Dienos klausimas
Ar žinote, kad ligonių kasoje galite gauti informaciją, kiek kainavo jūsų gydymasis ligoninėje?
Taip, žinau.
Ne, nežinau.
Man neaktualu

Pradžia


SURENGTAS SEMINARAS APIE KIBERNETINĮ SAUGUMĄ

Balandžio 18–19 dienomis Šiaulių teritorinėje ligonių kasoje (TLK) surengtas seminaras apie kibernetinį saugumą, kurį vedė Nacionalinio kibernetinio saugumo centro Kritinės informacinės infrastruktūros saugumo skyriaus vedėjas Šarūnas Krivickas, krašto apsaugos sistemoje informacijos saugumo, informacinių technologijų ir telekomunikacijų saugumo, elektroninės kovos ir kibernetinio saugumo srityse dirbantis virš 26 metų.

Lektorius išsamiai pristatė saugaus darbo principus, papasakojo apie galimus nusikaltimus kibernetinėje erdvėje ir mokė, kaip juos atpažinti.

Duomenų apsauga ir įvairios kibernetinės atakos, Š. Krivicko teigimu, pastaruoju metu viešojoje erdvėje itin dažnai minima tema. Nors įprasta manyti, kad kibernetinis saugumas – tai informacinių technologijų specialistų rūpestis, tačiau ši nuomonė klaidinga. Kibernetinis saugumas turėtų rūpėti visiems įmonių ar įstaigų darbuotojams, savo veikloje besinaudojantiems informacinėmis sistemomis ir kitomis elektroninėmis paslaugomis.

Kad kibernetinio saugumo tema darosi vis opesnė, tikina ir antivirusinių programų ir saugumo sprendimų kūrėjai, prognozuodami, kad kasmet informacinių sistemų puolimas taps dar aktyvesnis. Kibernetinių atakų aukomis tampa Lietuvos valdžios institucijų ar įmonių informacinės sistemos. Krašto apsaugos ministerijos sudaromoje Lietuvos kibernetinio saugumo ataskaitoje teigiama, kad mūsų valstybės informacinių sistemų kibernetinis saugumas – nepakankamas.

Tyrimai rodo, kad dažniausia kibernetinių atakų priežastis – darbuotojų klaida. Todėl, siekiant išvengti kibernetinių incidentų ir rimtos žalos organizacijai, itin svarbu gerinti visų įmonių ar įstaigų darbuotojų kibernetinio saugumo žinias.

Lektorius pateikė keletą patarimų, padėsiančių sumažinti kibernetinių grėsmių riziką.

Naudokite sunkiai atspėjamus slaptažodžius. Rekomenduojama naudoti slaptažodžius, susidedančius iš didžiųjų bei mažųjų raidžių, skaičių ir specialiųjų simbolių.

Naudokite skirtingus slaptažodžius skirtingiems prisijungimams.

Nesidalinkite savo prisijungimo duomenimis su aplinkiniais.

Reguliariai keiskite naudojamus slaptažodžius.

Nesiųskite prisijungimo duomenų, slaptažodžių, kreditinių kortelių duomenų ir kitos konfidencialios informacijos nešifruotu elektroniniu laišku.

Nepalikite dokumentų ar laikmenų su konfidencialia informacija atvirai be priežiūros.

Neatidarinėkite įtartinų elektroninių laiškų ir juose esančių prisegtukų, nespauskite nuorodų.

Venkite viešųjų bevielio interneto prieigų darbo reikalams.

Neprijunginėkite savo asmeninių įrenginių, tokių kaip USB laikmena ar išmanusis telefonas, prie darbo kompiuterio be IT skyriaus žinios.

Nediekite naujos programinės įrangos patys, o palikite tai IT skyriui.

Nuolat atnaujinkite programinę ir antivirusinę įrangą.

Šiaulių TLK informacija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas