrausti žmonės turėtų kreiptis.   
PACIENTAS GALI RINKIS PSDF BIUDŽETO LĖŠOMIS APMOKAMAS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS PASLAUGAS


Į Šiaulių teritorinę ligonių kasą (TLK) neseniai kreipėsi keli pacientai, kuriems privačioje klinikoje buvo atliktos planinės operacijos. Kadangi šie pacientai privačiai įstaigai susimokėjo už gydymo paslaugas, iš ligonių kasos paprašė kompensacijos. Primename, kad teisės aktai nenumato tiesioginio sveikatos priežiūros paslaugų išlaidų kompensavimo gyventojams, todėl, savo noru sumokėję už paslaugą, kompensacijų iš ligonių kasos gyventojai negavo. Jeigu pacientai būtų pasirinkę operacijas vienoje iš įstaigų, sudariusių sutartį su Šiaulių TLK, jiems paslaugos būtų nekainavusios. Ligonių kasa būtų apmokėjusi įstaigoms už pacientams suteiktas paslaugas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto.

KAIP KLAUSOS SUTRIKIMŲ TURINČIAM ŽMOGUI GAUTI NEMOKAMĄ KLAUSOS APARATĄ?


Šiaulių teritorinė ligonių kasa sulaukia gyventojų klausimų, kaip klausos sutrikimų turinčiam žmogui gauti nemokamą klausos aparatą. Primename, kad pacientas, kuriam reikia klausos aparato, pirmiausia turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris nukreips pas gydytoją specialistą. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamą klausos aparatą pagal nustatytas medicinines indikacijas gali skirti tik gydytojas otorinolaringologas, kuris, įvertinęs paciento sveikatą ir nustatęs klausos aparato poreikį, išduoda medicinos dokumento išrašą (forma 027/a).

TĖVAI RAGINAMI NELAUKTI RUGSĖJO


Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai atkreipia dėmesį, kad per pirmąjį šių metų pusmetį šeimos gydytojai profilaktiškai patikrino kiek  daugiau nei 160 tūkst. vaikų. Šių paslaugų galėtų būti suteikta ir daugiau, jei tėvai su savo atžalomis neatidėliotų vizito pas šeimos gydytojus. Pernai šeimos gydytojai profilaktiškai patikrino per 440 tūkstančių vaikų.

EUROPOS VAISTŲ AGENTŪROS PIRMINĖS IŠVADOS DĖL VALSARTANO SAUGUMO – TIESIOGINIO PAVOJAUS PACIENTŲ SVEIKATAI NĖRA


Europos vaistų agentūra (EVA) pateikė pirminio įvertinimo duomenis dėl galimo poveikio pacientų sveikatai, kurie vartojo vaistinius preparatus, turinčius veikliosios medžiagos valsartano, pagaminto kompanijoje „Zhejiang Huahai Pharmaceuticals“ Kinijoje. Šio gamintojo pagamintoje veikliojoje medžiagoje buvo rasta N-nitrosodimetylamino (NDMA) priemaišų.

SVEIKATOS DRAUDIMO MOKESČIO DU KARTUS MOKĖTI NEREIKIA


Šiaulių teritorinė ligonių kasa kasdien sulaukia svetur išvykusių kraštiečių klausimų, kaip jiems ar jų artimiesiems išvengti Lietuvoje besikaupiančių privalomojo sveikatos draudimo (PSD) skolų. Primename, jog PSD įmokas reikia mokėti tik vienoje šalyje, paprastai ten, žmogus dirba ir moka mokesčius. Vadinasi, jei žmogus dirba ir moka PSD Lietuvoje, jis neturėtų šio mokesčio mokėti kitoje šalyje, o jei dirba ir moka mokesčius kitoje šalyje, jis neturi mokėti šių įmokų Lietuvoje.

NĖŠČIOSIOMS BUS ATLIEKAMA DAUGIAU TYRIMŲ


Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė įsakymą, kuriuo papildomas nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių priežiūros tvarkos aprašas, įtraukiant į jį daugiau reikalingų tyrimų. Taip bus galima anksčiau nėščiosioms nustatyti lėtines ligas bei rizikos atvejus ir apsaugoti mamas bei jų kūdikius. Papildomi tyrimai nėščiosioms bus atliekami nuo 2019 m. sausio 1 dienos.

PAMINĖTA PASAULINĖ HEPATITO DIENA

Liepos 28 d. pasaulyje ir Lietuvoje paminėta Pasaulinė hepatito diena. Šalyje skaičiuojama apie 50-80 tūkst. sergančiųjų šia liga. Lietuvos pacientams, sergantiems 1 genotipo lėtiniu hepatitu C, pradėjus kompensuoti gydymą naujos kartos vaistais be interferono, šio gydymo efektyvumas siekia beveik 100 proc. 

APDRAUSTIESIEMS PSD UŽ MAGNETINIO REZONANSO TOMOGRAFIJOS TYRIMUS PAPILDOMAI MOKĖTI NEREIKIA


Šiaulių teritorinė ligonių kasa sulaukia gyventojų klausimų, ar  reikia mokėti už magnetinio rezonanso tomografijos (MRT) tyrimus? Primename, kad apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) su gydytojo siuntimu už MRT papildomai mokėti nereikia.

MEŠKUIČIŲ LIGONINĖJE TEIKTOS PALAIKOMOJO GYDYMO IR SLAUGOS PASLAUGOS PERKELIAMOS Į KURŠĖNŲ LIGONINĘ


Meškuičių palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė nuo liepos 1 dienos nebeteikia slaugos paslaugų. Minėtos paslaugos teikiamos Kuršėnų ligoninėje. Atlikus pastato rekonstrukciją, vietoj Meškuičių palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės veiks socialinės globos įstaiga – neseniai vykusiame posėdyje nusprendė Šiaulių rajono taryba.

GYDYTOJAS LIEPIA NUSIPIRKTI PRIEMONIŲ OPERACIJAI: KADA TO DARYTI NEREIKIA?
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina apdraustus privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) žmones, gydomus ligoninėse, neskubėti savo lėšomis įsigyti vaistų, medicinos pagalbos priemonių (MPP). Paciento gydymui būtinus vaistus, MPP turi pirkti pačios įstaigos ir panaudoti juos gydymo metu. 
SUAUGUSIŲJŲ FIZINIO AKTYVUMO PIRAMIDĖ


Gausių mokslinių tyrimų duomenys rodo, kad visame pasaulyje dauguma suaugusiųjų ir vaikų yra nepakankamai fiziškai aktyvūs ir fizinio aktyvumo lygis toliau laipsniškai mažėja visose amžiaus grupėse.

NEDELSIANT ATŠAUKIAMI DAR VIENI VAISTAI: SUPAINIOTOS PAKUOTĖS

Pirmadienį Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) paskelbė, jog nedelsiant iš rinkos atšaukiami vaistiniai preparatai „Morphin Sanitas“ ir „Atropino sulfatas Sanitas“, nes nežinomas kiekis ampulių buvo supakuotos ne į tas dėžutes.

VAIKŲ DANTIS PADEDA APSAUGOTI NEMOKAMA SILANTAVIMO PASLAUGA


Šiaulių teritorinė ligonių kasa dažnai sulaukia tėvelių klausimų, nuo kokio amžiaus vaikams pradedama teikti nemokama dantų silantavimo paslauga. Primename, kad dantukų padengimas silantais kompensuojamas 6-14 metų vaikams, nes taip numatyta teisės aktuose, reglamentuojančiuose vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis ir išlaidų kompensavimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto tvarką.

RECEPTUS VAISTAMS BUS GALIMA PRASITĘSTI NUOTOLINIU BŪDU


Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė įsakymą, kuriuo šeimos medicinos paslaugas teikiančios gydymo įstaigos įgalinamos pacientams vaistų receptus pratęsti nuotoliniu būdu. Taip pat nuotoliniu būdu bus galima skirti pacientams pakartotinius tyrimus. Ši naujovė įsigalios nuo rugsėjo 1 dienos.

Archyvas
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas